fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ish Kryeministri Berisha – Antony Blinken: Më jepni një Fakt të vetëm – S’ka forcë në Botë të më Pengojë që të Ushtrojë Misionin tim .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 34 Second

Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë konferencës për Shtyp deklaroi se avokati i tij në Paris ka dorëzuar padinë në gjykatë para një jave.

Berisha i ka bër thirrje Sekretarit amerikan të Shtetit Antony Blinken, që të dorëzojë në gjykatën Koreksionale të Parisit, ku është paditur javën e kaluar për shpifje nga avokati i ish-Kryetarit të PD-së, provat që ka kundra tij dhe familjarëvëe të tij.

Deklata ish kryeministrit Berisha:


“Ju kam thirrur në këtë konferemcë për të njoftuar ju se avokati im ka dorëzuar padinë time për shpifje në gjykatën koreksionale të Parisit.

Sic kam njoftuar më parë se pas vendimit të Blinken për të shpallur non grata mua, bashkëshorten e fëmijet e mi nga lobimi korruptiv e hakmarrës i Ramës unë autorizova avokatin tim në Francë të ngre padi për shpifje.

Javën që kaloi avokati ka dorëzuar këtë padi pranë kësaj gjykate e ju do merrni dëshminë e dorëzimit të saj.

Kjo padi në gjykatë për shpifje bazohet ne precedentë të mëparshëm të ngjashme e në parimin universal që për shpifjen s’ka imunitet se ajo nuk hyn në funksionet zyrtare e imunuteti si rrjedhojë s’mund të përdoret si mburojë, e shpifja në internet dënohet ku del lajmi, pra ku ndodh dëmi.

Vetë kuptohet gjithcka varet nga interpretimi i gjykatësit që do gjykojë cështjen.

Në këtë rast i bëj thirrje sekretarit Blinken në emër të transparences të dërgojë pranë kësaj gjykate cdo fakt, dokument dhe provë që ai apo kushdo tjetër në botë disponon kundër Sali Berishës dhe familjarëve të tij.

Kjo është hera e parë që unë i drejtohem një gjykate dhe kurrë ndonjëherë se kisha imagjinuar se do detyrohesha të ngreja padi ndaj Sekretarit të SHBA, një vendi që e admiroj kaq shumë”, tha Berisha.

Ndiqni Konferencën për Shtyp të ish Kryeministrit Berisha transmetuar nga Kanali Ynë në Rumble.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!