fbpx
Lajmet me te Klikuara

U gjet pse Yuri Kim & Co mblidhen te Zamiri …

Nga Ylli Dylgjeri –

Drejt Tokes eshte nisur asteroidi qe mund te na beje te gjitheve milioner.

Parashikimet nga NASA se ku do bjere ky lemsh i zjarrte jane shume te sakta. Ky trup qellor “mbart” vlersohen deri ne 10.000 miliard dollar.

Meteorologet parashikojne qe kjo mase do te bjere ne teritorin rreth Palases.

Operacioni eshte teper sekret.

Shtabi i ngritur me ne krye zonjen Kim po marrin te gjitha masat per rrenjen e Tij te qete e pa deme ne bregdetin e Palases, ne oborrin e prapem te vilave te Zamirit.

Por.. konflikti per kete pasuri ka filluar. Ambasadorja pretendon se kjo eshte pasuri e SHBA sepse e ka gjetur instituti NASA.

Zamiri pretendon se po ra ne oborri e vilave ne Palase eshte e tija dhe ky i detyrohet shtetit vetem taksat.

Peleshi thote se masa peguri i perket shtetit dhe ushtrise per efekte studimesh…por akoma edhe ketu nuk ka dale pronari tokes ndaj me kete pune po merret intesivisht Artan Lame.

Nderkohe gadishmetia e pritjes se asteroidit mbetet e larte. Kontrollohet hapesira qiellore non stop.

Per here te pare nuk prishen radararet Per arsye te kostos se larte te ngritjes se helikoptereve ne mbledhje ne mbledhje u vendos qe kryetari i shoqates se parashutisteve Alket Islami te rrise vigjilencen e te rrine no stop ne ajer.

Shtabi i vijon mbledhjet…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Lajmë Bombë: 160 Sherifët e San Franciskos Kërcënojnë të japin Dorëheqjen mbi Kërkesën e Detyrueshme të Vaksinës kundër Covid-19 ….
Next post Kimete! Edi Ramën, nuk e Takon dot në Prishtinë !
error: Materiali eshte i mbrojtur !!