fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ron Paul: “Edhe Mediat Kryesore tani po Bëjnë Pyetje të Mëdha në Lidhje me Vaksinat Covid”(VIDEO)

Nga Tyler Durden –

Ish -kongresmeni Ron Paul ka theksuar këtë javë se një pjesë e vogël e artikujve kryesorë të mediave kanë filluar të thyejnë gradat për sa i përket vënies në pikëpyetje të aspekteve kryesore të efektivitetit dhe mandateve të vaksinave, veçanërisht kur bëhet fjalë për nxitësit e diskutueshëm që tani po propozohen gjerësisht.

“Edhe mediat kryesore tani po bëjnë pyetje të mëdha në lidhje me vaksinat” u shfaq Raporti i Lirisë i së Mërkurës. Disa tituj të kohëve të fundit në Bloomberg dhe BBC ishin të papritur për sa i përket kritikave të pasqyruara dhe disi skeptike kundër ‘narracionit konsensual’.

Artikulli i parë i lajmeve që Kongresmeni Paul dhe bashkë-nikoqiri Daniel McAdams theksojnë është nga Bloomberg.

Ja se si filloi artikulli shumë i papritur i Bloomberg, i cili u botua këtë fundjavë të kaluar:

Anekdotat na tregojnë se çfarë nuk mund të bëjnë të dhënat: Njerëzit e vaksinuar duket se po marrin koronavirusin me një ritëm çuditërisht të lartë. Por saktësisht sa shpesh nuk është e qartë, as nuk është e sigurt sa ka të ngjarë që ata të përhapin virusin tek të tjerët.

Megjithëse është e qartë se vaksinimi ende siguron mbrojtje të fuqishme kundër virusit, ekziston shqetësimi në rritje që njerëzit e vaksinuar mund të jenë më të prekshëm ndaj sëmundjeve serioze sesa mendohej më parë.

Dhe në të njëjtën ditë si titulli i BBG, ishte kjo nga BBC e financuar nga qeveria britanike…

“A është kapja e Covid tani më mirë sesa më shumë vaksinë?”

Tani është një pyetje serioze që ka implikime nëse fëmijët duhet të vaksinohen ndonjëherë. Dhe nëse ne përdorim virusin ose injeksione përforcuese për të rritur imunitetin tek të rriturit. Të dyja janë bërë çështje të diskutueshme.

“Ne mund të gërmojmë veten në një vrimë, për një kohë shumë të gjatë, ku mendojmë se mund ta mbajmë Covid -in vetëm duke u rritur çdo vit,” më tha Prof Eleanor Riley, një imunologe nga Universiteti i Edinburgh.

Vetëm një muaj ose më parë deklarata të tilla të gjetura në këto dy artikuj të mediave kryesore do të bënin që një person të pezullohej nga Facebook ose Twitter.

Por ata nënvizojnë se sa ‘eksperimental’ është i gjithë skenari, pavarësisht se qeveritë në një numër vendesh tani kanë urdhëruar vaksinat kundër COVID-19, me përforcues afër qosheve dhe tashmë janë duke u zbatuar në disa vende (me Izraelin më parë i pari) në një shkallë masive.

Së shpejti ne do të shohim zyrtarët shëndetësorë që shtyjnë një përforcues të dytë, apo një të tretë, dhe vazhdimësi që do të vazhdojë…

Edhe The Daily Beast, e cila ka kaluar pjesën më të madhe të pandemisë duke turpëruar ‘hezituesin e vaksinës’ tani po pranon se Izraeli “ultra-vaxxed” tani po sheh një numër infeksionesh në rritje…

Duket se disa nga mediat në fakt kanë filluar të pranojnë se “nxitimi” për nxitësit është shumë i parakohshëm, dhe shumë pak dihet ende.

Burimi: ZeroHedge.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post DHS Insider Shpërthen ndaj Kartelave Globale të Trafikimit të Seksit të fëmijëve duke Shfrytëzuar Boshllëkun e Emigracionit .(VIDEO)
Next post Mashtrimi dhe Shpopullimi: Informatori i Punonjësve të Kujdesit Shëndetësor Pretendon se kanë Parë më shumë Njerëz që Vdesin për shkak të Vaksinave Covid-19 sesa nga Vetë Covid-19 …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!