fbpx
Lajmet me te Klikuara

USA Today fshin Raportin e Lajmeve të NBC që deklaronte se Virusi përhapej nga të Vaksinuarit …(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 23 Second

USA Today u përpoq të kujtojë një fakt tronditës në lidhje me injeksionet COVID të papërshtatshme për historinë pandemike të së majtës të raportuar nga NBC News.

NBC kishte raportuar për përmbysjen e udhëzimeve të CDC mbi maskat ditën e hënë, duke vënë në dukje se njerëzit e vaksinuar mund të mbajnë një ngarkesë më të lartë virale të koronavirusit sesa njerëzit e pavaksinuar.

“NBC News, duke cituar zyrtarë të paidentifikuar të vetëdijshëm për vendimin, raportoi se kjo vjen pasi të dhënat e reja sugjerojnë se individët e vaksinuar mund të kenë nivele më të larta të virusit dhe të infektojnë të tjerët në mes të rritjes së rasteve të reja nga varianti delta i koronavirusit,” raportoi USA Today në një njoftim që më vonë u fshi nga artikull.

Megjithëse historia e USA Today heq referencën për NBC News, ajo megjithatë konfirmon raportimin e saj: “CDC thotë se njerëzit e vaksinuar mund të transmetojnë virus, dhe Njerzve ju rekomandohet të mbajnë maska në ambiente të mbyllura.”

“Drejtori i CDC Dr. Rochelle Walensky tha se të dhënat e reja tregojnë se varianti delta, i cili përbën më shumë se 80% të infeksioneve të reja në SHBA, sillet” në mënyrë unike ndryshe “nga paraardhësit e tij dhe mund t’i bëjë njerëzit e vaksinuar infektivë,” vëren artikulli.

Nuk është për t’u habitur të shohësh mediat kryesore si USA Today duke u përpjekur të fshehin informacionin zbuluese në lidhje me vaksinat kundër COVID pikërisht kur udhëheqësit demokratë, përfshirë Joe Biden, po konsiderojnë përpjekjen për të imponuar mandate vaksinimi ndaj popullit amerikan.

Burimet: InfoWars.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!