fbpx
Lajmet me te Klikuara

Oklahoma: Shkurtimi i Buxhetit të Policisë shkaktoi Reagime tek Veteranët Republikanë të Cilët Kandiduan për Këshillin e Qytetit …

Read Time:1 Minute, 24 Second

Ndërsa lëvizja policore ka vazhduar të kërcënojë vendin, dy veteranë Ushtarakë Republikanë më në fund vendosën të kandidonin për këshillin e qytetit.

Dy veteranë Ushtarakë republikanë e kthyen këshillin e qytetit qe eshte me prirje të majtë në Norman te Oklahomas pasi këshilli njoftoi se po propozonte shkurtime të mëdha në buxhetin e departamentit te policisë.

Dy veteranët Ushtarakë republikanë Kelly Lynn dhe Rarchar Tortorello menduan se nuk kishin zgjidhje tjetër perveçse të kandidonin për këshillin për të ndihmuar në mbrojtjen e komunitetet të tyre nga pasojat që vijnë nga shpërberja e policisë.

“Pika e fundit për ne ishte shpërblimi i policisë,” i tha Tortorello Ainsley Earhardt. “Shumë njerëz që ne e dimë se po planifikonin të largoheshin nga qyteti sepse qyteti po kthehej , ne një mjedis te tipit socialist.”

“Unë isha gati të largohesha nga qyteti që dua sepse u çmenda shumë politikisht,” tha Lynn. “Këto supozohen të jenë zyra jopartiake dhe u bë shumë partiake me aktet e shpërbërjes së policisë.”

Këshilli i Qytetit Norman votoi në qershor 2020 për të rialokuar 865,000 dollarë nga rritja e kërkuar në buxhetin e NPD për projekte të tjera të komunitetit pasi qindra banorë dhe aktivistë sulmuan ndërtesën komunale duke kërkuar shkurtime në polici.

“Imagjinoni duke shkuar në punë dhe shefat tuaj po përpiqen t’ju heqin punën tuaj, ata po përpiqen të vënë në dyshim buxhetin tuaj, nevojën për pajisje”, tha ai. “Kjo nuk është një gjë e mirë për departamentet tona të policisë, për sigurinë publike në tërësi.”

Defund,policia ka provuar të jetë një mesazh i dëmshëm për demokratët që shpeshhere bëjn që votuesit të largohen nga partia dhe ata që mbështesin mesazhin e rrezikshëm.

Burimi: https://news.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!