fbpx
Lajmet me te Klikuara

Mjekët ndajnë Historitë e tyre të Tmerrshme që po Përjetojnë të Vaksinuarit …

Read Time:3 Minute, 27 Second

Nga Ethan Huff

Medscape ka krijuar një portal të ri ku Mjekët mund të ndajnë historitë e tyre personale për ngjarjet e vaksinave. Dhe tashmë ka mbi 1.000 regjistrime, shumë prej të cilave përmbajnë histori të tmerrshme të injeksioneve kimike që po shkatërrojnë jetën e njerëzve.

Një mjek ka shprehu shqetësimin se si të rriturit me që kanë rrezikshmëri të ulët dhe që janë të shëndetshëm po ju ushtrohet presion nga qeveria dhe media për t’u “vaksinuar” që të ruhen nga koronavirusi i Wuhan (Covid-19). Dhe më e keqja është se dhe Fëmijët madje edhe foshnjat gjithashtu tani janë nën presion nga Qeveria për tu vaksinuar.

Një tjetër rast ky i lidhur me faqen e internetit të Administrimit të Burimeve dhe Shërbimeve Shëndetësore, e cila përmban informacione për njerëzit që kanë pësuar dëmtime nga vaksina për të aplikuar për kompensim përmes Programit të Kompensimit të Masave të Kundërmasave.

Hyrje pas hyrjes tregon se si vaksinat e të gjitha llojeve, po dëmtojnë trupat e njerëzve dhe në disa raste po i vrasin ata.

Institucioni mjekësor preferojnë që ne të gjithë të besojmë se incidente të tilla janë “të rralla”, por e vërteta është se ato janë shumë më të zakonshme nga sa mendojnë njerëzit.

Sistemi i Raportimeve të Ngjarjeve të Vaksinave (VAERS) kap vetëm një përqind të të gjitha lëndimeve dhe vdekjeve të shkaktuara nga vaksinat, që do të thotë se shifrat janë shumë më të larta se sa raportohen nga qeveria.

“Unë kam një mendim se çdo herë që i japim vaksinës COVID ato i vonojmë për imunitetin e tufës natyrore me 6 muaj të tjerë,” shkroi një mjek tjetër. “Unë më mirë do të kontraktoja virusin dhe do të kisha imunitet natyror.”

“Klinika Cleveland ka dalë me një studim se rasti që tregohet tek titujt,thuhet se mbi 200 japin imunitet adekuat natyror. Kjo shtron pyetjen: pse bëjmë testime falas dhe vaksina falas dhe nuk bëjmë kurim natyral?

I njëjti Mjek vazhdoi të shpjegojë se nëse ajo do të ishte përgjegjëse sic është mjeku si Tony Fauci, ajo do t’i vinte të gjithë në një shtesë të vitaminës D dhe do t’u thoshte të pinin shumë ujë çdo ditë dhe të dilnin jashtë çdo 15 minuta për të marrë rrezet e diellit në natyrë.

“Unë do të fillojë një fushatë për tërheqjen e titrave dhe do të përqendrohesha tek numrat,” shtoi ajo.

Spitalet po pushtohen nga pacientë të vaksinuar që vuajnë nga semundjet kardiake

Kjo qasje parandaluese është diçka që qeveria amerikane, dhe shumica e qeverise, kurrë nuk e miratuan ose ta promovonin. Qeveria tajlandeze kohët e fundit dha miratimin për përdorimin e barit jeshil chiretta për trajtimin e virusit kinez, por kjo është sigurisht atipike.

Shpikja perëndimore e mjekësisë do të preferonte vetëm t’i injektonte të gjithëve me kimikate misterioze eksperimentale dhe t’i mbante me maska në fytyrë përgjithmonë ndërsa do të shtynte ushqimin e papastër dhe jetesën e papastër. Kjo, natyrisht, është arsyeja pse pjesa më e madhe e Perëndimit tani është një shkretëtirë e dhjamosjes ndaj sëmundjeve dhe vdekjes.

“Unë kam parë nivele të larta të fibrinogjenit tek pacientët e vaksinuar që presin planifikimin kirurgjik,” zbuloi një mjek tjetër, duke specifikuar se pothuajse të gjithë kanë nivele fibrinogjeni që tejkalojnë 900 mg/dl.

Një praktikuese e masazhit shpjegoi se pacientët e saj të vaksinuar po shohin sukses duke ndryshuar dëmtimin e tyre të vaksinës duke marrë enzima proteolitike.

Një paciente pohon se “ka hequr proteinën” kur mori enzimat proteolitike pasi urina e saj ishte “jashtëzakonisht e errët për 3-4 ditë më pas, ndërsa përjetonte simptoma të ngjashme me gripin / detoksifikimin”.

Një punonjës spitali postoi një status ku shkruante: se po shoh “të paktën trefishin e kodeve të urgjencës që kishim edhe një vit më parë”.

Nuk janë “rastet e covid” që spitali po mbushet, por janë goditjet në tru dhe ngjarjet kardiake që duket se janë të lidhura me proteinat e pikut të përfshira në injeksionet e Virusit Kinez.

“Ka pasur disa anomali ku pacientët nuk kanë histori trombotike dhe paraqiten me ngarkesë të konsiderueshme të mpiksjes të gjakut dhe nganjëherë janë gjithashtu anemikë,” shtoi mjeku.

Burimi: Medscape.com; HRSA.gov;

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!