fbpx
Lajmet me te Klikuara

Evi Kokalari: Boll me këtë Bregovičin…

Read Time:1 Minute, 7 Second

Boll me këtë Bregovičin,kështu e ka titulluar statusin në rrjetet sociale Evi Kokalari e cila me të drejtë reagon ashpër me Koncertin e këngëtarit Serb Bregovič që do të zhvillohet në Korçë,ky status duke qartë që Kokalari mbështet kosovarët dhe nuk pajtohet me këtë koncert pasi të gjithë e dimë se çfarë tmerri ka përjetuar Populli Kosovar që me plot gojën mund ta themi si Genocidi më i tmerrshëm që ka ndodhur në Ballkan nga Serbët.

Kokalari ju bën thirrje shqiptarëve që të mos marrin pjesë në koncertn,në statusin e saj në facebook Kokalari shkruan: Fakti që Shqiptarët e Kosovës janë super të acaruar nga kjo ftesë, duhet t’ju mjaftoj për ta kancelluar pjesëmarrjen e tij. Dhe jo, nuk është injorancë kërkesa e tyre.

Postimi i Plotë

Boll me këtë Bregovičin.

Çfarë rëndësie ka nëse ka qënë pro apo kundër Shqiptarëve, ka kënduar apo jo në Shqip, ka nxitur apo jo vrasje me këngën e tij.

Fakti që Shqiptarët e Kosovës janë super të acaruar nga kjo ftesë, duhet t’ju mjaftoj për ta kancelluar pjesëmarrjen e tij. Dhe jo, nuk është injorancë kërkesa e tyre.

E kuptoj mentalitetin e disave që thonë se duhet të ecim përpara, por përpara nuk ecet në kusur të dhimbjes së dikujt tjetër.

Ky sensitivitet kaq i ulet kundrejt Shqiptareve te Kosoves, eshte thjeshtë i turpshëm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!