fbpx
Lajmet me te Klikuara

Shtëpia e Bardhë Ushtarake e SHBA-së po Përgatitet për Kthimin e Presidentit Donald Trump …

Read Time:4 Minute, 17 Second

Njeriu që e quan veten president, Joseph R. Biden, nuk ka shkelur kurrë në Shtëpinë e Bardhë të vërtetë, tani mund të raportojë Real Raw News. Menjëherë pas rezultateve të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020, ushtria amerikane mori kontrollin e përkohshëm të Shtëpisë së Bardhë mes shqetësimeve që Biden dhe aleatët e tij të Shtetit të Thellë kishin vjedhur zgjedhjet.

Natën e zgjedhjeve, ndërsa udhëheqja komanduese e Presidentit Donald J. Trump mbi Biden dukej sikur avullohej me magji, ushtria amerikane tashmë po heton raportet e bashkëpunimit midis fushatës së Biden dhe grupit të hakerave të sponsorizuar nga kinezët Nakion, i cili financohet fshehurazi nga PLA. Grupi hije i luftës kibernetike ka një histori të ndërhyrjes në zgjedhjet e huaja dhe është një lojtar kryesor në luftën kibernetike të PLA me Tajvanin.

Ushtria ka prova që provojnë se fushata e Biden jo vetëm që kishte njohuri por edhe inkurajoi ndërhyrjen e Nakion në makineritë e votimit Dominion. Dominioni siguroi pajisje dhe softuer zgjedhor për 28 shtete, përfshirë shtetet e fushës së betejës ku përparësia perandorake e Trump u zhvendos në favor të Biden gjatë orëve të para të mëngjesit.

Ndërsa Amerika flinte, ushtria shikonte.

Më 4 nëntor, në orën 5:00 të mëngjesit, Trump mori një telefonatë nga anëtari i Shefave të Përbashkët të Shtabit, gjenerali i Trupave Detare, gjeneral David H. Berger, i cili zbuloi se diversantët kinezë kishin depërtuar në makinat e votimit Dominion në të paktën 6 shtete. Gjenerali Berger i tha Trump se ushtria nuk kishte arritur të pengonte sulmin sepse “dikush nga brenda” luftoi përpjekjet e tij për të rimarrë kontrollin e softverit të votimit. Kur Trump i kërkoi Berger të konsultohej me Kryetarin e Shefave të Përbashkët të Shtabit Gjeneral Mark A. Milley, Berger thuhet se tha, “Z. President, nuk mendoj se mund t’i besojmë. Unë sugjeroj që menjëherë të nënshkruani Aktin e Kryengritjes. ”

Akti i Kryengritjes i vitit 1807, kur u miratua, zëvendëson Aktin Posse Comitatus, ky i fundit kufizon kompetencat e qeverisë federale në përdorimin e personelit ushtarak federal për të zbatuar politikat e brendshme brenda Shteteve të Bashkuara.

Tre ditë pas zgjedhjeve, ndërsa votat mashtruese ende po mblidheshin, Gjenerali Berger i tha Trump se do të bënte gjithçka të mundur për të parandaluar instalimin e Biden si president. Por në ditën 4 pothuajse çdo media, shumica e kongresit, dhe elita liberale mbështeti Biden si fitues.

Megjithë fitoren e tij të paligjshme, Biden u takua me një surprizë të padëshiruar kur ai arriti në Shtëpinë e Bardhë më 20 janar. Në vend që të merrnin një përshëndetje ceremoniale, ai dhe Kamala Harris u ndaluan nga Garda Kombëtare dhe Marinsat e SHBA në gardhin me tela që rrethonte Shtëpinë e Bardhë. Marinsat i informuan ata se ushtria kishte marrë kontrollin e Degës Ekzekutive dhe i udhëzoi të lirojnë zonën. Kur Harris me guxim tha: “Lëreni mënjanë, ne jemi president tani, marinsat bllokuan portën.

Megjithëse shumica e ushtrisë mbështeste Trump, Biden kishte aleatët e tij – agjencitë e inteligjencës, Shërbimi Sekret dhe elementë disidentë të Ushtrisë Amerikane, duke përfshirë disa gjeneralë dhe admiralë të rangut të lartë.

Realrawnews e dëgjoi, por nuk mund të konfirmojë një raport të një përplasje të shkurtër zjarri që ndodhi pasi Kamala Harris kishte urdhëruar Shërbimin Sekret të sulmonte Shtëpinë e Bardhë. Sipas raportit, dy agjentë të Shërbimit Sekret u vranë dhe një marins plagoset rëndë para se forcat e Biden të dëboheshin nga toka.

Për të shmangur turpin dhe për të mbajtur një iluzion të fuqisë, njerëzit e Biden shpikën një hile, të mbështetur nga aleatët e tij të medias, për të mashtruar publikun amerikan për të besuar se ai kishte fituar një zgjedhje të ndershme dhe ishte zhvendosur në Shtëpinë e Bardhë sipas planit.

Brenda pasurisë prej 300 hektarësh të Aktorit / Prodhuesit Tyler Perry në Atlanta ndodhet një kopje llaçi trekatëshe e rezidencës së kryekomandantit, të cilën ai fillimisht e ndërtoi si një pjesë e caktuar për një shfaqje televizive. Perry, një Demokrat që miratoi Biden dhe dhuroi miliona dollarë në fushatën e tij, lejoi Biden të përdorte Shtëpinë e Bardhë faux si një bazë operative. Megjithëse Shtëpia e Bardhë replikuese është ndërtuar në shkallë 80%, në televizion dhe në imazhe nuk dallohet nga 1600 Avenue Avenue. Biden dhe Harris kanë përdorur faksin për të mashtruar udhëheqjen dhe për të imponuar sundimin despotik mbi kombin. Fromshtë prej atje që sekretari për shtyp i Biden, Jen Psaki, jep informime ditore për shtyp dhe Biden pret personalitete të huaja. Mjerisht, e gjithë media kryesore, përfshirë Fox News, i përmbahet këtij trillimi të kryer mbi publikun amerikan.

Ndërkohë, Shtëpia e Bardhë e vërtetë ka qenë e errët, e ruajtur nga më të mirët e kombit tonë. Vëzhguesit Stalwart dhe madje edhe aleatët e Trump kanë provuar se Shtëpia e Bardhë është bosh. Në maj, aleati dhe avokati i Trump Lin Wood depërtoi në velin e fshehtësisë duke u fshehur brenda Shtëpisë së Bardhë për të provuar se as Biden dhe as ndonjë anëtar i stafit presidencial nuk banonin brenda. Në vend të kësaj, fotografitë e Trump ende zbukuronin krahun perëndimor dhe letrat që mbanin firmën e tij ishin ende në tryezën e rezolutës.

Burimi: https://realrawnews.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!