fbpx
Lajmet me te Klikuara

Dr Fauci shpenzoi 424 mijë dollarë për Eksperimentin ku Qentë Kafshohen për Vdekje nga Mizat …

Read Time:1 Minute, 59 Second

Sipas dokumenteve të marra duke përdorur Aktin e Lirisë së Informacionit, Dr Fauci shpenzoi 424,000 dollarë për të porositur eksperimente ku qentë kafshoheshin nga mizat.

Një studim i shëndetshëm u jepet një ilaç eksperimental dhe më pas infektohen qëllimisht me mizat që mbajnë një parazit që shkakton sëmundje që prek njerëzit.

Të dhënat tregojnë se qentë “vokalizonin nga dhimbja” gjatë eksperimenteve.

Në fund të eksperimentit të vazhdueshëm, qentë do të vriten të gjithë.

Eksperimentuesit e pranojnë këtë ilaç hetimor, “është testuar dhe konfirmuar gjerësisht … në modele të ndryshme kafshësh si minjtë … gerbilët mongole … dhe makuset rhesus …”.

Këto dokumente janë marrë nga White Coat Waste Project duke përdorur Aktin e Lirisë së Informacionit.

Agjencia e Dr. Anthony Fauci, Instituti Kombëtar i Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, gjithashtu ka kryer një seri eksperimentesh sekrete që shartuan kokën e fetuseve të abortuar tek minjtë dhe minjtë e gjallë.

Pothuajse 400,000 dollarë janë shpenzuar për këto eksperimente. Këto studime kishin për qëllim të hetonin tendencën e lëkurës së njeriut për të zhvilluar infeksione.

Dr Fauci gjithashtu financoi eksperimentet e virusit Wuhan të cilat u ndaluan nga qeveria amerikane si e rrezikshme. Dr Fauci i dha 3.7 milion dollarë laboratorit Wuhan ku u kryen eksperimente të dyshimta.

Ndërkohë, Dr Fauci bashkëpunoi me shkencëtarët kryesorë britanikë për të mbuluar hulumtimin e armëve biologjike të COVID-19 dhe në vend të kësaj të tregtonte teorinë e origjinës natyrore.

Ky hulumtim u financua nga një program ndërkombëtar dhjetëvjeçar, 200 milion dollarësh, i quajtur PREDICT.

Ky program, nga ana tjetër, u financua nga Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, së bashku me vendet e tjera.

Fauci mohoi të ketë gënjyer Kongresin kur dëshmoi në maj se Institutet Kombëtare të Shëndetit të SHBA (NIH) nuk financuan kurrë të ashtuquajturin hulumtime të virusit të përfitimit të funksionit në Institutin e Virologjisë Wuhan të Kinës.

Për shkak të dëshmisë së tij të fundit në Kongres, Dr Fauci ndoshta do të përballet me 5 vjet burg për gënjeshtrën e Kongresit në lidhje me financimin e hulumtimit të përfitimit të funksionit në laboratorin Wuhan.

Ligjvënësit amerikanë kanë prezantuar Aktin Fire Fauci me qëllimin për të shkarkuar Dr Anthony Fauci për dezinformata në lidhje me COVID-19 dhe për mbulimin e origjinës së virusit. Akti Fire Fauci do të sjellë pagën e Fauci në $ 0 dhe do të kërkojë konfirmimin e Senatit për të mbushur pozicionin e tij.

Burimi: GreatGameIndia.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!