fbpx
Lajmet me te Klikuara

Wuhan – Gates – 26: Nga testet e CIA-OBSH të Paguara nga Gates në Samitin e BE me Pfizer që u bë Sponsori i Biden-it, përpara Pandemisë…

Read Time:14 Minute, 44 Second

“Në fillim të këtij viti (2019) OBSH njohu hezitimin për vaksinat si një kërcënim për shëndetin global. Qeveritë dhe kompanitë e mediave sociale e kanë dëgjuar këtë thirrje. Ne duhet të luftojmë kundër atyre që përhapin qëllimisht dezinformimin dhe të punojnë me pacientët për të siguruar informacion të besueshëm që mund të kuptohet lehtësisht “.

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus shtoi se përpjekjet globale të imunizimit duhet të përqendrohen në vendet me fëmijët më të pavaksinuar. Mbushja me karburant e Gavi do të luante një rol vendimtar në këtë, tha ai, duke vënë në dukje se BE dhe vendet e saj anëtare kishin qenë mbështetësit kryesorë të aleancës së vaksinave. Axhenda e Imunizimit e OBSH 2030 do të ndihmonte në përshpejtimin e progresit gjatë dekadës së ardhshme dhe vaksinimi duhet të jetë pjesë e një angazhimi më të gjerë për kujdesin shëndetësor universal. Trajtimi i dezinformimit do të mbetet gjithashtu një përparësi.

Këto ishin konkluzionet e drejtorit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë – sot në shënjestër të Etiopisë për marrëdhëniet e tij me guerilët komunisto-islamikë të partisë së tij TPLF – në Samitin mbi Vaksinimin Global të mbajtur në 12 Shtator 2019 në Bruksel, në Komisionin Evropian. më pas i kryesuar nga Jean-Claude Juncker, 6 muaj para se të vendoste të shpallte pandeminë nga Covid-19, më 11 Mars 2020. Tedros me atë rast vlerësoi Aleancën Gavi të kërkuar nga Bill Gates për imunizimin global në një samit që ai zgjodhi si sfond të dosjes përmbledhëse të molekulave gjigande të Koronavirusit të pagabueshëm … Fati i mjerë apo çfarë?

Me arsyetimin e dhënies së serumeve për sëmundje infektive historikisht të rënda në vendet e varfëra, ato përdoren si një test dhe më pas vendosin gjithashtu imunizim të detyrueshëm për perëndimorët, siç ndodhi për projektin pilot të 10 vaksinave të moshës shkollore të imponuara nga Italia nga Agjenda Globale e Sigurisë Shëndetësore me vullnetin e Barak Obamës dhe servilit të tij të zgjedhur Matteo Renzi, politikani i parë italian në histori që u bë kryeministër pa qenë as parlamentar por vetëm për shkak të udhëheqjes së tij në Partinë Demokratike aleate e Partisë Demokratike me yje dhe vija.

Midis autoriteteve të shumta kompetente evropiane dhe botërore të pranishëm në samit në kohë shumë të dyshimta qëndruan disa emra: përfaqësuesi i Fondacionit Bill & Melinda Gates, drejtuesit e 4 OJQ-ve të themeluara nga i njëjti manjat i Microsoft, zv / admirali Jerome Adams, gjeneral Kirurg i SH.B.A.-së dhe menaxherët e Mozilla-s dhe Facebook-ut.

Midis tyre ishte vetëm një Big Pharma i pranishëm: Pfizer shumëkombëshe farmaceutike amerikane e cila për muaj me radhë punoi në hije për vaksinën e artë, ndërsa Moderna, AstraZeneca, Sanofi-Gsk dhe Johnson & Johnson përfunduan në media, por mundën të gjithë në sprint finalen. Në kohë për të lejuar presidentin e zgjedhur amerikan (jo zyrtarisht) Joseph Biden, i sponsorizuar nga vetë Pfizer në fushatën elektorale me mbi 2 milion dollarë, për të festuar ardhjen e antidotit.

Pfizer dhe BioNTech të Premten, 20 Nëntor, paraqitën autorizimin e përdorimit emergjent për kandidatin e tyre të vaksinës koronavirus në Administratën e Ushqimit dhe Barnave të SH.B.A. Ky është serumi i parë i koronavirusit që kërkon pastrimin rregullator në Shtetet e Bashkuara. Rezultati, pothuajse i parashikueshëm, do të dihet vetëm më 10 dhjetor.

“Është me shumë krenari dhe gëzim dhe gjithashtu një farë lehtësimi që mund të them se aplikacioni ynë për autorizimin e përdorimit emergjent për vaksinën tonë Covid-19 tani është në duart e FDA,” tha CEO i Pfizer. Albert Bourla në një video të përbashkët.

