fbpx
Lajmet me te Klikuara

Joe Biden të japi Dorëheqjen,Ai është një Turp për Gabimin fatal duke Rrezikuar Amerikanët në Afganistan …

Kërkesat që Presidenti Biden dhe anëtarët e administratës së tij të japin dorëheqjen po forcohen gjatë kaosit të vazhdueshëm në Afganistan.

Senatori Josh Hawley (R-MO) deklaroi të mërkurën se “i gjithë ekipi i mbrojtjes dhe politikës së jashtme të Biden duhet të japë dorëheqjen” për “menaxhimin më të keq të politikës së jashtme që nga lufta e Vietnamit”. Hawley gjithashtu bëri thirrje për një “hetim të plotë të Kongresit” mbi këtë çështje. “Brenda afatit dhe të jetë i menjëhershëm, ne duhet të përqëndrohemi për nxjerrjen e sigurt të amerikanëve të bllokuar në Afganistan. Ky duhet të jetë përparësia jonë kryesore, “tha ai.

Përfaqësuesja Claudia Tenney (R-NY) përsëriti të enjten kërkesën e saj që Biden të japë dorëheqjen për “tërheqjen e tij të pamatur nga Afganistani”.

“Menaxhimi i tij i gabuar i kësaj krize thyen të gjithë besimin në aftësinë e tij për të shërbyer si Komandanti ynë i Përgjithshëm, që është përgjegjësia më e shenjtë e çdo presidenti,” tha ajo në Twitter. “Ndërsa jetët amerikane janë në rrezik, presidenti ynë ka qenë i izoluar nga këshilltarët e tij dhe flinte gjumë në timon.”

Përfaqësuesi Andy Biggs (R-LA) deklaroi të martën se Biden dhe nënpresidentja Kamala Harris duhet të japin dorëheqjen menjëherë. “Këto ditë të fundit kanë vërtetuar atë që kemi njohur tashmë për Biden dhe Harris. Ata janë plotësisht të papërshtatshëm për të udhëhequr, “tha ai. “Ata duhet të japin dorëheqjen!”

Ish -Presidenti Donald Trump të Dielën i kërkoi Bidenit të “japë dorëheqjen e tij me turp” përmes një deklarate me shkrim:

Është koha që Joe Biden të japë dorëheqjen ky është një turp për atë që ka lejuar të ndodhë në Afganistan, së bashku me rritjen e jashtëzakonshme të COVID, katastrofën e Kufirit, shkatërrimin e pavarësisë energjetike dhe ekonominë tonë të gjymtuar.

CNN: Në Aeroportin e Kabulit “12 persona janë vrarë” në mes të një “Soundtrack të zjarrit”

Rep. Jeff Van Drew (R-NJ), i cili ndërroi partitë vitin e kaluar, deklaroi të Dielën se Biden duhet të largohet nga detyra, së bashku me e Senatit dhe Kryetarin e Dhomës:

Me këtë administrim është dështim pas dështimi dhe jo i sinqertë ndaj Zotit, ne nuk mund ta besojmë këtë që po e them, por është fjalë për fjalë koha që ky president të japë dorëheqjen. Është koha që ky nënkryetaria të japë dorëheqjen. Është koha që presidenti dhe kryetari i Senatit të japin dorëheqjen. Ne kemi nevojë për njerëz të rinj, madje edhe demokratë të rinj, me shpresë se ata të jenë të moderuar. Ne nuk mund të vazhdojmë ta bëjmë këtë.

Zëdhënësi i Pentagonit Biden nuk jep asgjë për numrin e amerikanëve në Afganistan,duke ju përgjigjur: “Nuk e di”

Spikeri i Fox News, Sean Hannity kërkoi nga Biden, këshilltarit të sigurisë kombëtare Jake Sullivan, sekretarin e mbrojtjes Lloyd Austin dhe gjeneralin Mark Milley që të jepnin dorëheqjen për shkak se ishin “plotësisht të paaftë”:

Joe Biden, sekretari i tij i shtetit, sekretari i tij i mbrojtjes, këshilltari i tij i sigurisë kombëtare, ata kanë dështuar dhe bashkëqytetarët tanë në një mënyrë kurrë nuk kam menduar se do të isha dëshmitar gjatë jetës sime. Sekretari i tij i shtetit, sekretari i mbrojtjes, sinqerisht, ata të gjithë duhet të japin dorëheqjen ky është një turp. Gjenerali Milley është padyshim krejtësisht i paaftë dhe ai duhet të shkojë në shtëpi… Kushdo që planifikoi këtë tërheqje idiote, dritëshkurtër dhe nuk arriti të shihte dorëshkrimin e dukshëm që ishte në mur, të gjithë duhet të shkojnë dhe të pushohen nga puna.

Will Cain, gjithashtu një prezantues i Fox News, bëri thirrje që e gjithë aparati i sigurisë kombëtare të Biden të japë dorëheqjen duke qenë “jashtëzakonisht të paaftë” dhe “të korruptuar”:

Udhëheqësit tanë politikë, gjeneralët tanë të lartë, ushtria jonë, aparati ynë i sigurisë kombëtare janë jashtëzakonisht të paaftë ose akoma më keq janë të korruptuar. Dhe letrat e tyre të dorëheqjes duhet të jenë në tavolinën e Joe Biden.

Rep. Chris Stewart (R-UT) kërkoi dorëheqjen e Austin dhe Gjeneral Mark Milley:

Si dikush që shërbeu në forcat e armatosura për katërmbëdhjetë vjet, duke parë udhëheqësit tanë ushtarakë të shprehin më shumë shqetësim për ‘kërcënimet ekzistenciale’ të zemërimit të bardhë dhe ndryshimit të klimës sesa misioni luftarak për të cilin ata ishin përgjegjës, nuk ndjen asgjë tjetër veçse tragjike.

Udhëheqja ushtarake kompetente mund të kishte tërhequr forcat tona në mënyrë të rregullt, duke krijuar standarde dhe përparësi që do të kishin parandaluar situatën aktuale. As Presidenti dhe as Pentagoni nuk bënë asgjë nga kjo.

Të lejosh që armët, helikopterët, municionet dhe dokumentet e klasifikuara të bien në duart e talebanëve është e pafalshme. Të mos jesh në gjendje të mbrosh ambasadën tonë është një turp. Lënia e afganëve që luftuan pranë nesh për t’u kujdesur për veten është e pakuptueshme.

Përfaqësuesja Majorie Taylor Greene (R-GA) tha të hënën se po harton artikuj për fajësimin e Biden:

Unë kam ekipin tim tani duke punuar në Nenet e Impeachment sepse jam shumë i neveritur nga Joe Biden. Unë tashmë kam plotësuar një grup artikujsh të fajësimit, por dështimi i tij si president është i papërshkrueshëm.

Rep. Lance Gooden (R-TX) tha të martën dorëheqjet “duhet të ndodhin menjëherë”.

“5000 deri në 10.000 amerikanë janë akoma të bllokuar në Afganistan. Administrata e Biden i la ata prapa. Dorëheqjet duhet të ndodhin menjëherë, ”shkroi ai në Twitter.

Burimi: Breitbart.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Koha po Mbaron – Ju keni mundësin ti Kundërshtoni dhe të Rezistoni.(VIDEO)
Next post Protestoni Ardhjen e Afganëve në Shqipëri !!
error: Materiali eshte i mbrojtur !!