fbpx
Lajmet me te Klikuara

Veprimet e Futbollistëve që ‘Goditën’ në Shenjë: Mjaft, ne Nuk jemi më Lopë për t’u Mjelur, ne nuk Jemi më Besimtarët tuaj.

Read Time:1 Minute, 5 Second

Besoj se të gjithë e mbani mend veprimin e Futbollistit Ronaldo hoqi shishet e Coca Cola (duke e bërë Markën të humbasë 4 miliardë – 4000 milion dollarë -), po kështu veproi dhe një tjetër Futbollistë,Pogba i cili ka hequr një shishe të Heineken (nuk është e rëndësishme që ajo të ishte jo-alkoolike) dhe ne do të shohim se çfarë do të ndodhë (sigurisht më pak se Gjesti i Ronaldos).

Ronaldo dhe Pogba dy lojtarë që kanë dërguar një mesazh të rëndësishëm, për të mos u nënvlerësuar.

Markat nuk janë zotërit tanë. Markat nuk na përfaqësojnë.

Mos harroni gjithashtu se çfarë tha Rivera në TV.

Patriotët janë gjithashtu atje në botën e futbollit. Dhe ne nuk mund ta kundërshtojmë këtë. Ata mund të mos jenë domosdoshmërisht të vetëdijshëm për këtë, por me gjestet e tyre ndihmojnë në ndryshimin e historisë.

Kompanitë shumëkombëshe (Joe Biden) sfiduan Donald J. Trump.

Me këtë gjest, lojtarët thonë mjaft, ne nuk jemi më lopë për t’u mjelur, ne nuk jemi më besimtarët tuaj.

Futbollistët kanë një ndikim jashtëzakonisht të fuqishëm tek të rinjtë dhe masa.

Ai e bën më shumë gjestin e tyre sesa atë të një politikani.

Patriotët drejtohen nga dikush shumë lart.

Ju drejtohet nga dikush shumë i lartë.

Kini Besim dhe shikoni shenjat.

Gjërat, megjithëse ngadalë, po ndryshojnë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!