fbpx
Lajmet me te Klikuara

Konservatori Mark Levin thotë se Joe Biden Duhet të fajësohet …

Read Time:1 Minute, 23 Second


Gjithnjë e më shumë njerëz po bëjnë thirrje për të fajësuar Presidentin Biden. Konservatori Mark Levin i tha drejtuesit të Fox News Sean Hannity se është koha që republikanët të merren seriozisht me largimin e Biden nga detyra qoftë përmes Amendamentit të 25 -të ose fajësimit.

Gjatë intervistës me Hannity, Levin e akuzoi Biden për mungesën e përgjegjesisë së tij ndaj krizës kufitare që administrata e tij krijoi dhe trajtimin e tij ndaj Coronavirus.

“A nuk është koha për të hequr këtë djalë nga Zyra Ovale ose të paktën të bënim një përpjekje? Pra, ju djem të ashpër republikanë që vini këtu, ju djem të fortë republikanë në radio, si thua? Fjala ‘unë’, fajësimi, le të fillojmë të flasim për të.

Ose Amendamenti i 25 -të, “tha Levin.

Levin, i cili sugjeroi që demokratët të armatosin impeachmentin për të “ndjekur” presidentët republikanë si Donald Trump, dukej se do pranonin shanset për të hequr Biden nga detyra, të paktën tani, por inkurajoi njerëzit të fillojnë të flasin për këtë.

“Nuk do të ndodhë kurrë, por le të fillojmë të flasim për të. Ai po i bën shumë dëme këtij vendi, për sa më përket mua, se çdo armik i vetëm ”, tha ai për Biden.

Amendamenti i 25 -të thotë: “Sa herë që Nënkryetari dhe shumica e zyrtarëve kryesorë të departamenteve ekzekutive ose të një organi tjetër që Kongresi mund të sigurojë me ligj, ia transmetojnë Presidentit përkohësisht Senatit dhe Kryetarit të Dhomës Përfaqësuesit deklaratën e tyre me shkrim se Presidenti nuk është në gjendje të kryejë kompetencat dhe detyrat e zyrës së tij, Zëvendës Presidenti menjëherë merr përsipër kompetencat dhe detyrat e zyrës si President i Ushtruar. “

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!