fbpx
Lajmet me te Klikuara

E vërteta do na Dhëmbi shumë,Askush nuk Ju ka faj …

Nga Aida Shtino –

Ne fakt e verteta do na dhembi shume , disave me pak e disave me shume. Atyre qe do t’iu dhembi me pak, jane ata qe do te pranojne se ajo qe dinin deri tani paska qene genjeshter.

Ndersa ata te cilet nuk do te mundet ta pranoje te verteten , do te kene problem serioz. Sido qe ta kthejme gjeja me e veshtire qe ka secili nga ne eshte perballja me vetveten.

Kur disa bertasin e flasin te verteten , ata qe e degjojne nuk e pranojne duke u fshehur mbas egoizmit te tyre i cili i ndihmon shume , duke menduar se ata qe e bertasin te verteten, jane njerez te thjeshte ne syte e tyre, qe nuk dine asgje dhe thone çfare tiu shkrepi…

Por kur te degjojne me ne fund te verteten nga disa njerez qe jane kompetente , atehere cfare do te bejne…do ta pranojne, por pikerisht aty do te tronditen shume dhe veshtire se do te munden ta perballojne.

Askush nuk ju ka faj. Le te ishin te kujdeshem…😉

Kur lexoni nje tekst , apo nje status nuk duhet ti jepni rendesi kush e ka shkruar dhe a duhet ta pranoni, apo jo…Duhet thjesht ta lexoni duke menduar se nuk e ka shkruar asnjeri.

Duhet te vleresoni tekstin dhe jo ate qe e shkroi.

Aty duhet te ndaloni dhe te pyesni veten, po sikur te jete edhe keshtu. Keto jane gjera te thjeshta. Por te kuptueshme per te gjithe.

Nese lexoni dicka mos rini duarkryq duke ngelur me dijen qe dinit deri me sot, sepse dija e vertete eshte si ajzbergu 10 % eshte ne siperfaqe , tjetra eshte e fshehur…pra qe te mos tronditeni ne fund, kerkoni e kuptoni mes rrjeshtave ne fillim per veten tuaj e me pas per te ardhmen tuaj, gjithmone me mendje te hapur. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post LIRI! Mijëra Australianë Protestuan Kundër Bllokimit Tiranik, Qindra Protestues u Arrestuan.(VIDEO)
Next post Zbulohet Libri i Historisë në Beograd: “Shqiptarët janë Vendalinjë të Ballkanit”,Serbët kanë Rrëmbyer Tokat e tyre…
error: Materiali eshte i mbrojtur !!