fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gazetaria është e Suksesshme kur bazohet në fakte dhe jo tek Bill Gates …

Read Time:4 Minute, 8 Second

Për më shumë se një vit, fizikanti dhe publicisti Dr. Peter Mayer shkaktoi një sensacion me blogun e tij tkp.at duke zbuluar të vërteta të pakëndshme në lidhje me çështjen Corona.

Dr. Peter Mayer bisedoi me kryeredaktoren e Wochenblick Elsa Mittmannsgruber në formatin e saj “AUFrecht” në “AUF1” për “çmendurinë” që po përhapet gjithnjë e më shumë nga Vaksinat Covid-19.

Vitaminat tani paraqiten madje si radikalë të krahut të djathtë sepse ato u propozuan nga partitë e djathta liberale për profilaksinë e koronës.

Gazetari i shkencës Dr. Mayer bën tre deri në katër studime shkencore në ditë,Dr.Mayer thotë se “Puna gazetareske duket ndryshe”
Çmenduria me Vitaminat D po denigrohet nga “radikalët e djathtë” Politikanët dhe mediat kryesore ndjekin studimet e Bill Gates
Vala e katërt mund të rezultojë nga vaksinimi thotë ai.

Dr.Mayer është një person që lexon tre deri në katër studime imunologjike në ditë.

Prandaj, ai vë në dyshim narrativën zyrtare të koronës në një fazë të hershme.

Studiuesit e njohur si eksperti i Stanfordit John P. Ioannidis kanë vendosur vdekjen e rasteve të kurorës në një fraksioni në një përqindjeje, raporton Wochenblick .

Në atë kohë, rryma kryesore e medias u mbështet në taktikat e terrorit, duke mos vënë kurrë në dyshim imazhet që u morën nga Italia veriore dhe që u përdorën si model për të terrorizuar njerëzit .

Gazetaria e suksesshme duhet të bazohet në fakte.

Si gazetar që dikur punonte për temat shkencore në rrjedhën e zakonshme.

Mayer kritikon njëanshmërinë e rrjedhës së zakonshme, që shpesh herë shfaqeshin si pretendime të pabazuara, ndërsa rezultatet e padëshirueshme të studimeve shtypeshin nëpër media.

Në të njëjtën kohë, ju bëni çdo kritik si një “teoricien konspiracioni” ose “radikal të krahut të djathtë”.

Edhe politikanët patriotë janë të mbingarkuar me këto akuza: “Nëse, për shembull, Kickl ose AfD propozojnë vitaminën D si profilaksi, ajo është ‘radikale e krahut të djathtë’ dhe të gjithë janë kundër tij.

Është çmenduri. ” Edhe fituesit e Çmimit Nobel dhe studiues të tjerë të njohur i mbështesin këtë qasje.

Gates ju ofron politikanëve studime “të papërshtatshme” të dyshuara dhe të zakonshme që industria farmaceutike dhe Fondacioni Bill & Melinda Gates – shpeshherë financojnë studimet që j’ua japin politikanëve duke ju rrëfyer që ato përshtaten me imazhin e përhapura nga italia.

Financimi shpesh nuk duket me shikim të parë, sepse universitetet ose institutet mund të jenë gjithashtu në marrëdhënie të tilla varësie. Nëse studimet bien në kundërshtim me bazat e biokimisë dhe zvogëlojnë sistemin imunitar kompleks ndaj antitrupave, humbja e të cilave përbën një problem me kalimin e kohës, kjo bie në sy: “Nëse ne mbajmë antitrupat e të gjitha viruseve dhe gjaku do të ishte i trashë si domatja ngjitese.”

Studimet e Fondacionit Bill & Melinda Gates shpesh janë baza për historinë e Corona.

Shqyrtimet e Mayer shpeshherë ekspozojnë zgjedhjen e gabuar të studimeve të bëra si për shembull, kur një vend pa bllokime ka ende numra të ngjashëm ose rajone me përdorim rutinë të ivermektinës që tregojnë lakime më të sheshta.

Injeksione të genit Corona: Proteina spike krijon trombozë

Mayer është gjithashtu kritik ndaj vaksinimit të kurorës. Për zhvillimin e tyre madje duhej një përjashtim nga inxhinieria gjenetike e BE – parimi “Ne nuk duam inxhinierinë gjenetike në pllakë, por na pëlqen që të injektojmë ilaçe njerëzore që përmbajnë organizma të modifikuar gjenetikisht” kjo është “plotësishtë absurde” .

Proteina kulmore e vaksinimit shpërndahet në gjak dhe duket ku rrjedh ngadalë: në tru, në sy, në zemër, në mushkëri. Rreziku i trombozës është i dukshëm që në fillim. Mayer e konsideron veçanërisht të pandershme që vaksinat tani po reklamohen si një ilaç kundër variantit Delta. Për shkak se të dhënat jo vetëm që tregojnë se vdekshmëria e tyre e rastit ishte e dhjeta e mutacioneve të mëparshme – madje do të prekte njerëzit e vaksinuar më shpesh sesa njerëzit e pavaksinuar.

Vala e katërt si rezultat i “vaksinimit”?

A na çojnë injeksionet e gjenit korona në valën e katërt?

Një studim danez i bërë nga banorët dhe nga punonjësit e shtëpive të pleqve kishte zbuluar se ata që ishin vaksinuar atje që ishin 40% e njerëzve deklaronin se 104% e njerzve kanë shumë gjasa të infektoheshin më shumë sesa ata që nuk ishin vaksinuar.

Kjo tregon se vaksinimi dobëson sistemin imunitar dhe se ky dobësim zgjat më shumë se sa mendohet. Studimi i regjistrimit të Pfizer do të kishte provuar një efekt të tillë, por doza më e lartë u zgjodh për këtë vaksinë, në të cilën qelizat e bardha të gjakut u shkatërruan veçanërisht pas vaksinimit.

Dhe se “vala e katërt” është nga pasoja e vaksinimit dhe kjo është “plotësisht e besueshme”.

Nëse do të ketë një bllokim të mëtejshme kjo do të varet nga fakti se sa të vështirë do ta kenë avokatët për masa e ashpra në krahasim me ato ndërkombëtare. Por asgjë nuk është aq e vështirë të parashikohet se si do jetë e ardhmja, veçanërisht në Gjermani sepse nuk e dinë kurrë.

Burimi: https://www.wochenblick.at/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!