fbpx
Lajmet me te Klikuara

Email -i i CNN -it i Zbuluar të lë të Kuptosh se si po Lëvizin drejt Masave më të Fuqishme të Vaksinimit .(VIDEO)

Read Time:3 Minute, 41 Second

Rreshti i temës në email lexonte kështu: Shumica e amerikanëve të pavaksinuar thonë se nuk duan të marrin vaksinën COVID-19, pavarësisht nga përpjekjet që po bëhen në terren.”

Gazetari Carlson e identifikoi autorin e postës elektronike që ishte shefi i zyrës së Uashingtonit të CNN-it, i cili i ka shkruar një kolegut të tij:

“Kjo është pika e re: karrota kundër shkopit. Karrota nuk do të punojë më … “

Edhe pse Gazetari Carlson nuk e identifikoi ekzekutivin me emër, zyra e Uashingtonit aktualisht drejtohet nga nënkryetari i lartë i CNN-it, Sam Feist.

Ky koment do të ishte mbrojtur nga publiku nëse ekzekutivi në fjalë nuk do t’ia dërgonte aksidentalisht aktivistit dhe komentatorit popullor, Charlie Kirk.

CNN bën gabimin fatal me emailin që rastësisht zbulohet Plani Vaksinave.
Dikush në CNN po kërkon një vend pune pasi ka bërë gabime të çmendura me politikën e vaksinave.

CNN e konfirmoi emailin

Rrjeti CNN e konfirmoi vërtetësinë e emailit; megjithatë, ata këmbëngulën se nuk kishte asgjë të vlefshme për lajmin në lidhje me përmbajtjen.

CNN në një deklaratë theksoi se: “E -maili, ishte dërguar gabimisht dhe se Kirk, thjesht po pranonte se stimujt aktualë të vaksinimit po avullonin.” Kirk dhe Carlson e diskutuan emailin në programin e këtij të fundit.

Gazetari Carlson e pyeti, “A është pozicioni i deklaruar i CNN tani që ata do të përpiqen të administrojnë ilaçet nën kërcënimin e dënimit?”

Duke iu referuar analogjisë “karrota kundër shkopit” e përdorur në email, Kirk u përgjigj: “Si duket shkopi në botën e CNN?” Brian Stelter i CNN reagoi ndaj segmentit, duke thënë se Gazetari Carlson përpunoi emailin për të shtyrë një “gënjeshtër të plotë” në lidhje me rrjetin.

Ai shkruante në llogarinë e tij në Twitter se “CNN ka 4,000 punonjës. Një ekzekutiv i dërgon një email në lidhje me armiqësinë e vaksinave duke thënë se “karota nuk do të funksionojë më.” Carlson e merr atë si fakt të kryer. Dhe shfaqja e tij e kthen atë në një gënjeshtër të plotë: “CNN dëshiron të përdorë një” shkop “për të pavaksinuarit.” “

Kirk ka histori mbi skepticizmin e vaksinave COVID-19

Kirk ka një histori të gjatë të ndarjes së skepticizmit të vaksinës kundër COVID-19. Ai spekuloi në podcast-in e tij se dy herë ku shumë njerëz kanë vdekur pas marrjes së vaksinës COVID-19 sesa ata që kanë vdekur nga vetë sëmundja që mund të kenë pasur.

Duke cituar numrat nga Sistemi i Raportimit të Ngjarjeve të Vaksinave (VAERS) dalin një bazë të dhënash mbi ngjarjet e dëmshme të vaksinave, Kirk mori numrin e vdekjeve në sistem. Ai tha se ata mund të përbëjnë vetëm një përqind të vdekjeve totale të vaksinave, duke ardhur me një total prej 1.2 milion vdekjesh.

“Nuk them se është e vërtetë. Unë po them se sipas mënyrës se si ne llogarisim VAERS nga studimi i pavarur që është administruar, kjo mund të jetë e vërtetë, “tha ai.

Duke folur për emailin e lartpërmendur, Gazetari Carlson e kritikoi si kanal, duke thënë se CNN nuk duhet të ketë një pozicion ku të deklarojë nëse duhet të merrni ilaçe apo jo, sepse është CNN një kanal lajmesh dhe nuk është një stacion shëndetësor. ”

Kirk gjithashtu shfrytëzoi rastin për të shpërthyer ndaj konservatorët që avokuan për vaksinat duke theksuar një rritje të shtrimeve në spital me COVID-19.

“Pyetja tjetër është pse krejt papritur në 48 orët e fundit kjo ka qenë kjo përpjekje pothuajse e koordinuar e njerëzve për krijimin e llojit të sinjalizimit të virtytit të qendrës së djathtë dhe që i thonë secilit person të vaksinohet.”

Interesante është fakti se Gazetari Carlson e kritikoi drejtuesin e CNN për iden që ai shtroi se kërkesat e vaksinimit mund të jenë të nevojshme për bizneset dhe shkollat ​​ndërsa Fox Corporation kohët e fundit zbatoi një sistem të pasaportave të vaksinave për punonjësit e saj.

Gjatë ditëve të fundit, spikerët dhe personalitetet e Fox News gjithashtu bënë një përpjekje për të inkurajuar shikuesit që të vaksinohen, ndërsa shfaqjet e lajmeve të rrjetit ndajnë grafikët në ajër duke nxitur audiencën e tyre që të vizitojnë faqen e internetit të vaksinave të qeverisë federale.

Ndërkohë rastet e përditshme të COVID janë rritur në SH.B.A., me variantin shumë të transmetueshëm Delta tani duke qenë lloji dominues, dhe duke bërë që disa shtete të riaktivizojnë mandatet e tyre të maskave.

Burimi: NaturalNews.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!