fbpx
Lajmet me te Klikuara

Rumsfeld nuk Vdiq nga Shkaqet Natyrore por ka Kryer Vetëvrasje në Tribunalin Ushtarak …

Read Time:2 Minute, 17 Second

Më 30 qershor, media e zakonshme raportuan për vdekjen e ish-sekretarit të Mbrojtjes Donald Rumsfeld, i cili vdiq në moshen 88 vjeçare që sigurisht ishte me një këmbë në varr dhe mund të kishte vdekur në çdo moment. Shkaku i vdekjes u rendit si mieloma e shumëfishtë nga kanceri që formohet në qelizat e bardha të gjakut dhe dëmton kockat, veshkat dhe sistemin imunitar. Ndërsa ai mund të ketë qenë i sëmurë rëndë, nga kanceri.

Përkundrazi, ai bëri vetëvrasje në një gjykatë ushtarake pasi mbante përgjegjësi për vdekjen e ushtarëve amerikanë në Irak dhe Afganistan, të cilët vdiqën ndërsa gjuanin me armë luftarake, me urdhër të Rumsfeld.

Specifikat se si ushtria kapi Rumsfeld janë të panjohura, por RRN ka mësuar se ai u arrestua më 27 maj dhe u dërgua menjëherë në Diego Garcia, ku SH.B.A. ku ndodhet një bazë kritike bombardimesh dhe, siç rezulton, objektet e kontrolluara nga Zyra e Komisioneve Ushtarake të SH.B.A. . RRN ishte e kujdeshme për të marrë këtë lajm sepse pjesa më e madhe e përmbajtjes sonë të gjykatës buron nga gjykimet në GITMO.

RRN ka mësuar se ushtria synonte ta pyeste gjithashtu për përfshirjen e tij në 11 shtator dhe shkatërrimin “e rastësishëm” të Cantor Fitzgerald, një firmë brokerimi që bënte biznes me Departamentin e Mbrojtjes të SH.B.A. serverat e asaj firme, të shkatërruara së bashku me 650 punonjësve, ku u tha se kishin prova se Rumsfeld kishte shpërdoruar 2.3 trilion dollarë nga parat e departamentit të mbrojtjes për të financuar programet e tij personale “opsionet e zeza”. Në fakt, një ditë para 11 shtatorit, Rumsfeld pranoi se Pentagoni kishte “humbur” në mënyrë të pashpjegueshme atë shumë dollarësh.

Por Zyra e Komisioneve Ushtarake kurrë nuk ka pasur një shans për të paraqitur provat e saj në gjyq, as të mare një rrëfim nga Rumsfeld.

Pesëmbëdhjetë minuta në procedurë, ndërsa Korpusi i Avokatit të Përgjithshëm të Gjyqtarit të Marinës Amerikane filloi të lexonte një listë të gjerë të akuzave, Rumsfeld përfitoi nga dhimbje e rënda fizike dhe më pas ra në dysheme në një gjendje konvulsive, duke nxjerrë shkumë nga gojë. Mjekët e ndihmës së shpejt hynë menjëherë në dhomë, por përpjekjet e tyre për ta shpëtuar ishin të kota. Brenda pak minutash, Rumsfeld vdiq .

Nga autopsia që ju bë në 1 korrik u zbulua se syzet e Rumsfeld, të cilat ai ishte lejuar të vendoste në gjyq, kishin një gjilpërë mikroskopike të fshehur në majën e saj. Gjilpëra mbante një dozë vdekjeprurëse të cianurit të kaliumit. Një hetues ushtarak i patologjisë mjeko-ligjore tha se Rumsfeld duhet të ketë hequr në mënyrë të menjëhershme syzet dhe të ketë injektuar helmin në gjuhë ose faqen e tij.

Burim Kofidencial i Patriotik Media

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!