fbpx
Lajmet me te Klikuara

Pothuajse gjysma e Vdekjeve të fundit nga Covid në Mbretërinë e Bashkuar janë të Njerëzve që janë Vaksinuar …

Read Time:1 Minute, 49 Second

“Pothuajse gjysma” e “vdekjeve të fundit të Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar kanë ndodhur tek njerëzit e vaksinuar”, por nuk ka nevojë të shqetësoheni sepse kjo do të thotë se çdo gjë po funksionon, kështu thotë Wall Street Journal.

“Disa njerëz të vaksinuar po vdesin nga Covid-19. Ja pse shkencëtarët nuk habiten ”:

LONDËR – Ndërsa varianti Delta i koronavirusit përshkon Britaninë e Madhe, pothuajse gjysma e vdekjeve të fundit të vendit nga Covid-19 janë njerëz që janë vaksinuar. Por mjekët dhe shkencëtarët nuk po japin alarmin për përqindjen e lartë të vdekjeve Të popullatës së vaksinuar.

Përkundrazi, ata thonë se shifrat e deritanishme ofrojnë siguri se vaksinat po ofrojnë mbrojtje substanciale kundër variantit, veçanërisht pas dy dozave. Delta, e identifikuar së pari në Indi, që atëherë është përhapur në të paktën 85 vende, përfshirë SHBA, ku tani vlerësohet të jetë varianti më i zakonshëm.

“Kjo do të thotë se po funksionon!”

Mbretëria e Bashkuar është një terren testimi për mënyrën sesi po përballen vaksinat. Delta po garon nëpër vend – me 146,000 raste të identifikuara në javën e kaluar, 72% më shumë se një javë më parë.

Vendi është gjithashtu një udhëheqës botëror në identifikimin përmes testimit dhe sekuencimit gjenetik se cilat versione të virusit janë të përhapura: Nga mesi i qershorit, 97% e rasteve ishin infeksione Delta. Dhe Delta po përhapet në mesin e një popullate që është ndër më të vaksinuarit në botë: 85% e të rriturve kanë bërë të paktën një vaksinë dhe 63% kanë bërë dy.

Të dhënat nga Shëndeti Publik në Angli tregojnë se kishte 117 vdekje nga 92,000 raste Delta të regjistruara deri më 21 qershor. Pesëdhjetë prej tyre – 46% – kishin marrë dy vaksina.

Por në vend që të sugjeroni që Delta po shfaq një aftësi shqetësuese për të shmangur vaksinën dhe për të shkaktuar sëmundje të rënda, shkencëtarët thonë se ato shifra mbështesin efektivitetin e të shtënave.

Ne gjithashtu e dimë se po “funksionon” sepse rezultatet e fundit nga prova klinike “kryesore” e Pfizer treguan 15 vdekje midis të vaksinuarve kundrejt 14 vdekjeve midis atyre të pavaksinuarve të cilëve iu dha një placebo!

Cemetery Death Tomb Grave Graveyard Tombstone

Burimi: https://www.msn.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!