fbpx
Lajmet me te Klikuara

Letër e Hapur drejtuar OBSH-së nga Geert Vanden Bossche Virolog dhe Eksperti i Vaksinave,të ish Fondacionit Gavi dhe Bill & Melinda Gates: “Ndaloni Vaksinimet se do të Jetë një Katastrofë.” …

Read Time:7 Minute, 3 Second

“Stop vaksinimeve ose do të ketë një katastrofë.” Letër e hapur për OBSH nga Geert Vanden Bossche Virolog dhe Eksperti i Vaksinave, ish-Fondacioni Gavi dhe Bill & Melinda Gates …

Geert Vanden Bossche ish Menaxheri i Lartë i Fondacionit Bill dhe Melinda Gates në Zbulimin e Vaksinave, ish-shefi i Zyrës për Zhvillimin e Vaksinave për ekuivalentin gjerman të CDC dhe një profesor universiteti, ka lëshuar një letër të hapur për komunitetin shkencor dhe botën duke paralajmëruar që programi i tanishëm i vaksinimit masiv mund të “zhdukë shumë nga popullsia jonë njerëzore”.

Dr. Geert Vanden Bossche shkruan në Letrën e tij të Hapur, të cilën ai ia paraqet bashkësisë shkencore botërore për diskutim të hapur:

‘Është duke u bërë gjithnjë dhe më e vështirë, imagjinoni se si janë pasojat tek njerëzit me këtë pandemi Vaksina do të zhduki shumë nga popullata jonë njerëzore. Dikush mund të mendojë vetëm për pak strategji të tjera për të arritur të njëjtin nivel të efikasitetit në transformimin e një virusi relativisht të padëmshëm në një armë biologjike të shkatërrimit në masë … “

Edhe pse shkenca pas shpjegimit të saj është disi komplekse, Bossche argumenton se individët e vaksinuar dhe njerëzit me HIV pozitiv me Covid-19 do të humbasin “jetën e tyre të mbrojtur gjoja imune kundër Covid-19”.

(Letra e hapur e Dr. Bossche në Twitter) Teknologjia e re tek vaksinat që nuk janë testuar kurrë më parë tek njerëzit, teknologjia mRNA, ka çuar deri më tani, sipas një platforme raportimi të drejtuar nga CDC, mbi 1.000 vdekje.

Sistemi quhet sistemi i raportimit të ngjarjeve anësore të vaksinave. Një nga burimet për ndjekjen e ngjarjeve të padëshiruara është faqja e internetit, Reagim për Vaksinat tek Barbara Loe Fisher.

Geert Vanden Bossche mori DVM-në e tij nga Fakulteti Veterinar i Gentit dhe Doktoraturën e tij në Virologji nga Universiteti i Hohenheim, Stuttgart. Pas trajnimit të tij postdoktoral në Virologji, Imunologji dhe Biologji Molekulare në Universitetin e Lirë të Berlinit dhe Universitetin e Hohenheim (Gjermani), ai mori Venia Legendi dhe më pas mbajti pozicione të fakultetit të kontratës në Universitetin e Hohenheim (Gjermani), Universitetin e Leuven (Belgjikë) dhe Fakulteti Evropian i Higjenës së Mjedisit në Universitetin e Ghent (Belgjikë).

Ai më pas u zhvendos në industrinë e vaksinave për të plotësuar role të ndryshme të nivelit të lartë në zhvillimin e vaksinave të hershme dhe të vona (GSK, Novartis, Solvay).

Në vitin 2008 ai u bashkua me Fondacionin Seattle Bill & Melinda Gates për të shërbyer si Zyrtar i Lartë i Programit në Zbulimin e Vaksinave për Shëndetin Global. Përveç kësaj, ai gjithashtu themeloi UNIVAC LLC, një kompani vaksinash fillestare dhe koordinoi programin e vaksinave Ebola në emër të GAVI.

Ai aktualisht është shefi i Zyrës për Zhvillimin e Vaksinave në Qendrën Gjermane për Kërkimin e Infeksionit (DZIF) në Gjermani. Ai është i çertifikuar në Virologji dhe Mikrobiologji, autor i mbi 30 botimeve dhe shpikës i një kërkese për patentë për vaksinat universale.

Ai ka prezantuar tema në lidhje me vaksinat dhe ndihmësit në konferenca të shumta ndërkombëtare.

Duke shprehur shqetësime të sinqerta nëse vaksinimi ishte gjëja e duhur për të bërë kundër këtij koronavirusi super inteligjent mutant, ai tha: “Nëse shkoni në luftë, sigurohuni që të keni armën e duhur në kohën e duhur kundër armikut që tashmë e keni njohur dhe studim “.

Ai gjithashtu paralajmëron se vaksinimi:

Krijoni sa më shumë raste asimptomatike për të përhapur virusin pasi vaksinat nuk parandalojnë infeksionin dhe transmetimin;
Thjesht shtyp simptomat e COVID-19 dhe mund të parandaloni shtrimin tuaj në spital dhe ti shpëtoni vdekjes.

Por me çfarë çmimi? stimulohen vetëm antitrupa specifikë të antigjenit të shkaktuar artificialisht dhe jo qelizat vrasëse natyrore (NK) të nevojshme për të neutralizuar në mënyrë efektive koronavirusin;
Ai lejon që antitrupat specifikë të antigjenit, të cilët mund të mos funksionojnë në variante të reja, të qëndrojnë përgjithmonë dhe të konkurrojnë me të duke e minuar dhe madje duke shkatërruar qelizat NK luftëtare të afta dhe besnike;
Ndihmojnë në krijimin e varianteve të reja dhe “mëson” virusin të “rrjedhje imune virale”;
Është një situatë shumë e rrezikshme një “humbjeje” në të gjitha nivelet, duke theksuar se luftimi i koronavirusit dhe të pandemisë duhet të bazohet tek shkenca.

