fbpx
Lajmet me te Klikuara

Dr. Fauci Rrezikon 5 vjet Burg për Gënjeshtrat e Deklaruar në Kongres,Rreth Financimit të Kërkimit në Wuhan Lab …

Read Time:3 Minute, 31 Second

Senatori Rand Paul (R-Kentucky) po kërkon që prokurorët federalë ta mbajnë përgjegjës Dr. Anthony Fauci për dëshminë e rremë në kongres mbi financimin e hulumtimeve që bënë virusin për kafshët dhe të transmetueshme tek njerëzit.

“Unë do t’i dërgoj një letër Departamentit të Drejtësisë (DD) duke kërkuar një referim penal sepse ai ka gënjyer Kongresin,” tha Paul të Martën në mbrëmje në një intervistë për mediat.

Fauci e mohoi gënjeshtrën për Kongresin kur dëshmoi në maj se Instituti Kombëtar i Shëndetit i Sh.B.A-së (NIH) kurrë nuk financoi të ashtuquajturin hulumtim të virusit në Institutin e Virologjisë Wuhan të Kinës.

Paul citoi në një letër nga një shkencëtar i Wuhan mbi kërkimin për koronavirusët e lakuriqëve, financuar nga NIH, dhe vuri në dukje se ajo ishte shqyrtuar nga biologu i MIT Kevin Esvelt, i cili arriti në përfundimin se “disa teknika që studiuesit përdorën dukej se përmbushnin përkufizimin e fitimit- të funksionit ”.

Gënjeshtra në Kongres është një krim i rëndë që dënohet deri në pesë vjet burg. Referimet në DD nga anëtarët e Kongresit nuk janë detyruese dhe shpesh nuk çojnë në asgjë. Paul argumentoi se nuk ka dyshim që kërkimi në fjalë është mishërimi i fitimit të funksionit.

“Ne kemi shkencëtarë që do të radhiten me dhjetra për të thënë se kërkimi që ai po financonte ishte një funksion i mirë,” i tha senatori Fox. “Ai po e bën këtë sepse ai ka një interes vetjak për të mbuluar gjurmët e tij dhe për të mbuluar lidhjen e tij me laboratorin e Wuhan.”

Ai shtoi se pavarësisht nëse është provuar që Covid-19 e ka origjinën në laboratorin e Wuhan, Fauci “po gënjen nëse ai ka financuar apo jo kërkime të fitimit të funksionit, dhe po, ai duhet të dënohet”.

Raporti i Steve Hilton: Dr. Anthony Fauci është drejtpërdrejt përgjegjës me financimin e studimeve fitimprurëse që rezultojnë në pandeminë e koronavirusit.

Siç është raportuar nga GreatGameIndia më herët, Josh Rogin, një kolumnist i Washington Post pretendon se shkencëtarët nuk flasin për çështje që lidhen me kërkimin e Dr. Anthony Fauci.

Rogin gjithashtu pretendon që Fauci është ‘Kumbari’ i hulumtimit të fitimit të funksionit që po ndodhte në laboratorin Wuhan i cili më pas u emërua si vendi i shpërthimit të koronavirusit.

Dollarët e taksave të Amerikanëve u përdorën për të financuar kërkime të diskutueshme në Kinë nga Instituti i Virologjisë në Wuhan i cili është një virusi që kalon nga kafshët tek njerëzit?

Ky kërcim ndër-specie nuk ishte i natyrshëm dhe u arrit nga ekipi i drejtuar nga Batwoman e Kinës, Shi Zhengli.

Email-et e Fauci zbulojnë se ishte vetë Dr Anthony Fauci ai që kërcënoi shkencëtarët indianë dhe i detyroi ata të tërhiqnin studimin e tyre, e cila zbuloi se COVID-19 i bërë nga njeriu me virusin AIDS.

Ndërkohë, Dr. Fauci bashkëpunoi me shkencëtarë të lartë britanikë për të mbuluar kërkimin për bioapolet COVID-19 dhe në vend të kësaj të tregonte teorinë e origjinës natyrore.

Ky hulumtim u financua nga një program ndërkombëtar dhjetëvjeçar, 200 milion dollarë me emrin PREDICT.

Ky program, nga ana tjetër, u financua nga Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, së bashku me vendet e tjera.

Ky projekt i mbështetur nga Dr. Anthony Fauci transferoi fondet e SH.B.A.-së tek inxhinieri Coronavirus në laboratorin Wuhan përmes një kompanie tani nën hetim federal.

Ajo kompani është EcoHealth Alliance, e kryesuar nga Peter Daszak.

Pjesa interesante është se Peter Daszak është i njëjti djalë që orkestroi botimin e një dokumenti ‘shkencor’ në Lancet duke pretenduar se virusi bëri që speciet kryq të kërcejnë natyrshëm.

Peter Daszak është gjithashtu i njëjti djalë që OBSH e dërgoi në Kinë për të hetuar pretendimet nëse virusi evoluoi natyrshëm apo ishte i krijuar nga koronavirusi.

Ndërkohë, ligjvënësit amerikanë kanë futur Aktin Fire Faucit me qëllimin për ta pushuar nga puna Dr Anthony Fauci për mashtrim në lidhje me COVID-19 dhe për fshehjen e origjinës së virusit.

Akti Fire Fauci do t’ja bëj pagën Fauci në 0 dollarë dhe do të kërkojë konfirmimin e Senatit për të plotësuar pozicionin e tij.

Burimi: GreatGameIndia.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!