Ne do të duhet të festojmë! Nëse kjo rastësi e samitit të dyshuar në Belgjikë disa javë pas pandemisë më invazive në historinë e njerëzimit – edhe pse një gjë e vogël për sa i përket vdekshmërisë krahasuar me spanjollët të cilët midis 1918 dhe 2020 bënë 50 milion vdekje kundër 1.38 ‘infeksionit me 19 – nëse vetëm e njëmbëdhjetë e një shtegu të pafund të dhëna serioze, precize dhe pajtuese siç janë ato që një gjykatës mund t’i gjykojë të paimagjinueshme për të urdhëruar arrestimin e dikujt …

Kjo rrugë me vonesë filloi me eksperimentet shumë të rrezikshme të kryera në laboratorët e biosigurisë 4 të Institutit të Virologjisë Wuhan mbi virusin SARS të infektuar me HIV që nga viti 2004 falë financimit të Komisionit Evropian të Romano Prodi (asokohe Kryeministër i Italisë) për ata vazhdoi në Kinë vetë dhe në SHBA (në qendër të Chapell Hill të Universitetit të Karolinës së Veriut) falë planit PREDICT 2 të administratës Obama dhe Biden, financuar nga agjencia qeveritare Amerikane USAID, një instrument financiar i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës , dhe nga Fondacioni Bill & Melinda.

Itinerari pastaj ecën në gjurmët e shkopinjve ngjitës gjithashtu midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Kanadasë (rastësisht pas zgjedhjes së Presidentit Donald Trump) derisa të arrijë ushtrimin e simuluar në pandeminë e koronavirusit të Tetorit 2019 “Ngjarja 201”, financuar nga Bill Gates dhe orkestruar nga ish-zv / drejtori i CIA-s Avril Haines, kongresmeni i vjetër i Biden dhe ish-zv.drejtori i CIA-s Avril Haines, u bashkua me ekipin e inteligjencës gjatë fushatës zgjedhore të kandidatit demokrat, i cili tani e ka zgjedhur atë si Drejtore e ardhshme Kombëtare e Inteligjencës, dhoma e kontrollit nga e cila të gjitha 007 USA janë të kontrolluara, dhe jo vetëm …

Rruga është e mbushur me mistere për shkencëtarët e arrestuar, të tjerët u zhdukën dhe u shfaqën përsëri pas disa muajsh, dikush vdiq papritmas ashtu siç po punonte në eksperimente biologjike “me përdorim të dyfishtë”, dmth vaksina shëndetësore dhe bio-arma ushtarake, e cila arrin “aq shumë lodhje” i filantropit të vetëquajtur me flokë të bardha, ultra miliarderi nga Microsoft i cili u bë i famshëm për dyshimin e brishtësisë së Windows deri te viruset që detyruan azhurnime të vazhdueshme të shtrenjta të sistemit: bixhozi ishte përfundimisht një fitues.

Këto 55 milion dollarë të shpenzuara mirë nga fondacioni Gates për një investim kapital në aksione të BioNTech, një shumëkombëshe farmaceutike gjermane e themeluesve turq, lehtësuan kërkimin për vaksinën e njohur si BNT162b2 të zhvilluar në partneritet me Pfizer më të fuqishëm. Vlera nominale e aksioneve të BioNTech në Bursën e Nju Jorkut (Nasdaq) shkoi nga 28.55 dollarë në 104.7 dollarë të Premten, 20 nëntor pas njoftimit historik.

Kërcenimi i aksioneve të BioNTech në bursat e Londrës dhe te Nju Jorkut

Kjo ka bërë lumturinë e çiftit të shkencëtarëve me origjinë turke Uğur Şahin (CEO) dhe Özlem Türeci (anëtar i CDA), burri dhe gruaja, të cilët kontrollojnë farmaceutikën gjermane së bashku me fondet e shumta të investimeve, por edhe atë të Joe Biden (tani për të të gjitha synimet dhe qëllimet Presidenti i zgjedhur pas ndërhyrjes së dhënë nga Trump pavarësisht nga apeli i njoftuar në Gjykatën e Lartë për pretendimin e mashtrimit elektoral), i cili tashmë ka qenë në gjendje të premtojë shpërndarjen e ardhshme të vaksinës në dhjetor.

