fbpx
Lajmet me te Klikuara

Plani i BE-së: Kthimet e Monoklonaleve të Disponueshme në Tetor …

Read Time:36 Second

Këto janë disa antitrupa monoklonalë që BE po kërkonë që ti liberalizojë dhe të jenë në dispozicion (me shpresën) që të futet në të gjitha spitalet në Evropë:

Po cilat janë këto antitrupa monoklonalë që BE-ja po tenton ti ketë gati në tetor…


1) Imunosupresant barikitinib (një ilaç që zvogëlon aktivitetin e sistemit imunitar) nga Eli Lilly: një aplikim për zgjatjen e autorizimit të tregimit për indikacionin COVID-19 është nën vlerësim
2) Kombinimi i bamlanivimab dhe etesevimab nga Eli Lilly: nën rishikimin e kodrina
3) Kombinimi i casirivimab dhe imdevimab nga Regeneron Pharmaceuticals, Inc. dhe F. Hoffman-La Roche, Ltd: nën rishikim
4) Regdanvimab nga Celltrion: nën shqyrtim
5) Sotrovimab nga GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology, Inc.: nën rishikimin e kodrinatave

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!