fbpx
Lajmet me te Klikuara

George Soros investoi 1 Milion Dollarë për të Paguar Policinë që të Rritej Kriminaliteti në SHBA …

Read Time:3 Minute, 42 Second

George Soros investoi 1 milion dollarë për të shpërblyer policinë, pas krimit të dhunshëm që u zhvillua në të gjithë Amerikën.

Soros i dha 1 milion dollarë Color of Change PAC në 14 maj, sipas të dhënave të paraqitura në Komisionin Federal të Zgjedhjeve. Ky është kontributi më i madh politik i miliarderit progresiv të ciklit zgjedhor 2021 dhe i pari i tij në komitetin e veprimeve politike që nga viti 2016.

Color Of Change, i cili e shpalli veten si grupi më i madh i drejtësisë raciale në internet në vend, është një mbështetës i zëshëm i shpërblimit të departamenteve të policisë të shtetit. Ajo udhëhoqi një fushatë të politikave online në internet vitin e kaluar për të zhbllokuar departamentet e policisë pas vrasjeve të George Floyd dhe Breonna Taylor.

Një peticion në internet i organizuar nga grupi thotë: “Investoni në komunitetet e zezakëve. Rimbursoni policinë. ” Peticioni gjithashtu bëri thirrje për “zhvendosje dhe çmontim të sistemeve që dëmtojnë padrejtësisht njerëzit e Zinj”.

Color Of Change mbështeti një përpjekje të Këshillit të Qytetit të Minneapolis për të devijuar fondet nga departamenti i policisë pasi oficeri Derek Chauvin vrau Floyd.

“Policia është një institucion i dhunshëm që duhet të marrë fund. Ne nuk mund ta imagjinojmë një vend ku ka mjaft para për të edukuar fëmijët tanë, për t’u kujdesur për të sëmurët tanë dhe për të ushqyer ata që janë financiarisht të pafuqishëm. Defunding policia e lejon këtë vizion, “tha Presidenti i Color Of Change Rashad Robinson në një deklaratë duke mbështetur përpjekjet e këshillit të qytetit.

Lëvizja e shpërblimit ka avulluar gjatë vitit të kaluar pasi krimi i dhunshëm është rritur. Por Color Of Change mbetet e përkushtuar për të çmontuar departamentet e policisë.

Një drejtor fushate për Color Of Change i tha një gazete në Brooklyn muajin e kaluar se grupi po bënte thirrje “jo më polici jo më burgosje masive”.

“Ne jemi duke thënë se duhet të investojmë në komunitetet tona dhe gjërat që i mbajnë komunitetet tona me të vërtetë të sigurta”, tha Malachi Robinson.

Organizata e filantropisë së Sorosit, Open Society Foundations, dha grante të Color Of Change prej më shumë se 1 milion dollarë edhe në 2019.

Siç është raportuar nga GreatGameIndia më herët, Open Society Foundations, një organizatë e themeluar nga George Soros ka financuar 220 milion dollarë për grupe të stilit BLM (Black Lives Matter) të përqendruara në ‘Drejtësinë Raciale’.

Të dhënat publike zbuluan se Soros dyfishoi shpenzimet e zgjedhjeve të tij 2016 për të mposhtur fushatën e rizgjedhjes së Donald Trump. Fondacionet e Shoqërisë së Hapur po financojnë grupe të fuqishëm si Votuesit e Zezë Çështja, Riparuesit e Shkeljes, Rrethi për Inovacione dhe gjithashtu Nisma për Drejtësi të Barabartë.

Financimi i këtyre grupeve përfundimisht mund të përfundojë në duart e terroristëve. Organizatorë të shumtë të Black Lives Matter kanë lidhje me lëvizjet ekstremiste në të kaluarën dhe nuk janë ndonjë lëvizje krejt e re që thjesht luftojnë për njerëzit e margjinalizuar sot.

Black Lives Matter i shpalli luftë policisë dhe lëshoi ​​një plan për ‘patrullat’ e armatosura të stilit Black Panther që monitoronin oficerët e policisë në rrugë. Udhëheqësi i BLM zbuloi në një intervistë ekskluzive se ata po mobilizonin një krah ushtarak shumë të trajnuar.

Një grup kryesor Black Lives Matter (BLM) ka së paku një terrorist në bordin e tij drejtues. Mijë rryma – grupi që financojnë operacionet kryesore të BLM – dihet se ka një terrorist Susan Rosenberg si Zëvendës Kryetare në bordin e saj. Susan është një ekspert në trazirat civile dhe luftën kulturore.

Ajo ishte kryetarja e “grupit të vetëm terrorist të Amerikës të drejtuar nga gratë”. Ajo u përpoq të prishë fushatën e rizgjedhjes së Ronald Reagan duke orkestruar një lëvizje të dhunshme të bazuar në shtypjen racore dhe kaloi 16 vjet në burg federal për terrorizëm në familje.

Bashkëthemeluesi i lëvizjes Black Lives Matter Patrisse Cullors dha dorëheqjen së fundmi pasi bëri miliona dollarë. Dorëheqja e saj vjen mes polemikave rreth financave të grupit dhe pasurisë personale të Cullors – duke përfshirë një zbavitje të blerjes së pasurive të patundshme në të cilën ajo rrëmbeu katër shtëpi të nivelit të lartë për 3.2 milion dollarë në SH.B.A.

Ndërkohë, në një hetim është zbuluar se 99.64% e dhurimeve të ‘Defund the Police’ të Black Lives Matter i shkojnë Joe Biden përmes ActBlue, një platformë për mbledhjen e fondeve Demokratë që është donatori më i lartë i fushatës së Biden për President.

Burimi: GreatGameIndia.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!