fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ambasad-Orizianët e George Soros që e ‘Shqyen Pasurinë e Shqipërisë’ …

Read Time:3 Minute, 10 Second

Nga Redi Minga –

Për 30 vite Populli Shqiptarë është Mashtruar nga Punonjësit e Ambasadës Amerikane në Shqipëri,gjithmonë kemi menduar se Ambasadorët Amerikanë do të na ndihmonin në forcimin e Demokracisë si dhe forcimin e Drejtësisë të mohuar për vite e vite me rradhë.

Po Pyetja që bëj sot është … A kanë përfaqësuar ‘diplomatët’ amerikanë presidentin Jefferson edhe pse i vetmi President NEOLIBERIST kur fliste per bankat dhe financat thoshte: ‘Janë ushtrit më çfarosëse në Botë’?

Unë mendojë se JO sepse ambasad-Orizianë Amerikane për shumë vite na propoganduan neoliberizmin shtazarak në Shqipëri sipas teorive antishkencore e antishqiptare të terapise së shokut dhe janë bërë bashkëpunëtorë në krim me djemtë e ish bllokut të vjetër Komunistë që nuk flisnin nga Radio Moska’ e as nga Katovica por nga ‘Zëri i Amerikës’ ku propogandonin shkatërrimin e Shqipërisë me politikën e tzre anti shqiptare të orkestruar nga George Soros.

A mund ta kenë përfaqësuar popullin amerikan dhe presidentin KENEDY një nga Presidentët me te dashur për populln amerikan kur thoshte se:’LOBIZMI duhet te limitohet se behet i rrezikshëm kur nuk është nën kontroll sepse uzurpojnë gjithçka dhe hiqen si të ‘specializuar’ duke parë shpesh interesat e tyre’ përsëri them se JO …

A e kanë përfaqësuar këta ‘ambasad -orizianë’ popullin amerikan të paktën,pa theksuar POPULLIN Shqipëtar që gjithë këto vite e ropen tërë bazaekonomike e ketij vendi dhe të këtij populli me PASURI pa fund që ra në duart e KRIMIT të organizuar Soros me rrënjë në Amerikë ku të gjithë Klyshët e financuar nga George Soros uzurpuan tërë pasuritë natyrore të tundshme dhe të pa tundshme nëpërmjet LOBIZMIT antishqiptar dhe anti amerikan duke i blerë me një thes MIELL Klyshët e Politikës Shqiptare dhe ku këta Ambasad-orizianët na i Reklamonin si Burra Shteti kur situata ndërlikohej,përsëri them JO …

Sot me të drejtë ZOTI çdo Shqiptar shtron një Pyetje: Përse Amerika është kaq e pafuqishme ndaj Sorosit i cili ka kapur DASH duke futur nëpër Ambasada në ish vendet Komuniste Njerëzit e saj,përgjigja është shumë e thjeshte,George Soros punon duke shpenzuar pak dhe duke i marrë të gjithe Pasurinë një vendi duke e fundosur në borxhe me Njerëzit e zgjedhur nga vet ai.

Ambasad-orizianët kanë punuar dhe do punojnë në botë dhe në Tiranë për George Soros derisa në Amerikë të Komandojnë Klyshët e Sorosit.

Sot Rilindja e Sorosit që fitoi përsëri Zgjedhjet me ndihmën e Sorosit të Vocër Luli është e zhytur në Korrupsionin më të madh që ka kaluar ndonjëherë ky vend bile është aktorja kryesore në tregtinë e drogës dhe të kriminalitet Ndërkombëtar dhe kjo nuk ka përse të na çudis,sepse kështu po vepron dhe e Majta e Paligjshme e Biden-it në Amerikë e cila po zbaton politikat e George Sorosit, madje Administrata Biden ka bërë një sy qorr dhe një vesh shurdhë ndaj veprimeve të paligjshme të Ambasad-orizianes Yuri Kim që dhe kjo e fundit po luan rolin si Donald Lu dikur duke mbështetur Rilindjen Sorosiane në Shqipëri .

Për ne Shqiptarët që mendonim se Amerika ishte ‘FANARI I DEMOKRACISË‘ me iden se ishte një Super Fuqi Globale dhe që nuk mund ta Komandonte Njeri,na doli një Amerikë tjetër ku punonjësit e saj të pabesë në ambasadën amerikane në Tiranë që kanë folur gjoja në emër të DASH por që në të VËRTET kanë bër të kundërtën duke i shërbyer George Sorosit, dhe kjo për Shtetin Amerikan është një problem i madh kur mendon sesa poshtë ka rënë Politika e saj nëpër botë.

Shqiptarët janë një nga Popujt më pro-amerikane në botë dhe nuk e meritojnë këtë maskarallik nga Ambasadorizianët e Amerikës që DASH na ka sjellë gjithë këto vite në shqipëri me urdhër të George Soros-it.

Mjerë ne mjerë dhe Amerika e Demokracisë e kapur nga George Soros.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!