Gjithashtu nuk duhet harruar se që nga viti 2019 Pfizer ka filluar një ndërmarrje të përbashkët në kontekstin e Shëndetit të Konsumatorëve për ilaçe me GSK, një tjetër nga gjigandët e vaksinave, i cili është bërë udhëheqësi që nuk ka mundësinë ta përfshijë atë për shkak të AntiTrust ndërkombëtar ligjet që kanë dhënë unifikimin e një segmenti të kufizuar në kushte të caktuara. Në fakt, pra, Glaxo, i kontrolluar nga Gates, gjithashtu do të përfitojë indirekt nga të ardhurat që vijnë nga vaksina anti-Covid-19 e Pfizer.

E gjithë kjo mund të duket si lindja e një spekulimi të mençur biznesi të vërtetuar në një seri rastësish kurioze nëse nuk do të kishte pasur studiues autoritarë të biologjisë molekulare, ekspertë të inteligjencës, burra shteti dhe madje edhe një kardinal për të argumentuar se virusi SARS-Cov-2 do të ishte është ndërtuar në laborator.

Për të paktën 15 shkencëtarë në botë është një organizëm i modifikuar gjenetikisht, në të cilin janë futur katër sekuenca mikroskopike të tinëzare HIV, patogjen i AIDS, në mënyrë që të dyshuarit e bio-inxhinierit Pierre Bricage, për të bërë një tendosje normale të Koronavirusit të sindromat e frymëmarrjes potencialisht vdekjeprurëse për shkak të shokut inflamator vdekjeprurës të aftë për të krijuar në mjedisin steril të mushkërive.

«Një vend i pasur e ka mbjellë këtë helm. OKB heton “deklaroi në mes të marsit kadinalin Albert Malcom Ranjith, Kryepeshkop Metropolitan i Colombo (Sri Lanka), duke filluar thirrjen e përfshirë në një letër më të zgjuar dhe më të hollësishme dërguar Kombeve të Bashkuara nga ish presidenti i Republikës Islamike të Iranit , Mahmoud Ahmadinejad, në të cilën ai në mënyrë të qartë i referohej një arme bakteriologjike. Meqenëse ish-burri i shtetit tani nuk është i pëlqyer nga vendi i tij, qëndrimi i tij u raportua nga shumë pak media botërore (përfshirë Gospa News).

Këto akuza të rënda pasuan ato të avokatit Francys Boyle, autori i ligjit për mbajtjen e armëve biologjike në Shtetet e Bashkuara dhe Jeff Brown, themelues me gazetarë të tjerë ndërkombëtarë të Komisionit të së Vërtetës Bioweapon, (www.bioweapontruth.com), një organizatë e pavarur që në lidhje me këtë temë ka krijuar arkivin më të madh të dokumentacionit në Perëndim dhe në Shtetet e Bashkuara, ku lufta biologjike u përshkrua me përpikëri në një video të Marinës të deklasifikuar vetëm disa vjet më parë (dhe e paraparë nga Gospa News).

Para tyre, më 13 gusht 2019, ishte Qendra për Studimin e Rrezikut Ekzistencial (CSER) të Universitetit të Kembrixhit që dha alarmin: “Në një raport të ri, ekspertët u bënë thirrje politikëbërësve që” të mbrojnë qytetarët e tyre “dhe filloni të përgatiteni për ngjarje si një pandemi shkatërruese bioinxhinierike ose programuesit që humbin kontrollin e sistemeve të inteligjencës artificiale, “shkroi Sarah Knapton, Redaktore e Shkencës e The Telegraph.

Shkencëtarët, në fakt, ishin në dijeni të disa eksperimenteve të rrezikshme të kryera nga Instituti Pirbright i fshatit homonim Guildford në qarkun e Surrey (Gb) jo vetëm në koronavirusin e shpendëve të pulës, siç doli nga një patentë kërkimore 2015 që fillimisht ai vuri në dukje gishti në qendrën e kërkimit, por edhe në patogjenë të tjerë misteriozë që as nuk janë zbuluar në dosjen vjetore të MB në përputhje me Konventën e Armëve Biologjike, traktatin ndërkombëtar mbi armët bio të monitoruar nga UNOG në Gjenevë.

Në atë dokument konfidencial (por jo sekret) që i referohet vitit 2018 ne lexojmë informacione shumë interesante. Departamenti i Mjedisit, Bujqësisë dhe Çështjeve Rurale (Defra) i Bashkimit Evropian ka kryer eksperimente të rrezikshme mbi patogjenë të ndryshëm që kërkojnë një laborator biosigurie BSL 3. Disa përmenden të tjerë, kush e di pse, jo! Çfarë mund të fshihet nga UNODA (Zyra e Kombeve të Bashkuara për Çështjet e Çarmatimit) në Gjenevë?