Shkurtimisht, nëse nuk jemi të kujdesshëm, njerëzimi do përballet me një “katastrofë globale të pashembullt” – do të vuajnë në mënyrë eksponenciale këtë virus “perandor”.

Në qershor të vitit 2020, Ken Frazier, CEO i Merck, kërkoi studime për ta kuptuar më mirë koronavirusin përpara se të nxitonin për një veprim të shpejtë përmes vaksinave. (Merck është standardi i artë për zhvillimin e vaksinave dhe kishte prodhuar katër nga shtatë vaksinat e suksesshme në historinë botërore.)
Merck ishte aq i sinqertë sa të hiqte dorë nga programi i tyre për zhvillimin e vaksinave COVID-19 që ky virus “perandor” mutant të përqendrohej në një trajtim ose për shërim.

Drejtori i Qendrave të SH.B.A.-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha në një raport për CNN më 2 Mars se fitimet e bëra në Shtetet e Bashkuara, përfshirë këtu dhe vaksinimin e ARN-së, mund të zhduken nga variantet e reja. Kjo mbështet paralajmërimin e Dr. Bossche.

Instituti Kombëtar i Shëndetit i qeverisë amerikane (NIH) ka konfirmuar se vaksinat mARN është një formë e terapisë gjenitike, një qasje që mund të mbart “rreziqe shumë serioze për shëndetin, të tilla si toksiciteti, inflamacioni dhe kanceri”.

Tashmë ka shumë raste të raportuara në të gjithë botën për vdekje të pashpjegueshme dhe efekteve anësore të rënda pas marrjes së produktit Pfizer.

Mjekët dhe shkencëtarët kanë lëshuar deklarata të njëpasnjëshme duke paralajmëruar rrezikun që përmbanin vaksinat duke theksuar se janë të panevojshëm këto vaksinave për këtë virus, niveli i mbijetesës tek secilit varionte nga 99.4% deri në 99.8%, i cili është i ngjashëm me gripin normal.

Një grup tjetër Mjekësh të Frontline në Amerikë botuan letrën e bardhë “Për Vaksinat Eksperimentale Për COVID-19”. Mjekët parashikonin që reagimet afatgjata të vaksinës do t’i atribuoheshin një “lloji të ri”.

Një grup tjetër, Doctors for Ethics COVID, publikoi “Letrën urgjente te hapur nga mjekët dhe shkencëtarë drejtuar Agjencisë Evropiane të Barnave në lidhje me shqetësimet në lidhje me sigurinë e vaksinës COVID-19”. Një nga nënshkrimet në atë letër është dhe nga ish-Zyrtari Kryesor i Shkencës dhe Zëvendës President i Pfizer, Dr. Mike Yeadon.

Në janar, qeveria norvegjeze lëshoi ​​një paralajmërim të sigurisë së vaksinave COVID për njerëzit mbi moshën 75 vjeç që janë të dobët ose me gjendje të rëndë shendetësore, e cila është saktësisht një nga popullatat e synuara në Itali.

Për të gjithë autoritetet, shkencëtarët dhe ekspertët në të gjithë botën, të cilëve u intereson kjo: e gjithë popullsia botërore. Unë jam asgjë, por një anti-vaxxer.

Si shkencëtar, unë zakonisht nuk i bëj thirrje ndonjë platforme të tillë që të marrë një qëndrim mbi çështjet e lidhura mbi vaksinat. Por si një virolog i përkushtuar dhe ekspert i vaksinave, unë bëj një përjashtim vetëm kur autoritetet shëndetësore lejojnë administrimin e vaksinave në mënyra që kërcënojnë shëndetin publik, sigurisht kur provat shkencore nuk merren parasysh.

Situata aktuale është jashtëzakonisht kritike dhe më detyron të lëshoj këtë thirrje emergjente.

Ndërsa shkalla e paparë e ndërhyrjes njerëzore tek pandemia Covid-19 tani po rrezikon të shkaktojë një katastrofë globale të pashembullt, kjo thirrje duhet të tingëllojë mjaft e fortë dhe vendimtare. Siç ju thashë, Unë nuk jam kundër vaksinimit. Përkundrazi, mund t’ju siguroj Njerëzit se secila prej vaksinave aktuale është projektuar, zhvilluar dhe prodhuar nga shkencëtarë më të shkëlqyeshëm dhe kompetentë.

Sidoqoftë, ky lloj vaksine profilaktike është plotësisht i papërshtatshëm dhe madje shumë i rrezikshëm, dhe aq më keq kur përdoren fushata për vaksinim masiv gjatë një pandemie virale. Vaksinologët, shkencëtarët dhe mjekët janë verbuar nga efektet pozitive afatshkurtra në patentat individuale, dhe po duket se nuk po kujdesen për pasojat katastrofike për shëndetin global.

Nëse nuk vërtetohet shkencërisht se është e gabuar, është e vështirë të kuptohet se si ndërhyrjet aktuale njerëzore do të parandalojnë që variantet qarkulluese të kthehen në një përbindësh të egër. Duke garuar me kohën, unë jam duke përfunduar dorëshkrimin tim shkencor, botimi i të cilit, për fat të keq, ka të ngjarë të vijë shumë vonë duke pasur parasysh kërcënimin gjithnjë e në rritje nga variante shumë ngjitëse dhe që përhapen me shpejtësi.

Kjo është arsyeja pse unë kam vendosur të postoj tashmë një përmbledhje të gjetjeve të mia dhe fjalimit tim kryesor në Samitin e fundit të Vaksinave të Ohajos në LinkedIn. “Të hënën e kaluar”, vazhdoi ai …

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!