fbpx
Lajmet me te Klikuara

Silvio Berlusconi: “Ata që nuk Vaksinohen duhet të Pranojnë Kufizimet”

Read Time:1 Minute, 16 Second

Berluskoni: “Padyshim që askush nuk mund të imponojë vaksinën, pavarësisht nga të gjitha provat që e këshillojnë atë, por ata që vendosin të mos vaksinohen nuk mund t’u imponojnë të tjerëve pasojat e zgjedhjes së tyre dhe duhet të pranojnë kufizimet që rrjedhin prej saj, për mbrojtjen e shëndetit të njerëzit e tjerë. Është si ndalimi i pirjes së duhanit në vende publike, të cilën qeveria jonë dëshironte “. Silvio Berlusconi e shkruan këtë në një letër për ‘Corsera’.

“Unë jam i shqetësuar sepse vendi po ndan veten në polemikat më absurde, mbi vaksinat – nënvizon kalorësi – është plotësisht e palogjikshme t’i japësh një kalibër ideologjik ose politik një çështjeje që është thjesht shkencore. Unë nuk jam duke folur vetëm për kalimin e gjelbër, i cili është një masë e arsyes së shëndoshë që ne jemi absolutisht në favor siç është, por që,si çdo mjet natyrisht mund të diskutohet dhe të përmirësohet siç kërkojnë legjitimisht aleatët tanë

“Unë jam duke folur pikërisht për faktin se – nëse shumica e italianëve për fat të mirë janë të vetëdijshëm për nevojën dhe rëndësinë e vaksinës jo vetëm si një mjet i mbrojtjes individuale por si një mjet për të mbrojtur komunitetin dhe të drejtën e të tjerëve që të mos infektohet – ekziston megjithatë një pakicë jo e parëndësishme dhe shumë e zhurmshme që e kundërshton të gjithë këtë “.

“Në këtë kontekst të vështirë, një vendi i brishtë si Italia do të kishte nevojë për unitetin më të madh të mundshëm”, shkruan përsëri Berlusconi.

Burimi: https://www.imolaoggi.it

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!