fbpx
Lajmet me te Klikuara

Francesco Becchetti në mes të Romës, shpalos Banerat Gjigandë duke u Tallur me Ramën: ‘Unë fitova’…

Read Time:1 Minute, 6 Second

Ish Presidenti i Televizionit Agon Channel ka shfrytëzuar rastin në mes të Romës të tallet me Kryeministrin e Shqipërise Edi Ramën duke shkruajtur në Banerat Gjigandë “Unë fitova, tani është radha ime të flas”.

Francesco Beccheti tashmë ka nisur një fushatë fitoreje dhe promovimit të tij për atë që cilëson si fitore ndaj Ramës dhe qeverisë së Rilindjes, duke fituar në gjykatën Arbitrazhit dhe ku shtetit shqiptar detyrohet t’i paguajë 100 milionë euro.

Posterat e Becchetit kanë mbushur kryeqytetin e Italisë, i cili fton italianët që të njihen më në detaje se si e ka fituar këtë betejë, duke klikuar në webin e krijuar enkas për këtë rast.

Sipërmarrësi italian Francesco Becchetti ish Presidenti i televizionit Agon Channel fitoi përfundimisht gjyqin me shtetin shqiptar, për mbylljen e televizionit të “Agon Channel”, në vitin 2015, pasi ishte kritikë ndaj Rilindjes dhe i kushtuar Shqipërisë për Hundë të Rilindasit Sorosianë Edi Ramës110 milionë euro nga taksat e shqiptarëve.

Prokurori dhe prokuroria, e asokohe publikuan një skemë korruptive sipas tyre, ku përfshihet Beccheti, ndërsa vetë ai pretendonte se mbyllja e televizionit ishte motivuar politikisht dhe gjë që u faktua.

Po tani çfarë deklarate do bëj Taotao,Spiropali.dhe Erjon Braçe dhe Rilindasit e tjerë në lidhje me këtë dëm që i kushtoi shtetit miliona euro nga Rilindasi i Sorosit Edi Rama?

Galeria

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!