fbpx
Lajmet me te Klikuara

Berlin: Provat Teknike të Diktaturës Hitleriane: Policia Arreston mbi 600 Protestues që Protestoni Kundër Bllokimit .(VIDEO)

Read Time:3 Minute, 25 Second

Ditën e Dielën në 1 Gusht 2021, Qytetarët e Berlinit ndoqën skena të një diktature naziste gjatë demonstrimit të paautorizuar të atyre që marshuan nëpër qytet në mënyrë paqësore.

Media Russia Today i ka dhënë një jehonë të plotë ngjarjes duke treguar video të qarta të sjelljes të dhunshme të policisë.

Në video duket qartë njeriu tashmë i prangosur, dhe i bllokuar ndoshta me një sprejt piperi, i cili ende po dridhet në tokë nën kontrollin e tre oficerëve të policisë që na kujtojnë atë që ndodhi me George Floyd në Amerikë.

Por ky burrë është një gjerman me lëkurë të bardhë dhe prandaj nuk mund të goditet në veshka me shkelma nga një polic …

Në vend të kësaj, disa agjentë sulen mbi një grua me një pelhur elegant të bardhë, e cila po qëndron në anë të rrugës për të filmuar marshimin, ndërsa ajo vazhdon me zhurmën e daulleve: ata e ngrejnë në peshës, pa ndonjë arsye të dukshme, pavarësisht nga britmat e saj. .

Një djalë goditet ndërsa është në tokë, një protestues tjetër rrëzohet nga goditja e karatesë e një agjenti. Pastaj ka edhe pleq dhe gra që nuk i shpëtojnë represionit të policisë gjermane.

Në këtë video të publikuara në Ruply nga RT mund të shihni vetëm dhunën e agjentëve, ndryshe nga ajo që ndodhi në Place de la Bastille në Paris, ku disa demonstrues të dhunshëm, të shtunën pasdite, shkatërruan protestën e mijëra francezëve të tjerë kundër Green Pass .

Xhandarmëria reagoi me gaz lotsjellës, duke shpërndarë turmën.

Por në kryeqytetin gjerman, ku qeveria Merkel është akoma duke vendosur nëse do të miratojë masa kufizuese për të pavaksinuarit (që ti ndalojë hyrjen në bare dhe restorante edhe me një tampon negativ të bërë), janë duke përgatitur teste teknike të një diktature ushtarake, që arritën kulmin duke kryer mbi 600 arrestime ..

Një reagim i madh në krahasim me një ngjarje spontane që sigurisht lëvizi shumë më pak njerëz sesa turma në stadiumin Wembley për finalen e Kampionatit Evropian Angli-Itali.

Edhe më e pajustifikuar është fakti se si SHBA ashtu edhe Izraeli ngritën alarmin për ngjitjen e virusit nga njerëzit e vaksinuar për shkak të Variantit Delta, duke dëshmuar se fushata e imunizimit së bashku me kufizimet nuk ishin të mjaftueshme për të mposhtur një virus me një sëmundje më të madhe, por më pak vdekjeprurëse ( veçanërisht nëse aplikohen terapi efektive të ilaçeve në shtëpi).

Ekziston vërtet dyshimi se në vendet perëndimore “terapitë sociale” të ndryshme po testohen dhe më pas eksportohen diku tjetër.

Italia përshembull ishte vendi i parë që i bëri vaksinat të detyrueshme për punonjësit e shëndetësisë,që nga 9 gusht ku si shembull do të jetë edhe Franca që do ta imitojë atë, duke e shtrënguar kufizimin edhe për kujdestarët.

Presidenti francez Emmanuel Macron, nga ana tjetër, ishte i pari që imponoi Green Pass, i cili parashikonte detyrimin për të paraqitur certifikatën për të hyrë në restorante, vende kulturore dhe argëtuese, kinema, muze dhe mjete transporti në distanca të gjata.

Dhe pastaj u imitua nga Kryeministri italian Mario Draghi me vendosjen e një certifikate më të butë jeshile (nuk është e detyrueshme kur udhëton me transportin publik kombëtar).

Qeveria Gjermania tani po ju tregon muskujt qytetarëve të saj, duke ju ri’kthyer kujtimet e tmerrshme të Gestapos të policisë sekrete naziste të Adolf Hitlerit, ose Stasi, agjentë të Ministrisë së Sigurisë të Gjermanisë Lindore të pushtuar nga komunisti Iosif Stalin.

Dy fytyra të të njëjtit makth totalitar të nxitur kryesisht nga ai Rend i Ri Botëror Masonik, i cili, nën maskën e pandemisë, dëshiron të imponojë një diktaturë shëndetësore, ekonomike dhe ushtarake.

Kjo është një diktaturë në rritje ku paraqitet si vajza bastarde e një virusi laboratorik SARS-Cov-2 dhe “një pandemi e planifikuar nga”, siç u denoncua gjithashtu nga avokati për të drejtat e njeriut Robert F-Kennedy jr. në fjalimin e tij të famshëm në Berlin në verën e vitit 2020 i cili tërhoqi rreth 10 mijë njerëz në rrugë, duke drejtuar gishtin tek bizneset e errëta të Big Pharma, tashmë të riemëruar në mediat sociale si “mafia shëndetësore”.

Burimi: https://www.databaseitalia.it

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!