fbpx
Lajmet me te Klikuara

Berlusconi është OK me Gates! Forza Italia Dëshiron Vaksinat e Detyrueshme në Shkollë …

Read Time:4 Minute, 43 Second

Nga Fabio Giuseppe Carlo Carisio

Silvio Berlusconi nuk është më një politikan: ai është një elefant politik i cili, falë mijëra miqësive të tij të interesuara dhe kompromiseve historike, u shtri në tokën e qendrës së djathtë, duke vrarë brezin e ri që mund të rilindte pas dështimeve të përsëritura të Forza Italia, si ndaj Qeverisë ashtu edhe ndaj opozitës.

Në kohë të paditur, para pandemisë, unë guxova ta përcaktoj atë si një nga tre burrat që hodhën Italinë në trotuar, së bashku me Gianni Agnelli, ish manjati i Fiat (tani FCA) i cili u zhduk nga Italia (si zyrë e regjistrimit për taksat) pasi grabiti të gjitha fondet e publike për të mbuluar humbjet e një kompanie private.

Së bashku me të ishte dhe është akoma shkatërruesi Carlo De Benedetti, mbështetës i magjistratëve që kryen spastrimin politik të Mani Pulite falë grupit Repubblica-L’Espresso (Gedi) (sponsor i Sardenjës në Emilia Romagna) i cili padyshim u bë një partner i kompanisë së financave Agnelli, përfshirë John Elkann, një anëtar i Komitetit të Përhershëm të Bilderbeg.

Pra, pse të habitemi nëse një senator blu, sot, gjatë një emergjence Covid-19 të shfrytëzuar nga terroristët pandemikë për gati një vit, paraqet një projekt-ligj për të imponuar në shkolla detyrimin e vaksinave eksperimentale që sipas kërkimit shkencor universitar autoritar (botuar në Nature dhe Oxford Academic) mund të shkaktojë reagime anësore të panjohura dhe të rrezikshme?

Përse duhet të befasohesh nëse partia e Berluskonit, bashkëpunëtore në tradhtinë e dyfishtë të votuesve të qendrës së djathtë të Paktit Nazarenas që çoi në qeveri sekretarin e Partisë Demokratike Matteo Renzi (që kurrë nuk u zgjodh nga Parlament), pasi kishte nënshkruar aleancën e re për Kryeministrin Ministri Mario Draghi, në emër të asaj që disa e kanë quajtur Partia Beqare Covid dhe që në fakt parashikon lëvizjet e ekzekutivit kombëtar duke propozuar me detyrim vaksinimin, që është shumë i rrezikshëm sidomos për fëmijët që janë më pak të ekspozuar ndaj pasojave të rënda të SARS- Virusi Cov-2 dhe që kanë pasur reagime serioze anësore ndaj serumeve anti-Covid, duke sugjeruar tashmë për punonjësit shëndetësorë, por i sfiduar nga qindra thirrje për TAR, madje edhe për stafin e shkollës?

Berlusconi jo vetëm që “krijoi” fenomenin Renzi por gjithashtu Ai ra dakord për të kryer projektin global të imunizimit të kërkuar nga partnerët demokratë amerikanë të administratës Obama-Biden të cilët financuar nga megadonori Bill Gates, eksperimentoi me projektin pilot të 12 vaksinave e detyrueshme të moshës shkollore në Itali.

Kjo ndodhi falë Dekretit të Lorenzin të miratuar nga qeveria e Paolo Gentiloni (ende PD), dhënë më pas nga miku me ndikim evropian George Soros i cili kishte rol në Komisionin Evropian, por mbi të gjitha për dënimin e Gjykatës Kushtetuese të shkruar nga gjyqtarja Marta Cartabia, konsulente në universitete të ndryshme të financuara nga vetë Soros, dhe për këtë arsye i dhënë nga Kryeministri Draghi me pozicionin e Ministrit të Drejtësisë, themelor, nga pranimi publik i Draghi, me shkrim DL 41-2021 mbi detyrimin e vaksinimit për të gjithë punonjësit shëndetësorë .

Në një vend vërtet demokratik, këto konflikte makroskopike të interesit do ta kishin shtyrë gjyqësorin të reagonte me forcë.

Shpresojmë që kjo të ndodhë edhe nëse mungesa e përgjigjeve për të njëjtët gjyqtarë të etur për qartësi mbi skandalin PalamaraGate-PD, nënshkruesit e një apeli drejtuar Presidentit të Këshillit Superior të Gjyqësorit Sergio Mattarella (ose Kreu i Shtetit ish-PD parlamentare) dëshmojnë kundër një hetimi serioz gjyqësor që mund të ketë një gamë të gjerë deri në paditjen, ndoshta, të disa politikanëve.

Me të gjitha masakrat shtetërore pa përgjigje të njohura tashmë në historinë e Republikës Italiane (përmes Fani për Moro, Ustica, Via d’amelia për Borsellino …), pse të habitemi nëse përpiqemi të mbulojmë edhe një masakër tjetër të shtetit të denoncuar me shumë guxim nga biologu Franco Trinca dhe avokati Alessandro Fusillo të cilët vunë gishtin në terapitë e injoruara nga Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza në disa ankesa për prokurorë të ndryshëm publik, të përsëritura nga të paktën 500 ndjekës të tyre në zyrat e tjera gjyqësore.

Tani për tani, ne kemi mbetur me vuajtjen e hidhur dhe të lexojmë se një senator i Forza Italia thyen akullin për të urdhëruar detyrimin e vaksinimit për një kategori tjetër, një lëvizje që është pro-prodmale me atë për nxënësit ose fëmijët, dhe për të gjithë italianët e tjerë, një turp për kushtetuesen e cila përcakton lirinë për të zgjedhur për një trajtim në përputhje me Kodin e Nurembergut e cila e përcakton si vijon.

(po ju citojmë disa nene kryesore).

1-“Gjatë eksperimentit, subjekti njerëzor duhet të ketë të drejtën e lirë t’i japë fund jetës nëse ai ka arritur një gjendje fizike ose mendore për të cilën duket e pamundur që ta vazhdojë atë – thekson Kodi i Nurembergut pa mundësinë e apelimit

2- Gjatë eksperimentit shkencëtari përgjegjës duhet të jetë i gatshëm ta ndërpresë atë në çdo kohë nëse çon në besimin se vazhdimi i eksperimentit ndoshta do të rezultojë në lëndime, paaftësi ose vdekje për subjektin njerëzor ».

Është e qartë se një detyrim i vaksinimit i vendosur me terapi gjenesh të testuara që s’ka ndodhur kurrë në historinë e farmakologjisë dhe të njerëzimit, i konsideruar të jetë shkaku i varianteve më ngjitëse dhe më të rrezikshme nga shkencëtarët autoritarë si dhe nga studime të botuara, po shkelin qartë këto rregullore. Por senatorja e Forza Italia, Licia Ronzulli duket se është plotësisht injorante për këtë çështje dhe prandaj ka propozuar një projekt-ligj, në favor të vendosjes së vaksinave të prodhuara nga Big Pharma që të gjitha të kontrolluara nga Bill Gates, në kundërshtim me të gjitha të drejtat kushtetuese.

Burimi origjinal: Gospa News dhe Quotidiano Sanità

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!