fbpx
Lajmet me te Klikuara

Drejtoresha e CDC përqafon Tiraninë dhe Gënjen Amerikanët me Tezën e Re të Globalistëve ‘Pandemia e të Pavaksinuarve ?’

Read Time:6 Minute, 24 Second

“Pandemic” është fjala e re që Globalistët duan të përdorin për të kontrolluar Njerëyimin përmes frikës.

Sigurisht pse jo, pasi ata patën një sukses kaq të madh në përdorimin Plandemisë vitin e kaluar duke shkatërruar dhjetëra mijëra biznese, dhe për të rritur vetëvrasjet midis fëmijëve, për të bërë qindra miliona njerëz të mbajnë maska në fytyrë dhe të qëndrojnë në shtëpi, thjesht duke shpikur një ” virus ”dhe duke përdorur fjalën magjike: PANDEMIKA.

Dhe ndërsa ky “Covid-19 i Plandemisë” po tërbohej dhe po na vriste gjoja qindra mijëra njerëz, dhe duke u vërtetuar thjesht me një provë PCR “pozitive” për këtë “virus vrasës”, na rezultoi se askush nuk e vuri re që gripi Covid na u zhduk plotësisht në të njëjtën kohë.

Nëse akoma besoni tek ‘PËRRALLA COVID’, atëherë na u përgjigjuni këtyre pyetjeve.

Drejtoresha e CDC Rochelle Walensky emëroi zyrtarisht “plandeminë” më të re nga e cila duan që të gjithë të kenë frikë: “plandeminë e të pavaksinuarve”.

Kjo “plandemi” e re, e njoftuar nga Shtëpia e Bardhë COVID-19 e cila përfshinte vrasësin masiv Anthony Fauci dhe koordinatorin e Shtëpisë së Bardhë COVID-19 Jeff Zients, u shkrua gjithashtu si një skenar për t’u shpërndarë nga korporatat e kontrolluara nga Farma gjithashtu, siç dëshmohet nga titulli dhe teksti pothuajse i saktë dhe i njëjtë që ata i përdorën të gjitha, duke demonstruar edhe një herë se raportimi i vërtetë hetimor për çdo gjë që përfshinte vaksinat ose ilaçet nuk ekzistonin më në mediat e korporatave.

Nëse je një nga njerëzit me mend që ke braktisur mediat e korporatave si një burim “lajmesh fake” dhe kanë filluar të hetojnë gjërat për veten tuaj, atëherë do të shihni qartë se kjo “plandemi e re” ka të gjitha tiparet e njëjta me ato që shkatërroi botën vitin e kaluar.

Statistikat e bazuara në “testet laboratorike” që ato kontrollojnë dhe gënjeshtrat e drejtpërdrejta me qëllimin e vetëm: që të bëjnë sa më shumë njerëz të “vaksinuar” me injeksionin COVID-19.

Kushdo me arsim të shkollës së mesme dheqë është i aftë për të bërë kërkime në Internet, veçanërisht në faqet e internetit të vetë Qeverisë si CDC.gov, mund të shikojë me lehtësi ato që thanë Walensky dhe Fauci, dhe të shikoj lehtësisht gënjeshtrat e tyre.

Por sa njerëz do ta bëjnë Vaksinën në të vërtetë?

Këtu është rrëfimi zyrtar që u prezantua nga Associated Press dhe kopjuar nga shumica e mediave të korporatave dje:

Drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve thotë se shpërthimi i COVID-19 në SHBA po bëhet nga “krijimi i pandemisë nga të pavaksinuarit”.

Duke folur gjatë një konferencë në Shtëpinë e Bardhë, Dr. Rochelle Walensky thotë se rastet në SHBA janë rritur rreth 70% gjatë javës së fundit, pranimet në spital janë rritur 36% dhe vdekjet janë rritur me 26%. Pothuajse të gjitha pranimet dhe vdekjet në spital, thotë ajo, janë nga ata të pavaksinuarit.

Koordinatori i Shtëpisë së Bardhë COVID-19 Jeff Zients bëri jehonë duke deklaruar se plandemia është “ajo që kërcënon kryesisht njerëzit e pavaksinuar”.

Ai thotë se administrata e Biden pret që rastet të rriten në javët që do të vijnë për shkak të përhapjes në komunitete me norma të ulëta vaksinimi. Katër shtete përbënin 40% të rasteve të reja javën e kaluar, me nga një person në pesë persona që vinin nga Florida.

Nëse doni të dëgjoni atë që Rochelle Walensky tha në të vërtetë, duhet të shikoni prezantimin e saj në kanalin YouTube të Shtëpisë së Bardhë, gjë që ne e pamë pasi nuk mund t’ju besojmë më asgjë “mediave të korporatave”.

Lidhur me “rastet”, a duhet të thuhet diçka tjetër në të vërtetë se si i krijojnë këto “raste” në thelb nga ajri për të krijuar frikë tek publiku?

