fbpx
Lajmet me te Klikuara

Katër Presidentët që Kundërshtuan Vaksinat Covid Vdiqën dhe u Zëvendësuan nga Pro-Vaxxers …

Read Time:3 Minute, 53 Second

Drejtuesit e tre vendeve të ndryshme vdiqën pasi kishin ndaluar shpërndarjen e goditjeve eksperimentale të Covid-19. Të gjitha këto [katër] vende morën vendimin për të shpërndarë vaksinat tek qytetarët e tyre vetëm pasi udhëheqësit e tyre vdiqën.

Një prej tyre ishte Presidenti i Haitit Jovenel Moise, i cili u vra në shtëpinë e tij në Port-au-Prince kohët e fundit nga një grup mercenarësh.

Vendi i Karaibeve ka të drejtë për vaksina falas përmes skemës COVAX, të drejtuar nga Organizata Botërore e Shëndetit, si dhe organizata bamirëse globale të vaksinave, por Moise e kishte refuzuar në mënyrë të dukshme vaksinën AstraZeneca. Vetëm disa ditë pas vrasjes së tij, SHBA dërgoi vaksina në Haiti, së bashku me një ekip agjentësh të FBI -së.

Kjo do të thotë që Haiti tani nuk është më i vetmi vend në Hemisferën Perëndimore që nuk pranon injeksionin Covid-it.

Menjëherë pasi Presidenti John Magufuli i Tanzanisë i kishte deklaruar se vaksinat janë rrezikshme, ai vdiq nga një “sëmundje zemre”.

Në shkurt të 2021, ministri i tij i shëndetësisë u tha mediave:

“Ne nuk jemi ende të kënaqur nga këto vaksina që nuk janë të vërtetuar klinikisht dhe të sigurta.”

Vdekja e Magufuli pati një reagim jashtëzakonisht popullor ku rezultoi me mijëra vajtues që u mblodhën në një stadium për të parë trupin e tij.

Sidoqoftë, menjëherë pas vdekjes së Magufuli, Tanzania urdhëroi një dërgesë të madhe të produkteve me vlerë miliona dollarë për 60 milion qytetarët e saj.

“Ju duhet të qëndroni të vendosur. Vaksinimet janë të rrezikshme. Nëse njeriu i Bardhë ishte në gjendje të vinte me vaksinime, ai duhet të kishte gjetur një vaksin për AIDS që deri tani nuk u gjetë; ai do të kishte gjetur një vaksin [për] tuberkulozin që deri tani nuk u gjendë; ai do të kishte gjetur një vaksin për malarjen që deri tani nuk u gjendë; ai do të kishte gjetur një vaksinë për kancerin, etj etj”kishte paralajmëruar Magufuli në janar të 2021-shit.

Magufuli, një ish-mësues i kimisë, Ai gjithashtu hodhi poshtë testet e PCR duke i demonstruar sesi një dhi dhe një frut papaja të dy kishin rezultuar pozitivë për Covid-19. Pikëpamja e Magufuli-t mbi testet e PCR-së ndahet nga avokati i gjykimit ndërkombëtar Dr Reiner Fuellmich i cili ka nisur një padi historike të veprimit në ndaj klasës politike në Gjermani dhe SHBA kundër Christian Drosten dhe shkencëtarëve të tjerë që krijuan protokollin e testimit të PCR për ta përdorur për të “diagnostikuar” Covid-19 .

Në Nëntor të vitit 2020, një gjykatë e apelit në Portugali kishte vendosur se “procesi PCR nuk është një test i besueshëm për SARS-CoV-2, dhe për këtë arsye çdo karantinë e detyruar bazuar në ato rezultate të testit është e paligjshme”.

Gjyqtarët, Margarida Ramos de Almeida dhe Ana Paramés, iu referuan disa provave shkencore që tregojnë se në testet PCR me 35% e cikleve ra në tre përqind, që do të thotë se deri në 97 përqind të rezultateve pozitive mund të jenë pozitive false.

Në mars të këtij viti, një gjykatë administrative austriake pranoi kufizimet e testimit të PCR dhe antigjenit në përdorim aktualisht, duke vendosur se “testet e PCR nuk kanë vlerë diagnostike”. Kjo pikëpamje u bë jehonë në prill nga një gjykatë gjermane në Weimar, duke thënë se testet PCR nuk ishin “të përshtatshme për përcaktimin e një” infeksioni “me virusin SARS-CoV-2”. Ai gjithashtu urdhëroi heqjen e kufizimeve të ndryshme në rajon.

Burundi ishte vendi i dytë afrikan që refuzoi vaksinat Covid në shkurt të këtij viti. Ministri i shëndetësisë i kombit afrikan, Thaddee Ndikumana, u tha gazetarëve se parandalimi ishte më i rëndësishëm dhe “pasi më shumë se 95 përqind e pacientëve po shërohen, dhe ne vlerësojmë se vaksinat nuk janë ende të nevojshme”.

Presidenti i ndjerë i Burundit, Pierre Nkurunziza u kritikua ashpër për mos përparimin e nocionit të injeksioneve kundër SARS-CoV-2.

Çuditërisht, Presidenti aktual Evariste Ndayishimiye tani e përshkruan virusin si “armiku më të keq” të Burundit.

Në vendet më të vaksinuara, si Izraeli, Britania e Madhe ose Sishel, dhe veçanërisht në Gjibraltar i cili mburrej me një normë vaksinimi 100 për qind, varianti i pretenduar delta tani dyfishohet çdo 3 ditë. Ndoshta 23 rastet aktuale nuk janë domethënëse, por 23 raste në një zonë me 35 000 banorë është ekuivalent me 45 000 raste në ditë në një vend sic po ndodhë në Francë.

Dhe ka më shumë se një muaj e gjysmë që kur 100 për qind e popullsisë së Gjibraltarit është vaksinuar me dy doza. Kjo “parajsë” për të vaksinuarit vërteton hezitimin e afrikanëve për të marrë pjesë në eksperimentin masiv.

Burimi: FreeWestMedia.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!