fbpx
Lajmet me te Klikuara

Rusia në vitin 1979 Zhvilloi një Plandemikë Komuniste të ngjashme me Covid-19 që po Përjetojmë sot.

Read Time:3 Minute, 31 Second

Ishte viti 1979 kur një sëmundje misterioze e pneumonisë filloi të përhapet në të gjithë qytetin Urals Rus të Yekaterinburg, duke futur një shtet të lokalizuar nga policia mjekësore si ai që tani po lind në një shkallë globale përmes koronavirusit Wuhan (Covid-19).

Shumë njerëz nuk janë në dijeni të historisë, por ajo që lexojmë është një provë për gjithçka që po shohim që po zhvillohet sot në përgjigje të Virusit Wuhan.

Qeveria dhe media pretenduan se sëmundja misterioze e pneumonisë po përhapet nga ajër. Njerëzit që sëmureshin u duhej të shtroheshin në spital duke përdorur strategjinë për të autorizuar përdorimin e policisë sekrete,me një fjalë kontrollin.

Media u mundua të mbulonte e burimin e të vërtetës të kësaj sëmundje, e cila doli se ishte krijuar në një laborator shtetëror i cili ishte i kontrolluar.

Pothuajse çdo përbërës i shpërthimit të pneumonisë së Yekaterinburgut në 1979 përputhet me “pandeminë” e gripit të Fauci të ditës së sotme, sa shkon deri në rrëfimin e rremë se ajo ishte hedhur rastësisht nga një specie tek kafshët pastaj kishte kaluar tek njeriu – kjo është derisa spiunët amerikanë thuhet se morën informacione që tregonin gjë tjetër. .

Sot, ata “spiunë” janë lakira të përditshme me një tru, si dhe një grusht mjekësh dhe politikanësh të shkëputur nga radhët që po sfidojnë rrëfimin mbizotëruesve në favor të provave aktuale, të cilat sugjerojnë që Gripi Wuhan filloi në një laborator në Institutin e Virologjisë Wuhan (WIV).

“Ju tani po mendoni se kjo është një histori tjetër e koronavirusit – vetëm se është krijuar 42 vjet në të kaluarën, apo jo? Jo këtë herë, ”raporton Western Journal.

“Ndërsa incidenti sovjetik i antraksit dukej i frikshëm se mund të kishte qenë një provë për lëshimin e dukshëm të Kinës komuniste COVID-19, të dy nuk ishin planifikuar të ishin të ngjashme. Por ishte mbase paraqitja jonë e parë e shkallës së vogël në atë që do ta merrte botën nga stuhia katër dekada më vonë … dhe u përsërit e njejta histori. “


Interesante, ishte se një shef i byrosë së New York Times në Moskë i cili kohët e fundit mori pjesë në incidentin e Yekaterinburgut në vitin 1979, duke theksuar rëndësinë e saj nën dritën e zbulimeve të sotme në lidhje me Sëmundjen Wuhan.

Ndërsa mund të duket e pamundur për qeveritë autoritare të fshehin të vërtetën herë pas here, por ne tani e dimë se çfarë ka ndodhur të paktën dy herë, siç dëshmohet nga raportet e lajmeve të botuara edhe vite më parë pasi fakti që vazhdoi të pranonte narrativën Sovjetike se pneumonia e vitit 1979 ishte një aksident i thjeshtë sesa një flamur i rremë i planifikuar.

“Thashethemet përhapen përreth çdo epidemie”, shkroi biologu amerikan fitues i Çmimit Nobel, Joshua Lederberg, në një memo të vitit 1986 për Times. “Llogaria aktuale Sovjetike ka shumë të ngjarë të jetë e vërtetë.”

Oh o Zot, si gjërat nuk po ndryshojnë. Të gjithë vitin e kaluar si përshembull media e zakonshme mbështetën rrëfimin Fauci se Virusi Wuhan Grip erdhi nga lakuriqët e natës në një treg të lagësht, edhe pse kishte zero prova për ta mbështetur atë pretendim.

Vetëm në ditët e fundit mediat më në fund kanë filluar ta pranojnë dhe që është një fakt i pamohueshëm që Virusi Wuhan nuk ishte një aksident i thjeshtë. Jo, Gripi Fauci u çel nga Fauci dhe miqtë e tij për të tërhequr një të shpejtë në botë ndërsa filluan “rivendosjen e madhe”.

Prova: Covid-19 ishte planifikuar të zbatohej për rendin e ri botëror.

Ka akoma shumë që e mohojnë, duke përfshirë edhe vetë Faucin, të cilët ose e kanë bindur veten të besojnë gënjeshtrat që thonë ose janë mësuar aq shumë që t’ju thonë atyre që ata kurrë nuk do të mund të thoshin të vërtetën edhe nëse provonin.

“Kanë kaluar 40 vjet – Muri i Berlinit ka rënë, Bashkimi Sovjetik është shembur, ne kemi qenë dëshmitarë të gënjeshtrave të komunizmit, korrupsionit dhe shembjes së kohës përsëri … megjithatë shkencëtarët amerikanë ende i besojnë ato”, paralajmëron Western Journal.

“Elitat Amerikane i lanë budallalliqet Sovjetike që të përhapnin një gënjeshtër vdekjeprurëse për më shumë se një dekadë. Le të sigurohemi se nuk do të bëjnë të njëjtin gabim me Kinën. ”

Burimi: NaturalNews.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!