fbpx
Lajmet me te Klikuara

Yuri Kim i drejtohet Bashës: Largo Sali Berishën nga Parlamenti,reagon Berisha….

Read Time:1 Minute, 2 Second

Sali Berisha pas takimit të Lulzim Bashës me Ambasadoren Yuri Kim ka reaguar menjëherë pas këtij takimi i cili edhe pse është
futur në një betejë ligjore me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, pas vendimit të tij për të shpallur atë dhe familjen e tij si të padëshiruar në SHBA, nën akuzën e korrupsionit, ish-kryeministri Sali Berisha do të jetë sonte në një intervistë ekskluzive në orën 20:20 në Rtv Ora me gazetaren Beti Njuma.

Intervista e tij vjen pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane Yuri Kim në përfundim të takimit me kreun e PD Lulzim Basha, e cila i kërkoi Bashës dhe PD të mendojnë mirë nëse Berisha do të jetë pjesë e grupit parlamentar të kësaj partie në Kuvendin e ri në shtator.

Duke nënvizuar rolin e PD në nxjerrin e vendit nga diktatura e egër komuniste e Enver Hoxhës, Kim tha se do të ishte ironi historike dhe po aq tragjike që PD të hante bar për hatër të një deputeti të saj.

Një temë tjetër e rëndësishme e intervistës padiskutim do të jetë edhe iniciativa rajonale e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut e pagëzuar një ditë më parë në Shkup “Ballkani i Hapur”.

Burimi: Standard.al

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!