fbpx
Lajmet me te Klikuara

Le të Përballemi me të Keqen e Pastër – Mos u Mashtroni: Ne Po Luftojmë Për Mbijetesë.(VIDEO)

Read Time:2 Minute, 42 Second

(Një burrë takon një të njohur të vjetër dhe të dashur dhe e fton atë në shtëpi. Gruaja e tij e dinte se ai kishte vdekur tre vjet më parë. Ai ther dybbukun e keq në zemër. Ai nuk rrjedh gjak; ai tashmë ka vdekur. Detajet nën hyrje.)

Ne mund të mbyllim sytë, por nuk do të largohemi.
Ne jemi në luftën e jetës sonë.
Ne jemi të rrethuar nga e keqja e pastër.

Tashmë ekziston një qeveri botërore (“globalizmi”) në formën e Kombeve të Bashkuara. Organizata Botërore e Shëndetit është një agjenci e Kombeve të Bashkuara.

Burimi kryesor i kësaj qeverie botërore është karteli i Bankës Qendrore Hebraike Masonike që kontrollon kreditë e shumicës së vendeve dhe …krijon nga hiçi mjetin e këmbimit (kredi, para) në formën e borxhit ndaj vetvetes.

Kjo është diçka që të gjithë kombet mund ta bëjnë më vete, pa borxhe dhe pa interes.

Të gjitha institucionet shoqërore janë përmbysur për të mbrojtur dhe zgjeruar këtë mashtrim duke zyrtarizuar Rendin e Ri Botëror.

Politikanët, mjekët, të famshmit, profesorët, mediat, gjyqtarët, policët, predikuesit nuk i shërbejnë publikut që paguan pagat e tyre.

Shumica janë oportunistë dhe tradhtarë të zgjedhur nga radhët e Masonerisë (Kabalizmi Hebraik, Satanizmi). Pjesa tjetër janë sylesh.

Kartat tona kombëtare të kreditit dhe taksat financojnë njerëz të vendosur për të na shkatërruar.
“Vaksinat” Covid janë krijuar për të na shkatërruar, duke na hequr qafe dhe duke kontrolluar njerëzimin.

Ne duhet ta çrrënjosim të Keqen. Ne jemi këmbësorë në një luftë shpirtërore.

Edhe nëse mendjet dhe shpirtrat tanë janë errësuar nga kurioziteti Ne nuk mund t’i shmangemi këtij modeli. Ata po gjuajnë për ne dhe për fëmijët tanë. Ky është gjenocid.
Mos i besoni garancive të rastësishme të mediave masive.

Videoja e mësipërme është një përrallë nga fillimi i filmit të vëllezërve Coen, Një njeri serioz.

Dybbuk është një shpirt keqdashës i një personi të vdekur që endet nëpër botë duke përhapur të keqen.
Në përrallë, një Dybbuk i dashur bind burrin e saj se thashethemet për vdekjen e tij ishin të rreme.
Nuk është fryma e keqe e një njeriu të vdekur. Por gruaja vigjilente nuk mashtrohet dhe vepron me vendosmëri.
Ai e godet Dybbukun në zemër.
Në fakt, ai nuk rrjedh gjak sepse ai tashmë ka vdekur.

E keqja personifikon gjithmonë të mirën.

Mendoni për të gjithë udhëheqësit tanë politikë. Mendoni për Faucin dhe Bill Gates që çfarë i bënë kësaj bote.

Ata pretendojnë se do të kenë interesat tona më të mira në zemër kur në realitet duan të na shkatërrojnë gjithçka të mirë me ne.

Ashtu si gruaja në këtë shëmbëlltyrë, ne duhet të veprojmë me vendosmëri.

Në mënyrë domethënëse, fabula nuk vjen nga folklori hebre.
Vëllezërit Coen e shkruan atë si një kujtesë të rëndësishme se e keqja duhet të ekspozohet dhe dëbohet.
Përndryshe, e keqja do të bjerë mbi ne.
Mos u mashtroni.
Ne po luftojmë për mbijetesë.

Shëmbëlltyra është gjithashtu një metaforë për vetë Judaizmin.

Feja e Vdekjes, Kabalë, shkatërron këdo që prek, çifutët dhe jo hebrenjët.

Fillimisht Satanizmi infektoi hebrenjtë, pastaj botën përmes Masonerisë (Kabalizmit Hebraik).
Ne i kemi lejuar Satanistët të hyjnë në shtëpitë dhe kishat tona.

Ne i kemi zgjedhur ata në zyrat tona më të larta.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!