fbpx
Lajmet me te Klikuara

Këta janë Senatorët që do të Vendosin për Fatin e Kandidatit më Radikal të Zgjedhur nga Joe Biden …

Read Time:2 Minute, 0 Second

David Chipman është një nga të nominuarit më radikalë të paraqitur nga çdo president modern. Konfirmimi i tij i është nënshtruar një debati të ashpër, por ai e ka bërë veten të qenurit kreu i ATF-së.

Tani fati i Chipmans ndodhet në duart e disa senatorëve.

Senati Amerikan është i ndarë në 50me 50 dhe nënkryetarja e saj Kamala Harris shërben si ndërprerësi i votave, fatmirësisht ky votim mund të mos shkojë poshtë vijave të partisë. Disa Demokaratë mund të mos jenë në gjendje ta shtyjnë këtë për të nominuar dhe disa RINO po e kërcënojnë që ta shtyjnë atë së bashku.

Këtu janë emrat e disa senatorëve që mund të bëjnë që Chipman të thyhet:

Joe Manchin Flet në Konferencën për shtyp të Guvernatorit Hogan në lidhje me infrastrukturën nga Steve Kwak përmes Wikimedia Commons


Joe Manchin (D-West Virginia) tashmë ka dalë për të thënë se këtë herë është nën gardh. Nëse Manchin do të votonte në favor të Chipman ai do të humbiste shumë mbështetjen në West Virginia pasi shteti po kërkon të fitojë mbi kompanitë e armëve që po largohen nga shteti.

Kyrsten Sinema (D-Arizona) është një grup kryesor në fushën e Demokratëve. Ajo ishte një mbështetëse e zellshme e kontrollit të armëve në fushatë, por u tërhoq prej pozicioneve të saj më radikale pasi fitoi ngushtë në zgjedhje. Sinema mund të marrë anën e 2A në këtë votim pasi Arizona është një nga shtetet më pro-2A në vend.

Mitt Romney (R-Utah) është një nga republikanët më të mëdhenj të Senatit RINO dhe ai mund të përkrah Demokratët në këtë votim dhe të krijojë një çështje madhore për turmën pro-2A.

Senatorët amerikanë Susan Collins dhe Angus King dhe përfaqësuesit e SHBA Chellie Pingree dhe Jared Golden u takuan sot me Guvernatorin Janet Mills në Kapitullin e SHBA përmes Wikimedia Commons

Angus King (I-Maine) është në hall nëse ndihmon Chipman të konfirmohet. Historikisht shteti i Maine ka qenë relativisht pro-2A dhe vota e tij mund të ndikojë në goditjen e tij të radhës në rizgjedhje.

John Tester (D-Montana) i tha Fox News se ai do të vazhdojë të shikojë veprimet e David Chipman para se të ndodhë votimi. Zyra e Testerit gjithashtu i tha Fox News se Senatori dëshiron të sigurojë që Chipman të mbështesë zbatimin e ligjit dhe të mbrojë të drejtat e 2A të qytetarëve të Montana.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!