fbpx
Lajmet me te Klikuara

Tribunali Ushtarak i Bill Gates: Dita 1 …

Nën -admirali John G. Hannink i Trupave të Gjyqtarëve të Avokatit të Përgjithshëm të Marinës amerikane debatoi me Bill Gates përpara fillimit të gjyqit në gjykatën ushtarake që pritet të zgjasë disa ditë. Në orën 9:00 të mëngjesit të ditës së hënës, policia ushtarake shoqëroi Gates nga blloku i paraburgimit në Camp Delta të GITMO në sallën e gjyqit, ku Hannink dhe një panel prej 3 oficerësh prisnin mbërritjen e Gates. Në krah të Gates ishte David Baluarte, një avokat i cili dikur kishte punuar për Qendrën për Drejtësi dhe të Drejtën Ndërkombëtare dhe në 2009 kishte lobuar për lirimin e Xhihadistëve të ndaluar në Guantanamo Bay.

Veprimi i parë i nën admiruesit Hannink konsistonte në lidhjen e Gates me Jeffrey Epstein dhe lidhjen e tyre me një rrjet trafikimi fëmijësh që Gates kishte drejtuar nga një bunker nëntokësor në një fermë që ai kishte në pronësi në Wyoming. Ai i paraqiti panelit video dhe imazhe të marra nga laptopët dhe kartat SD që ushtria kishte kapur gjatë bastisjeve në disa prona në pronësi të Gates në të gjithë vendin.

Një video shqetësuese tregoi Gates dhe Epstein duke komplotuar se si të rrëmbejnë fëmijë nga kombet e botës së tretë dhe t’i shesin ato tek ofertuesit më të lartë.

“El Salvador është gati për zgjedhjen,” tha Bill Gates në video.

“Jo Tregu për fëmijët me lëkurë të errët është i paktë tani. As Hillary nuk i dëshiron ato. Rrjetat Kaukaziane ose Kaukaziane kanë më shumë para, “tha Epstein.

Në video, Bill Gates buzëqeshi. “Ne thjesht duhet t’i marrim ata këtu, siç kemi bërë më parë. Nuk është se dikush mund të na prekë.

Jam siguruar që jemi të mbrojtur. “

Zëvendës Admirali Hannink iu drejtua avokatit të Gates: “A ka klienti juaj një përgjigje për këtë?”

Gates u përkul dhe pëshpëriti në veshin e David Baluarte.

Avokati i Gates përgjigjet: “E gjitha është lojë me role. Po, Bill dhe Jeffrey ishin miq. Jeffrey Epstein kishte shumë miq, dhe Bill ishte vetëm njëri prej tyre. Dhe kjo video nuk është asgjë më shumë se dy burra të angazhuar në një lojë me role që ushtria e ka ekzagjeruar në një komplot të madh për të përshtatur klientin tim për krimet që ai kurrë nuk ka kryer. Bill Gates është një nga njerëzit më të zgjuar në planet. Nëse ai po planifikonte të rrëmbente fëmijë, a mendoni vërtet se ai do të kishte regjistruar videon planet e tij? ” Tha Baluarte.

“Klienti juaj është gjithashtu një narcisist dhe një megaloman,” iu përgjigj Adm. Hannink, dhe i ofroi panelit një printim të një fletëllogaritëse që ushtria kishte marrë nga një prej kompjuterëve të Gates dhe më pas e deshifroi.

Tabela mbante 65 emra. Këto 65 emrat u përkisnin fëmijëve që ishin zhdukur në mënyrë të pashpjegueshme kur vizitonin parqet kombëtare në të gjithë vendin. Pranë secilit emër ishte një shumë dollarësh, duke filluar nga 250,000 dollarë në 3,000,000 dollarë, dhe mosha, flokët dhe ngjyra e syve të secilit fëmijë. Më i riu ishte 4 vjeç në kohën e supozuar të rrëmbimit.

Avokati David Baluarte e kundërshtoi: “Nuk është sekret që fëmijët janë zhdukur në sistemin e parkut kombëtar. Z. Gates është një humanitar dhe shqetësohet për mirëqenien e fëmijëve, dhe a mendoni vërtet se klienti im, sigurisht asnjë entuziast në natyrë, shkoi duke vrapuar nëpër mjedise parathënie në kërkim të fëmijëve për të vjedhur. “

“Nëse ai ishte në ndonjë mision fisnik, humanitar, atëherë pse caktimi i dollarit për secilin fëmijë? Dhe, jo, sigurisht që nuk mendoj se vetë Gates shkoi për shëtitje nëpër Grand Tetons ose Yosemite. Por dikush bëri në emër të tij, ”tha nën admiruesi Hannink.

Ai shtypi një buton në telekomandë në dorën e tij dhe në ekranin e madh u shfaq një video. Një moment më vonë, ish-gruaja e larguar e Gates, Melinda, u shfaq në ekran, e cila i dha emrin dhe lidhjen e saj të akuzuarit dhe pranoi se edhe pse kishte marrë butësi në këmbim të dëshmisë, ajo do të thoshte të vërtetën dhe asgjë tjetër përveç së vërtetës Me

Një portë tipike e butë u ngrit papritmas nga karrigia e tij dhe tundi kyçet e dorës me pranga në ekran.

“Ti bushtër që gërmon ar,” tha Gates. “Nuk mund të besoni asgjë nga këto që thotë kjo grua.”

Zëvendës Adm. Hannink udhëzoi Baluarte të frenonte klientin e tij, që të mos e bënte policia ushtarake për të.

“Melinda Ann French”, tha Nën Adm. Hannink, duke iu drejtuar Melindës me emrin e saj të vajzërisë, “a e keni dëgjuar më 14 gusht 2017 ish -burrin tuaj, Bill Gates, duke u mburrur se kishte pasur fëmijë të rrëmbyer si në SHBA ashtu edhe jashtë saj? “

Ajo u përgjigj në mënyrë pozitive. “Dhe disa herë të tjera,” shtoi ajo.

“A jua zbuloi haptazi këtë?” Zëvendës Adm. Hannink pyeti.

“Ai e bëri. Ai do të qeshte dhe do të buzëqeshte dhe me atë qeshjen e keqe të aludimit të tij për numrin e fëmijëve që ai dhe bashkëpunëtorët e tij kishin rrëmbyer nga familjet e tyre, “u përgjigj ajo.

“Dhe ai dha ndonjëherë një shifër?”

“Jo, por ishte qartë në qindra, në mos mijëra,” tha Melinda.

“Dhe kurrë nuk keni menduar të dilni me këtë informacion?” Tha nënkryetari Hannink.

“Kam jetuar një jetë të begatë, një jetë që ai kërcënoi se do ta merrte nëse zbuloja ndonjëherë jetën e tij të fshehtë. Ai tha se do të më vriste, “tha Melinda.

“I Peshoni me kujdes atë që keni dëgjuar këtu sot, sepse nesër do të ketë më shumë,” tha zëvendës -admin Hannink në panel dhe e vendosi gjykatën në pushim deri në orën 10:00 të së martës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Rama “mbron” Serbinë nga “Histeria fashiste Shqiptare”
Next post Marinsat sfidojnë Pentagonin: Nuk ka Mandate Vaksine …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!