fbpx
Lajmet me te Klikuara

Shpërthen Kaosi në Parlamentin Italian mbi Planet e Pasaportës së Vaksinës .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 15 Second

Shpërthen sherri në Parlamentin italian lidhur me planet për të futur pasaportat e vaksinave, me deputetët që mbanin në duar shenja proteste që thoshin “asnjë kalim jeshil”.

Videoja e mëposhtme tregon qartë se si një deputet ndiqet nga zyrtarët e sigurisë ndërsa përpiqet ta mbajë shenjën lart para se të ikë nga dhoma.
Megjithatë, ai ndiqet nga shumë deputetë të tjerë që mbajnë të njëjtën shenjë të cilët më pas lëvizin për të zënë nëpër dhomë.

Qeveria italiane ka prezantuar një nga versionet më drakoniane të pasaportës të vaksinës në Evropë.

Nga muaji tjetër, kushdo që dëshiron të hyjë në kinema, teatro, ekspozita, muze, ngjarje sportive, festa private, festivale, panaire tregtare, pishina dhe palestra do të duhet të parandalojë provën e vaksinimit ose statusit negativ të infeksionit Covid-19.

“Kalimi gjithashtu do të jetë i detyrueshëm për të gjithë ata që dëshirojnë të kenë qasje në restorante, bare dhe dyqane pastiçerie,” raporton SchengenVisaInfo.

Turistët që hyjnë në vend do të jenë të mandatuar dhe të regjistrohen për kalimin e gjelbër.

Kryeministri italian Mario Draghi justifikoi futjen e rregullave duke cituar përhapjen e variantit delta.

“Varianti Delta është kërcënues.

Përhapet shumë më shpejt se variantet e tjera. Ftoj të gjithë italianët të vaksinohen dhe ta bëjnë këtë menjëherë. Pa vaksinime, do të na duhej të mbyllnim gjithçka përsëri, “tha Draghi.

Siç e theksuam javën e kaluar, italianët kanë protestuar kundër masave, me demonstrata në Torino që brohorisnin “pa diktaturë” gjatë një tubimi.

Burimi: Summit.news

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!