fbpx
Lajmet me te Klikuara

Grafikë Brilante nga Avni Delvina: “PASIONI PD” …

Read Time:1 Minute, 20 Second

I madhi Avni Delvina që shquhet për Grafikat e tij Brilante ju ka ofruar ndjeksëve të tij në rrjetet sociale facebook një super Grafikë ku e titullon ‘Pasioni PD’ ku dallohet qartë Ambasadorja Kim duke punuar me penelë mbi fasadën e PD-së.

Krijimi i kësaj grafike të realizuar me aq Mjeshtëri nga Avni Delvina ndoshta do të jetë një nxitje e brendshme e Piktorit të madh Delvina nisur nga fakti se duke parë situatën aktuale të PD-së dhe deklaratat e çuditshme të Ambasadores Amerikane Yuri Kim ka çuar në krijimin e kësaj Grafike Brilante.

Delvina në statusin e tij shkruan se: Çdo njeri si çdo artist ka edhe preferencat e tij, duke zgjedhur me inteligjence për të trajtuar atë subjekt, për të cilin është i bindur se mund të ketë më shumë lehtësi në realizim dhe me shumë sukses ……

Statusi i plotë i Mjeshtrit të madh Avni Delvina.

Grafike nga cikli “PASIONI PD”

Cdo njeri ne nje fare menyre ka nje doze artisti ne profesionin e tij.

Cdo njeri si cdo artist ka edhe preferencat e tij, duke zgjedhur me inteligjence per te trajtuar ate subjekt, per te cilin eshte i bindur se mund te kete me shume lehtesi ne realizim dhe me shume sukses ……

Ashtu si Lulet e Diellit qe pikturonte shpesh Van Goghu, ose si Zambaket e Ujit e te shpeshte te Claude Monet, etj ……

Kjo grafike eshte e interpretuar me nje foto te piktorit te madh amerikan Jackson Pollock si dhe me telajon e shtrire ne toke sic pikturonte ai, ne te cilen eshte nje pjese e fasades se Partise Demokratike.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!