fbpx
Lajmet me te Klikuara

“Etika morale” e Partisë Shtet….!!

Read Time:3 Minute, 2 Second

Nga Sami Murati –

Ne politiken shqiptare flasin per moral te pamoralshmit! Flasin per humanizem kriminelet..! Flasin per ndershmeri hajdutet.! Flasin per patriotizem antikombetaret. Flasin e propogandojne vetem per pjesen injorante te popullsise, Sepse inteligjenca eshte nje pakice njerezish te cilet as nuk i vejn ne hesap..! Berisha , Basha, Rama e Ilir Meta ngjirren e flasin per moral, per ndershmeri, per patriotizem dhe kur i ndegjon behesh ta thysh televizorin, ta grisesh gazeten. Keta Bastard ja kalojne per imoralitet nje batalioni prostitutash.

Keta bastard “te moralshem” kane tradhetuar te gjitha interesat kombetare , dhe keta Vampire pikerisht flasin per patriotizem. Berisha eshte kryekurva e PD, te gjithe kurvat e tjera i lepihen, i mbajne iso.

Gjithe te zezat Shqiperis Ja kane bere, “me humanizem, me ndershmeri e me patriotizem. “

“Etika morale” e Partis Shtet….!!

… flet per Etik morale Kjo politik kurveri, Ndegjojm Ilir , Ram, Lulush e Sali Qe ngjirren per atdhe, moral e ndershmeri!

Rrugace e bythlepires qe i shkojne mbrapa me tifozeri, Kurva e kopila , hajdute e kriminele ne parlament e qeveri Edhe Janullatosi predikon per shqiptaret Paqe e lumturi!

Me Etik morale “Per popull e me ndershmeri “ E nisi Enveri , me force e plot energji ne 1941 Te njejten etik morale kopioi edhe Saliu Mbas tij , Me Fatos ,Ilir, Rame & kompani. Partin Shtet ne diktatur, Parti Shtet ne Anarki!

Etika morale e Partise Shtet ne diktature, Moral per Virgjeri e nje prostitute kurv! Parti Shtet na bene me kopil e spiune. Njesoj sot Parti Shtet plot me horra, kriminel e hajdute.

Partia shtet te bente drejtor, sekretare partie e brigadier, Kryetar ne Komitet, edhe deputet kukull ne Kuvend. Po ti sherbeje Partis si spiun i saj me patent Hero te bente si i gjall Edhe i vdek.

Prisnim te shpetonim nga Partia shtet ne diktature, I frym kosit, u dogjem e u percelluam ne qull! Edhe me keq Partia Shtet rrumpall anarki, C’organizim i organizuar qellimisht me djallezi Shkaterruan e rrafshuan gjithcka ne ekonomi. Se ne krye Serb e grek udheheqin ne Shqiperi.

Partia Shtet, Te ben minister e deputet! Kriminelin, pronar e milioner ! Po e kritikove Te heq koken si qenit ne vresht, Po nuk i sherbeve Te len edhe pa buke, edhe pa brek! Ne Qeveri, Parlament dhe si President Porosi e amanet è ka Partia Shtet Vetem Spiun , hajdut , kriminel, Rrufjan, rruspi e teveqel…! Kjo eshte etika e tyre morale Qe qelbet ma shume se nje hale!

Pashpirtesia tyre, satanizem i vertet. I Themeluar nga shoku Enver, U trashegua ne Sali, Fatos, Ram, e ne Ilir Met’! Politik e pushtet dora dores perjet!

Dje te kuq, sot roz e blu, Antishqiptar me qene jane betu. Serbi , Sorros e Janullatos i ka beku. Nuk njohin Zot e nuk kane Atdhe, Po vdes ky popull, ky Komb ka 80 vjet.

O Shqiperi e mjera…!

….shume parlamentar e politikan meritojne litarin Dikush edhe me shume, me e djeg te gjalle!

Por me parat qe kane vjedhur, vetem ndonje gjemb mund tju hyj ne kembe, Se per ti djegur te gjalle, dhe per ti zhdukur apo ne litar Jane vet profesor qe nuk lejne gjurme e as nishan.

Po per cfare behet e gjithe Kjo zhurme more aman? Per te burgosur ndonje prej tyre, apo ndonje rrufjan,

Ndonje te pafajshem apo ndonje gjynafqare? Kush prej tyre , nga kjo rrace hajdutesh, kriminel dhe bastard.

U denua me burg, qe litarin e kan hallall? Kush mendoni ju o shqiptar, se qoft me burg do ti denojne ATA qe meritojne te terhiqen zvarre? Vetem populli shqiptar, qe i kan futur thiken ne palce.

Vetem patriotet atdhetar me populli ne kamb, mundet ti terheqe zvarre e ta cfarose kete far….

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!