fbpx
Lajmet me te Klikuara

Brukseli nuk është në Beograd !

Read Time:1 Minute, 0 Second

Nga Sokol Terihati –

Me lot ! Per te qare, e per te qeshur , ky takimi ekonomik i Ballkanit .

Tre karagjozet , Rama , Vuçic e Zaev . Nenshkruan marreveshjen e levizjes se lire te njerezve , mallrave e kapitaleve !?

Se pari , ne kete takim e projekt qesharak , mungonin tre fuqite e medha te rajonit , si Turqia , Greqia e Kroacia ! Mungonin edhe Sllovenia , Kosova , Mali i Zi e Bosnja !

Eshte per te qeshur . Sepse njerezit e mallrat , ka gati 25 vite , qe levizin lirshem , pa viza , jo vetem mes njeri tjetrit , por edhe me vendet qe mungonin ne kete takim .

Bile ato qarkullojne lirshem edhe midis Serbise e Kosoves !

Dy vendet me problematike , qe nuk e njohin njeri – tjetrin !

Sa per kapitalet pastaj , nuk ja vlen te diskutosh !

Kur behet fjale per tre vendet me te varfera te Evropes .

Eshte per te qare .

Sepse ne fakt , kjo eshte tentativa serbe , per te dale ne det e per te ringjallur nje cope, ish Jugosllavie .

Eshte projekti modern i endres se vjeter serbe , i hartuar nga sorrosianet e Beogradit dhe i vene ne zbatim nga tre çunat e tij .

Qe sot , u bene akoma me qesharake.

Ne e votuam ,te Modhin , te na çoje ne Bruksel .

Jo ne Beograd !

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!