fbpx
Lajmet me te Klikuara

Rudy Giuliani: Legjislaturat e Shtetit kanë fuqinë që të Rikthejnë Zgjedhjet .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 34 Second

Ish Avokati që mbrojti Presidentin Trump në seancat e mashtrimit të zgjedhjeve nga Demokratët i ftuar në emisionin e Bannons War Room deklaron se Legjislaturat shtetërore e kanë fuqinë për t’i kthyer zgjedhjet mbrapsht,por Amerikanët janë të lodhur dhe nuk u ka ngelur gjë tjetër përveçse të shtrojnë shumë pyetje në lidhje më këtë deklaratë të Rudy Giuliani.

Një ndër Pyetjet më interesante që Redaksia spikati nga komentet e Qytetarëve Amerikanë është kjo që do të lexoni si më poshtë:

Majk Stiller: Zoti Giuliani ju keni shumë të drejtë që deklaroni se Legjislatura e Shtetit e ka fuqinë për të kryer auditime zgjedhore dhe fuqinë për të tërhequr zgjedhësit, por ka një problem,ato nuk e kanë fuqinë për të fituar kujdestarinë e routerëve të zgjedhjeve. Dhe kjo lojë ka vazhduar për rreth 7 muaj. Gjatë vitit të kaluar qytetet tona janë shkatërruar nga personat përgjegjës që nuk kanë asnjë përgjegjësi, njerëzit kanë humbur vendet e punës për shkak të një virusi fantazëm, Kushtetuta është injoruar plotësisht, pronarët e tokave nuk kanë të drejtë të mbledhin pagesat nga ngarkuesit e lirë dhe tani duket se shumë amerikanë do të humbasin vendet e punës, kreditimet dhe sendet e vlefshme për të cilat ata kanë punuar shumë vite.Dhe arsyeja është sepse ata refuzojnë të marrin Vaksinën eksperimentale që po ju imponohet atyre nga një qeveri e korruptuar. Pasi kjo fazë është në të vërtetë këtu dhe unë si Shtetas Amerikanë pushohem nga puna sepse z’dua të marrë pjesë në Helmin vaksinën eksperimentale kush është ky presidenti i paligjshëm. Jam kurioz edhe pasi kam humbur gjithçka, a do të arrestohet ky Njeri që Amerikanët mos të marrin goditjen drastike? Brenda pak muajsh ky vend do të shkatërrohet plotësisht zoti Giuliani prandaj ose merrni masa ose Amerika do të shkojë si në kohën e Linchon drejt përplasjes me armë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!