fbpx
Lajmet me te Klikuara

Kush e Kundërshton Regjimin Fashistë të Plandemisë ?

Read Time:1 Minute, 24 Second

Në Shqipëri ka shumë Patriotë që mundohen të zgjojnë Delet që janë të Përgjumur nga Plandemia e Rilindjes dhe Opozitës Kuislinge Sorosiane të cilë në bashkëpunim po mundohen që të izolojnë Shqiptarët dhe Patriotët të cilët ngrenë Zërin kundër Plandemisë Sorosiane në Shqipëri me Propagandë Covid-19.

Në Botë ka shumë Profesorë që kanë kundërshtuar këtë Plandemi duke e diskretituar pavarësishtë Censurës globale që Mediat si dhe rrjetet sociale janë nën kontrollin e kabalës.

Në Itali vetëm 12 profesorë nga 1225 refuzuan aktin e nënshtrimit ndaj regjimit Fashist.

Kush ishin këta shkencëtarë të guximshëm? Francesco Ruffini, Mario Carrara, Lionello Venturi, Gaetano De Sanctis, Piero Martinetti, Bartolo Nigrisoli, Ernesto Buonaiuti, Giorgio Errera, Vito Volterra, Giorgio Levi della Vida, Edoardo Ru ffi ni Avondo, Fabio Luzzatto.

Dhe sot sa profesorë dhe mjekë nuk betohen për besnikëri ndaj “regjimit terapeutik”, por qëndrojnë besnikë ndaj betimit të Hipokratit?

Një regjim i bërë nga distancimi (vërtetoi nje fake që nuk u vërtetua shkencërisht), duke bërë me maska ​​edhe për fëmijë (edhe kjo ishte një fake që nuk u vërtetua shkencërisht), duke bërë me xhel duart (edhe ky një fake që nuk u vërtetua shkencërisht), duke bërë mbrojtjen me Bërryl (edhe kjo shkencërisht e paverifikuar), e bërë nga tampona që nuk zbulojnë patogjenicitetin e virusit dhe nëse është aktiv, i bërë nga dpcm (jo i paraparë në mënyrë demokratike për muaj), i bërë nga shkolla të mbyllura dhe të hapura sipas dëshirës (jo të vendosura në mënyrë demokratike me kushtetutë) , e bërë nga trajtimet shëndetësore të detyrueshme (karantinat dhe vaksinat, nuk kërkohen nga kushtetuta).

Me një fjalë kjo është Plandemi kundër Njerëzimit e Orkestruar nga Globalistët dhe ybatohet nga Qeveritarët e zgjedhur nga vetë ata.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!