JOE BIDEN I SPONSORIZUAR NGA PFIZER

E gjithë kjo mund të shihet në të vërtetë në bllokimet e përsëritura në Itali që po shkatërrojnë ekonomikisht turizmin, tregtinë dhe hotelierinë, ato akoma më ekstreme në Oqeani, ku “getot” u siguruan njerëzve në karantinë dhe në kartelin Big Pharma të mbledhur nën egzistenca e kompanisë Cambridge One Nucleus, në një konflikt të qartë interesi midis prodhuesve të vaksinave, qendrave të provave klinike për aprovimin e ilaçeve dhe laboratorëve të analizës së shtupave, këto të fundit thelbësore për formulimin e përhapjes së infeksioneve në një komb dhe përcaktimin e masave kufizuese të qeverive.

A përfundon këtu intriga e biznesit farmaceutik pas shpërthimit të një virusi, sipas disa ekspertëve të ndërtuar në laborator? Aspak.

“Festa e gomarit ka galopuar (gjithashtu) falë parave të Big Pharma. Nga Sanofi te Pfizer, ka gjigandë të shumtë farmaceutikë që kanë dhuruar shuma të konsiderueshme parash në mbështetje të fushatës zgjedhore të Joe Biden (më i financuari) dhe aleatëve të tij. Më pak kompani që kanë mbështetur Donald Trump dhe Republikanët, siç thekson Open Secrets »shkruan Giusy Caretto në një artikull ndriçues për Startmag.

“Midis atyre që janë përqendruar më shumë te Biden – siç theksoi Stefano Graziosi në gazetën La Verità – është Pfizer Amerikan, i cili në të kaluarën ka njoftuar efektivitetin e vaksinës të zhvilluar me BionTech: i ka dhënë partisë Demokratike 59, 2 % e kontributit të vendosur, e barabartë me 2,253,677 $. Për Demokratët gjithashtu 99.3% të $ 3,328,656 $ të DE Shaw Research dhe 90,2% të $ 2,172,982 $ të Masimo Corp “.

Gjithashtu mbështesin partinë e gomarit janë AbbVie, Abbott dhe Roche. Merck & Co, e cila, sipas The Truth, ka lidhje me burrin e Kamala Harris (ai ishte një përfaqësues ligjor në emër të Dla Piper), ka ndarë 57.8% të milion dollarëve të vënë në dispozicion. Johnson & Johnson 63.5% nga 1,281,307 dollarë. Por AstraZeneca PLC, Sanofi dhe GlaxoSmithKline gjithashtu mbështetën Biden. Për të qenë të saktë, ne kujtojmë se shumëkombësori amerikan J&J është një partner i EHA-së së lartpërmendur në New York i cili financoi eksperimentet mbi virusin SARS në Kinë, SHBA dhe Kanada së bashku me Gates dhe USAID, nga të cilat Trump ndërpreu kontributet.

Por kjo nuk është lidhja e vetme midis presidentit të 46-të të mundshëm të SHBA, Gates, JHU dhe AIDS. Ndër këshilltarët e Task Forcës së tij për të luftuar infeksionin Covid-19, Biden në fakt ka emëruar Celine Gounder, asistente në Shkollën e Mjekësisë të NYU Grossman dhe operative në repartin e pacientëve në Qendrën Spitalore Bellevue. Nga 1998 deri në 2012, Gounder studioi TB dhe HIV në Afrikën e Jugut, Lesoto, Malavi, Etiopi dhe Brazil. Ndërsa ishte në Johns Hopkins, ajo ishte drejtore e shpërndarjes në konsorciumin e financuar nga Fondacioni Gates për t’iu përgjigjur në mënyrë efektive epidemisë së AIDS / TB.

Samiti Dyshues në Bruksel

Qershia mbi këtë kulaç tashmë të bezdisshëm dhe emetik të iniciativave shëndetësore, interesave financiare dhe mistifikimeve gjeopolitike përfaqësohet nga pozicioni i marrë nga Kina pas zbulimit të fundit mbi periudhën e përhapjes së patogjenit.

“A po qarkullonte virusi SarsCov2 në Itali që nga shtatori i vitit 2019, aq mirë para asaj që është menduar deri më tani? Kjo thuhet nga një studim nga Instituti i Kancerit në Milano dhe Universiteti i Sienës, nënshkruesi i parë i të cilit është drejtori shkencor Giovanni Apolone, botuar në Tumori Journal. Duke analizuar mostrat e 959 personave, të gjithë asimptomatik, të cilët kishin marrë pjesë në shqyrtimet e kancerit të mushkërive midis shtatorit 2019 dhe marsit 2020, 11.6% (111 nga 959) e këtyre njerëzve kishin antitrupa ndaj koronavirusit, nga të cilët 14% tashmë në shtator, 30% në javën e dytë të shkurtit 2020 dhe numri më i madh (53.2%) në Lombardi »raportoi RAI News.

