fbpx
Lajmet me te Klikuara

Partia Demokratike e Kapur me Idet Majtiste Berishiane do Përfundojë në një OJF me drejtimin e Lulit…

Read Time:3 Minute, 47 Second

Nga Redi Minga –

Kur PD-ja po hynte si force Politke Opozitare ne Shqiperi,Gramoz Pashko nje Person me Vlera Perendimore vriste mendjen dhe shfletonte literaturat e Ekonomisteve Perendimore,Ai studionte statutet dhe Programet Ekonomike te Vendeve me te zhvilluara kapitaliste.

1- Se si duhej te zberthehej ekonomia Totalitare?
2- Si do te ndertohej Ekonomia Kapitaliste?

Asnje nuk e dinte me shume se AI…. Por ai gjithmone shprehej se nuk dinte asgje.

Por ne Bllok na ishte nje Mjek qe i dinte te gjitha. Dhe qe sollen tek Studentet Besnik Mustafaj dhe Qemal Sakajeva.

Ky mjek i ish bllokut Komuniste,i dinte te gjitha.

Edhe Politiken edhe Ekonomine.

Shkallet e tribunave i ngjiste nga 3 e nga 4,pa ju marre fryma.

Ishte ishte i vetmi qe e dinte te Ardhmen e vendit.

Gramoz Pashko po e torturonte veten kot duke studiuar se si do e drejtonin kete popull drejt Ekonomise se Tregut?

Pashko kishte marre nje barre te rende mbi shpine.

Perkundrejt dilemes c’filitese tek Pashkoja ishte nje I PANJOHUR qe u fut ne mes te themeluesve te PD-se dhe pa asnje Dileme ndihesh sigurte.

Çfare dinte Sali Berisha,qe nuk e dini 3 milion shqiptare qe ishte kaq i sigurt mbi Ekonomin e Tregut?

Sot eshte zbuluar kjo enigme …. Sali Berisha dinte Sulltan Osmanin.

Se ku e kishte mesuar STRATEGJINE EKONOMIKE TE TURQVE OSMANLLINJEVE nje Zot e di megjithate mendoje se nje kateder ne Vucidol,,duhet te kete egzistuar.

Sepse ata mijera Veriore qe e ndiqnin perdite ne sheshin Skenderbej,,Ata mijera zaptues te Bathores,qe hiqnin opingat ne stolat rreth pallatit te kultures,ku te qelbte era e kembeve te tyre,nuk i ndaheshin Liderit te tyre sepse ata kishin siguri me Sali Berishen,ishin gati te flijoheshin per te.

Po sot qe PD-ne e drejton nje tjeter i Panjohur per Demokratet dhe qe quhet Lulzim Basha dhe qe u fut nga vete Sali Berisha,a do te dije ta ndertoje dhe Ky sistemin e Timareve te Spahive,Derebejve,Devshirmen,
Yxhym Mamluk sigurishte qe po sepse do eci ne gjurmet e Liderit Historik Komuniste.

Sepse te gjithe e dime qe Berisha ja dhuroi PD-ne Lulzimit sikur ta kishte pronen e Babait dhe Luli e beri PD-ne nje parti Bordello duke larguar figura te rendesishem pavarsishte punes se tyre ne Qeverine e Sali Berishes,dhe me e bukura PD-ja eshte kthyer ne nje Ferme Private pro Majtisteve dhe large frymes se saj Republikane qe mbante dikur.

Ja pra se si e katandisi PD-neSali Berisha duke e bere,nje PD qe organizoi nje kongres anti Amerikane dhe qe nje grup i bashkuar rreth nje lideri te shpallur non grata nga Amerikanet nuk mund te jete me nje bartese i vlerave demokratike qe aspiron nje popull pro Amerikan?

A ka arsyetim qe mund ti inkuadroje ne nje sens drejtimi keto dy qendrime te kunderta.

E si mund te fitonte kjo parti mbeshtetjen e Demokrateve qe ecen vetemmbrapsht me votat e Manipuluar dhe duke rritur nr e votuesve ne kongres duke marshuar gjoja perpara.

Ndajeni mendjen o Njerez qe besoni se Luli eshte shpetimtari Juaj, mos ngaterroni demokratet si ndergjegje politike qe kerkojne nje elite demokratike pro Amerikane dhe Europianet qe zihen ne kurth nga nje elite qe ka 30 vjet qe ka ecur vetem mbrapsht dhe qe ka uzurpuar ate parti dhe qe manifestoi ne ate Kongresin e saj qendrimin me te poshter antishqiptar ne raport me orientimin e popullit per nje demokraci pluraliste Perendimore.

Si mund ta degjoje popullin e saj elitat politike te kesaj partie kur me kokefortesi nuk stepet as nga nje qendrim qe per ne,shqiptaret,eshte si besim apsolut i orientimit prej me shume se nje shekull ne mbrojtje te lirise dhe prosperitetit tone?.Per Shqiptaret,proamerikanizmi, nuk eshte ceshtje tifozlleku por ceshjte themelore strategjike dhe te ardhmjeje.

Basha veproi i bindur me poshtersi kundra ketij orientimi me vepren e Kongresit te Tij manipulator.

Ai kreu nje detyre kundrejt nje borxhi qe populli e ka kuptuar tashme dhe per (Popullin),,Basha nuk mund ta çoje Partine Demokratike ne fitore duke qene Ai ne krye te PD-se sepse nuk eshte kjo detyra e tij.

Shqiptari i djathte ose ai i Majte nuk mund te kete me pune me Lulzim Bashen sepse ai eshte Ciraku i tjeter kujt,dhe PD-ja do te kthehet ne nje OJF duke zhgenjyer te gjithe Demokratet e ndershem qe menduan 30 vite se drejtoheshin nga nje e djathte por doli se drejtohesh nga ish Doktori i Bllokut Komunistet PPSH-se.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!