fbpx
Lajmet me te Klikuara

Thirrje për Punonjësit e Policisë: Mos Lejo të të Përdorin,mos bini Viktima të Politikanëve të Korruptuar …

Read Time:3 Minute, 51 Second

Nga Redaksia –

Kjo Thirrje ju drejtohet të gjithë Punonjësve të Policisë së Shtetit të cilët për një Rrogë Qesharake bëhen Vegla të Politikanëve të Korruptuar në Shqipëri.

Vëllezër dhe Motra Punonjës të Policisë të Shtetit Ju që Sakrifikoni Familjen dhe Jetën tuaj për ti shërbyer Rendit Publik,ju që rrini nga 12 orë në krye të Detyrës ndoshta dhe më shumë ju që jeni gjithë Kohën në Erë,Shi dhe Dëborë,ju që përballeni me Bandat do t’ju lutesha që të mos i gëzoheni një Rroge Qesharake që ju Jep Rilindja një Rrogë që as për Kafe dhe Cigare nuk ju del duke ju detyruar të Zbatoni Urdhëra të Kundra Ligjshme duke mos menduar që kjo Rilindja që po ju përdor SOT nuk do jetë me Shekuj në Pushtet por do Largohet një ditë.

Vëllezer dhe Motra Punonjës të Policisë së Shtetit dua t’ju Kujtojë se ata me një fjalë Shefat apo Drejtorët tuaj që ju Urdhërojnë për të zbatuar Urdhërat e tyre apo për të bërë Veprime të Paligjshme ndaj Qytetarit,Fshatarit apo kujdo tjetër,një ditë të bukur do largohen nga Shqipëria pasi nuk mund të dalin përpara Popullit me Veprimet Anti Ligjore që kanë bërë.

Mos e harroni kurrë këtë në çdo moment ‘Viktima’ të Qeverive keni qënë Ju o Punonjës të Policisë së Shtetit,ju keni përfunduar nëpër Burgje sepse Ju kanë Përdorur,Ju jeni Përballur me Shokun Mikun Vëllain Kushëririn kur ju kanë Pushuar nga Puna dhe jo Shefat apo Drejtorat e Policisë që janë Vegla të Qeverisë,janë Vegla sepse ata përfitojnë Miliona nga Pislliqet që bëjne,kurse ju mezi merrni një Rrogë Qesharake apo dhe një Kafe 20 mijë Lekshe që mund t’jua japi një Kundravajtës në Trafik.

Dua t’ju kujtojë një Historik të shkurtër,jo për Presion por për REFLEKTIM për të Gjithë Punonjësit e Ndershëm të Policisë së Shtetit.

Të gjithë Ju Punonjës të Policisë së Shtetit jeni Deshmitarë të Ngjarjeve që kanë ndodhur në Shqipëri dhe Gjithmonë për faj të Klases Politike Ju si Punonjës të Rendit keni marrë atë që nuk e Meritonit nga Populli Urrejtjen Dhunën,sharjet Ofendimet dhe për çfarë,sepse disa Bij Bushtrash në Politikë ju kanë detyruar duke ju Kërcenuar se do t’ju heqin nga Puna që Ju të behni pjese e Planit të tyre Anti Kombëtar.

DUA T’JU BËJ NJË PYETJE O PUNONJËS I POLICISË.

A keni Miq,Shokë,Vëllezer,MotraGjyshe,Gjysh,Nënë,Baba Ju…A ju dhimbsen vallë?

A nuk e kuptoni që kur Ju bëheni zbatues të një Urdhëri të Paligjshëm po bëheni Autor në Krim.

A mendoni Pak se kjo Historia e Rilindjes Sorosiane që po të Largon Familjet tona,Vëllain,Motrën,Xhaxhain e të gjithë të Dashurit e tu nga Shqipëria nuk i PLAS PËR TY O POLICË.

A e kupton që nga Terrori Shtëtëror nuk mbijetonë dot një Njeri i Lirë.

A e kupton që Rilindja së bashku me Opozitën e Sorosit Lulzim nuk duan Ligje po Terror mbi Popullin dhe po na detyrojnë që t’ju urrejmë.

A e kupton ti o Policë,që Loja me Plandeminë nuk është se Rilindja së bashku me Opozitën Sorosiane të kujdesen për Shëndetin tonë por për Interesat Globaliste pë të na detyruar të dorëzojmë Celsat e Shtëpive Pronën dhe Gjithcka që të duan këta Pisa Rilindas dhe kjo Opozitë Kuislinge.

A e kupton o Policë që Fëmija Juaj nuk duhet te marri në trup Helmin Vaksinës VdekjePrurëse kur Specialistët Mjekët dhe Shkencetarët më me ZË NË BOTË DEKLAROJNË QË VAKSINA VRET NJERËZ.

A e kupton ti që Tritan Shehun apo Manasterliun nuk duhet ti besosh shëndetin e Fëmijës suaj,ti ore Policë që zbaton Urdhërat e Plehrave që nuk i lenë Shqiptarët të shijojnë Pushimet si ti dëshirojnë ata,por duhet të të cojnë ty si Viktim tek Hoteli Restoranti PUB e Club që ti thuash Fike Muzikën se vjen VIRUSI I EDVINIT DHE LULIT në Orën 23:00 .

A e kupton se sa ABSURDE është o Punonjës i Policisë që këta si me ne dhe me JU po tallin TRAPIN duke na Përdorur si DELET.

PRANDAJ JU BËJ THIRRJE REFLEKTONI DHE TË KUPTONI QË JU MOS BINI PREH E MASHTRIMEVE,MOS ZBATONI URDHËRAT E ANTI SHQIPTARËVE SEPSE PASTAJ POPULLI NUK TË FAL O PUNONJËS I POLICISË QË MERR NJË RROGË DHE MBAN NË TRUP RROBA QË NUK TË NGREN PERSONALITETIN POR TË BËJNË SI PUNONJËS PA VLERË.

REFLEKTONI SE NESËR DO TË JETË VONË.

Kur Populli Shpërthen jeni Ju o Polica që mbani mbi Kurriz Mëkatet e Qeveritarëve,prandaj Reflektoni o Policë se nuk e mban dot turmën kur ACAROHET Rilindja po të përdor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!