Kjo mund të rishkruaj historinë e epidemisë në Itali, bazuar në identifikimin e pacientit të parë Covid-19 në Codogno në shkurt, por edhe në botë. Megjithëse ekspertë të tjerë besojnë se studiuesit, duke përdorur një test ndryshe të pavlefshëm, gjetën vetëm “reaktivitetin kryq” të 10% të popullsisë botërore që hasin një nga koronavirusët e tjerë të ftohtë dhe zhvillojnë një mbrojtje kundër SarsCov2.

Kjo ishte e mjaftueshme, megjithatë, për t’u dhënë frymë borive të mediave shtetërore kineze të cilat, sipas Times të Londrës, tani po shtyjnë me forcë idenë që studimi i ri nga Instituti Kombëtar i Kancerit demonstron se ngjitja ndoshta ka filluar në Itali, jo në Kinë.

Në dritën e të gjitha më lart, samiti i mbajtur në Komisionin Evropian në Bruksel në 12 Shtator 2019 me OJQ-të e Bill Gates dhe një administrator të PFIZER me të cilin vetë BE, pas njoftimit të efektivitetit të saj në 95% të vaksinës prodhuar nga shumëkombëshet menjëherë hynë në një mundësi blerje deri në 100 milion doza, sipas Presidentit Ursula von der Leyen.

Nanette Cocero, presidente e Vaccines Pfizer Biopharmaceuticals Group, ishte përfaqësuesja e vetme e një Big Pharma në krye në Belgjikë dhe përshkroi zhvillimin e vaksinave si një histori suksesi “e dyta pas ujit të pastër”.

Nanette Cocero nga Pfizer gjatë fjalimit të saj në Samitin Global të Vaksinimit në Bruksel në 12 Shtator 2019 (në ekran dhe ulur e para nga e djathta)


“Hulumtimi dhe inovacioni i sotëm premton të sigurojë vaksina kundër sëmundjeve të tilla si HIV dhe virusi sincital i frymëmarrjes (RSV), si dhe vaksina më të mira për gripin dhe tuberkulozin dhe të luajë një rol kryesor në adresimin e rezistencës antimikrobike. Duke eksploruar sfidat që priten, ai kërkoi një kontekst të qëndrueshëm politik për të mbështetur zhvillimin e vaksinave dhe ndërveprimin e vazhdueshëm midis palëve të interesuara për të siguruar që industria të zhvillojë vaksina që mund të aprovohen dhe rekomandohen “lexon fjalimin e Cocero. Në materialin e informacionit të Samitit Global të Vaksinave në Brukseli ku molekulat e mëdha të Koronavirusit spikasin në sfond… Një profeci simbolike e denjë për Nostradamus!

Edhe në filmin imagjinar Mision Impossible-2, i cili përqendrohet në operacionin e Ethan Hunt (Tom Cruise) për të penguar një kërcënim nga një armë bakteriologjike, një koncept elementar përsëritet: heroi i mirë, atje i quajtur Bellerophon në lidhje me mitologjinë Greke, d.m.th. antidoti nuk mund të ekzistojë nëse nuk ka armik të keq, në rastin e virusit Chimera.

Të dhëna që provojnë një proces të ngjashëm midis SARS-2 dhe vaksinave në ditët tona, për fat të keq të dëmtuar me të vërtetë nga një pandemi e tmerrshme (nëse trajtohet keq siç theksohet vazhdimisht), janë gjithnjë e më shumë çdo ditë. Dhe rinisja e mbushur me skandal e Big Pharma intriguese për biznesin e serumit anti-Covid-19 sigurisht që i rrit këto dyshime.

Ne kemi biseduar gjerësisht për procedurat gjyqësore të negociuara me miliona dollarë nga AstraZeneca dhe GSK, në krye të vaksinave në partneritet me njëri-tjetrin dhe me kompani të tjera, ne kemi folur gjerësisht. Në lidhje me ato të Pfizer, ne botojmë në fund një artikull të shkëlqyeshëm të raportuar nga faqja e hetimit Piccole Shënim: për ata pak që kanë ardhur deri tani nuk kanë ndjerë tashmë neveri, hidhërim dhe zemërim të mjaftueshëm …

Burimi: Gospa News

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!