fbpx
Lajmet me te Klikuara

Vaksina Covid-19,Emërtohet si “Kali i Trojes” në Organizmin e Njeriut .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 57 Second

Nje Mjeke fizioterapiste Patriote nga shqiperia ka perkthyer nje Material kofidencial nga Miqte e saj Shkencetar Nderkombetar ne lidhje me nje shkrim per Vaksinen Covid-19 ku sipas Mjekes emertohet si “Kali i Trojes” ne organizmin e njeriut.

Po si vepron kjo vaksine ne organizmin e njeriut. na shpjegon Mjekja.

Vaksinat ARN( ARN mesazher) dhe vektoret e virusit jane krijuar qe qelizat njerezore te kapsulojne materialin gjenetik te specializuar brenda injeksionit.

Ato nuk do te leshojne serine e nukloideve( qe nukloiset kane funksion qe eshte nje substance komplekse biologjike .

Ato sherbejne si baze per ndertimin e ADN dhe ARN ,jane pergjegjese per sintezen e proteinave dhe kujtesen gjenetike) qe vendosen sebashku por duhet te jene te kujdesshme ndaj ketij “kali Troje” ne kete rast eshta vaksina COVID-19.

Arsyeja eshte sepse: 1- mARN- perdoret nga robozomet e qelizave(qe ndodhen ne citoplazme “lexojne” udhezimet e ARN) te bera nga ARN per te krijuar proteina tRNA (qe eshte nje molekule ARN qe ndikon ne keto proteina qe mund te krijojne enzima (enzimat jane proteina) edhe vete ARN J -ne e specializuar per transporin pergjate mikrotubave dhe filamenteve ne berthame .

Keto ARN i te krijuara mund te krijojne POLYMERASES (eshte nje enzime e cila sjell formimin e nje polimerin te vecante ,vecanerisht ADN-se ose ARN-se) enzimat e kesaj vaksine qe injektohet ky material i huaj nderhyne ne ADN tuaj Vete ARN mund te fitoje aftesi enzimatike ..e ky eshte metabolizmi i nje qelize .

Ju shpjeguam funksionin e qelizes dhe cfare injektohet nepermjet injeksioneve te COVID-19 dhe si frenon funksionin normal te qelizes dhe veprimin negativ te vaksines ne ADN.

Nese kerkoni me teper informacion ne lidhje me funksionin e nje qelize normale biologjike eshte fare e thjeshte dhe e kuptueshme nese hapni librat e biologjise te klasave te 9- ta Ps: Cilido qe ngjall dyshime per materialin e mesiperm te konsultohen me mjek biologe me njohuri te mira shkencore.

Materiali eshte i pershtatur nga mjek biologe nderkombetare.

Keta shkencetaret e sotshem kane dale ne konkluzione: Ju nuk e keni idene se cfare eksperimenti po kryejne keta shkencetare te cmendur mbi trupin tuaj.

Redaksia jone per t’ju bashkuar shkrimit te Mjekes Patriote po ju s’jelle nje video duke ju treguar se cfare efekti ka Vaksina ne trupin tuaj dhe se si perhapet ajo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!