fbpx
Lajmet me te Klikuara

Reagon Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë: Eksperimenti i SHBA-së solli Situatën në Afganistan

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Mariya Zakharova, deklaroi se situata në Afganistan është rezultat i eksperimentit të kryer nga Shtetet e Bashkuara në këtë vend.

Zakharova shkroi në median sociale se situata në Afganistan është “e habitshme” dhe “reale”, duke shtuar se SHBA-ja ka bërë eksperiment në Afganistan.

“Përballja e dy fuqive, e cila është rezultat i procesit të mendimit të SHBA-së, vazhdon në Afganistan. Bota po shikon me tmerr rezultatin e eksperimentit historik të Washington-it”, tha Zakharova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Rama po Kontrakton Grupe Mafioze për Menaxhimin e 2 Kampeve (Pukë,Kavajë) ndërsa Kampin në Cërrik ja ka lënë Bashës .(VIDEO)
Next post Gjenerali Milley Paralajmëron Senatorët: Grupet Terroriste do të Kthehen shumë shpejt në Afganistan.(VIDEO)
error: Materiali eshte i mbrojtur !!