fbpx
Lajmet me te Klikuara

Themis ! Quhet gazetari i Protothemas .

Read Time:42 Second

Nga Sokol Terihati –

Themis ! Quhet gazetari i Protothemas .

Ka thene se shqiptaret ishin kafshe , qe i beme ne njerez !?

Themis !

Para 100 vitesh , gjyshi im dhe qindra si ai ,ishin bejlere .

Ata moren gjysherit e tu ,argate ,qe te punonin tokat e tyre ne Gjirokaster.

Niperit e tyre , jane minoritaret e sotem .

Themis!

Po te tregoj nje histori ,te familjes time !

Nje nene greke , erdhi me djalin e saj ,Jorgon , ne deren e shtepise se gjysherve te mi, ne Gjirokaster .

Nuk e mbaj dot djalin ( Jorgon ) ,i tha gjyshes time !

Nuk e ushqej dot!

Nga ajo dite , Jorgo , u rrit me gjithe te mirat , bashke me nenen time ,dajen dhe dy tezet e mia !

Sepse gjysherit e mi , ishin fisnike .

Kishin dhjetra hektare toke e pasuri ! Themis ! E arsimuan Jorgon dhe jo vetem i shpetuan jeten , por ….

E BENE EDHE NJERI !

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!