fbpx
Lajmet me te Klikuara

“Së shpejti Finalizimi i FDA-së për Vaksinat”. Në Ohio Premtimi i Joe Biden-it për Sponsorin e tij Pfizer …

Read Time:2 Minute, 59 Second

Miratimi i Administratës së Ushqimit dhe Barnave në SHBA do të hapë dyert për ecurinë përfundimtare edhe në Evropë dhe Itali
Dhe kjo do të komplikoji betejat ligjore kundër vaksinimit të detyrueshëm.

E imagjinoni se çfarë do të kishte ndodhur nëse Presidenti francez Emmanuel Macron do të ishte sponsorizuar nga Renault gjatë fushatës zgjedhore dhe më pas të shtyhej për autorizimin e ambulancave eksperimentale të paprovuara të prodhuara nga i njëjti prodhues i makinave me arsyetimin se ekziston një emergjencë për shkak të mungesës së mjeteve. . Sipas të gjitha gjasave, gazetat franceze do të kishin shkruajtur artikuj me titullin: skandal dhe ai do të kishte rrezikuar një procedurë fajësimi për heqjen e presidentit nga pushteti sipas nenit 68 të Kushtetutës (prezantuar vetëm në 2014).

Në vend të kësaj, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një konfederatë e themeluar falë lobeve masonike të Rendit të Ri Botëror, Presidenti Joseph Biden mund të promovojë lehtësisht vaksinat e Big Pharma Pfizer Amerikane (e kontrolluar nga GlaxoSmithKline-GSK me bazë në Londër, e cila i referohet Bill Gates) i cili sponsorizoi në fushatën zgjedhore me gati një miliard dollarë. Mund ta bëjë këtë hapur falë makthit të pandemisë Covid-19, e zmadhuar gjithnjë e më shumë nga rrëfimet politike dhe mediatike.

Ditët e fundit, New York Times i ka dhënë rëndësi të gjerë fjalimit të mbajtur nga POTUS (Presidenti i Shteteve të Bashkuara) në të cilin ka njoftuar ardhjen e afërt të miratimit përfundimtar të FDA për vaksinat e autorizuara aktualisht vetëm në një baza eksperimentale. (Pfizer-Biontech, Moderna dhe Janssen nga Johnson & Jonhson, pasi AstraZeneca kurrë nuk mori drejtimin në SH.B.A.). Presidenti Joe Biden, të Mërkurën, 21 Korrik, mori pjesë në një konferencë të qytetit të organizuar nga Don Lemon nga CNN në Universitetin e Mount St. Joseph’s në Cincinnati.

“Presidenti Biden i tha një auditori të Mërkurën në Ohio se ai priste që Administrata e Ushqimit dhe Barnave do të jepte miratimin përfundimtar” shpejt “për vaksinat Covid-19, ndërsa lobonte që amerikanët skeptikë të vaksinonin veten e tyre dhe të ndalonin një ‘valë tjetër të pandemisë'” shkruan Noah Weiland dhe Annie Karni në NYT.

Biden tha se ai nuk po ndërhynte në vendimin e shkencëtarëve të qeverisë, por tregoi një vendim të shpejtë të mundshëm nga F.D.A. për të dhënë miratimin përfundimtar për vaksinat, të cilat aktualisht janë të autorizuara për përdorim emergjent. Shumë profesionistë të mjekësisë kanë shtyrë për miratimin përfundimtar, duke thënë se kjo mund të ndihmojë në rritjen e pranimit të vaksinave.

“Pritja ime, duke folur me grupin e shkencëtarëve që kemi bërë së bashku, më shumë se 20 prej tyre plus të tjerët në këtë fushë, është që mbase në fillim të vitit shkollor, në fund të gushtit, në fillim të shtatorit, tetor, ne do të marrim një ‘miratimi përfundimtar “për vaksinat nga FDA,” tha Biden.

Presidenti amerikan, megjithatë, shmangu të kujtojë se e para OKB që zyrtarisht kërkoi FDA për zgjidhjen e fundit ishte Pfizer, e cili e financoi atë në fushatën elektorale, por u shpërblye tashmë me 4 miliardë dollarë të dhuruara nga administrata e Biden. Fondi i OBSH-së për Imunizim Global COVAX, i administruar nga OJQ-ja e Gates dhe administruar nga një ish-menaxher i GSK-së, tashmë i përkushtuar për blerjen e 500 milion dozave të Comirnaty, terapi i gjeneve të mesazheve të rrezikshme me bazë ARN të prodhuar nga Biontech gjermane (nga të cilat Gates është një aksionar) për rrjetin tregtar të Pfizer Amerikan të kontrolluar nga GlaxoSmithKline në një marrëveshje të nënshkruar në 2019, disa muaj para shpërthimit të pandemisë.

Burimi: Gospa News

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!