Ne botuam një videoklip nga një intervistë me Dr. David Martin , i cili ka zbuluar se ka patur patenta të vendosura për të gjithë këta “Coronaviruse”, përfshirë Sars, për dekada, dhe se “variantet e reja” thjesht po gjejnë një – “fragment” i përcaktuar si diçka që ata mund ta etiketojnë çdo gjë që duan.

Ky “variant i ri vdekjeprurës” që ata po e quajnë “Variant Delta” u përdor si Marketing në Mbretërinë e Bashkuar muajin e kaluar për të krijuar frikë dhe për të filluar lojëe e bllokimeve të reja dhe të kufizimeve të udhëtimit, dhe ne e botuam një video të shkurtër nga dikush në MB i cili përdori të dhëna REAL për të treguar që shtrimet në spital dhe vdekjet NUK po rriteshin për shkak të këtij “varianti të ri”.

Ne gjithashtu përfshimë dëshminë e ish Zëvendës Presidentit të Pfizer Dr. Mike Yeadon se në historinë e “viruseve të reja” variante nuk kanë qenë kurrë më shumë se .003% të ndryshme nga virusi origjinal.

Prandaj, gjëja më e mirë që mund të bëni sa herë që shihni grafikat e zbukuruar që ju shfaqen për t’ju bindur që “rastet” po rriten, dhe gjithashtu duke përdorur fjalën tjetër të tyre, “transmetimin”, prandja ju këshillojmë që T’I INJORONI ATO!

Grafikat e tyre janë të pakuptimta dhe mashtruese.

Pra, çfarë lidhje kanë këto me pretendimin e Walensky se vdekjet për shkak të COVID u rritën me 26% këto javët e fundit “pas një jave qË kishte rënie”? A nuk po tingëllon mjaft e frikshme kjo gjë?

Por përsëri, nëse ata mund të krijojnë “raste” nga ajri dhe të pretendojnë se “rastet po rriten”, atëherë të gjitha këto statistika të tjera janë gjithashtu të kota.

Por le të shohim se çfarë raporton në të vërtetë CDC në lidhje me “vdekjet” gjithsesi, në mënyrë që t’i zbulojmë shumë lehtë gënjeshtrat e tyre.

Së pari, këtu është një grafik që Walensky përdori për “statistikë”:

FOTO

Ky “lajm kryesor” që hapi rrugën e tij përmes mediave të korporatave dje në lidhje me këtë “pandemi të re vdekjeprurëse të të pavaksinuarve” bazohet në 310 vdekje nga “varianti vdekjeprurës Delta” nga T EN GJITHA SH.B.A. për një ditë, 14/7/21.

Sipas këtyre “statistikave” atëherë, ajo një ditë ngriti “mesataren e vdekjes 7 ditore” nga 167 vdekje në 211 vdekje, Për SHTETET E BASHKUARA, ku aktualisht 3,150 njerëz vdesin çdo ditë, sipas statistikave të vetë CDC.

Këtu është “plandemia” juaj.

E zemë sikur do të merrnim një qytet me një popullsi prej një milion njerëz, ku do të kishte një vdekje të regjistruar vitin e kaluar për shkak të mbytjes në një pishinë, dhe pastaj këtë verë tani ka 2 vdekje për shkak të mbytjes po në një pishinë, kështu që ju krijoni një titull për ta shpërndarë në Press që do t’ju thonë: “Rritje 100% e vdekjeve për shkak të mbytjes nëpër pishinat!” dhe më pas këshilli i qytetit të detyronte të gjithë pronarët e pishinave të ndërtojnë gardhe për rreth pishinave të tyre, duke krijuar menjëherë dhjetëra mijëra vende pune për kontraktorët që shisin dhe ndërtojnë gardhe për pishinat.

Është një nga truket më të vjetra që mund ta keni lexuar ndonjëherë në ndonjë libër: tani kontrolloni statistikat për qefin tuaj dhe kënaquni me mashtrimet e tyre.

Ata në të vërtetë po përpiqen të krijojnë një “plandemi” në mes të verës, kur historikisht vdekjet gjithmonë kanë rënë në këtë kohë të vitit, derisa sezoni i gripit të fillojë përsëri në Vjeshtë.

Këtu janë statistikat më të fundit të vdekjeve direkt nga faqja e internetit e CDC:

FOTO

Kjo është një rënie prej më e madhe se 50% e vdekjeve të regjistruara gjatë 8 javëve të fundit.

Numri i “vdekjeve nga COVID-19” janë zvogëluar dhe kjo po i tremb më shumë, këto janë statistika false, pasi mënyra se si ata “testojnë” për “vdekjet e shkaktuara nga COVID-19” është plotësisht subjektive.

A ju duket kjo si “pandemi”?

Ku është Plandemia e këllirave?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!