fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ish shefi i Inteligjencës Trump,Richard Grenell merr Vendimin mbi Fushatën Guvernatoriale të CA …

Read Time:1 Minute, 22 Second

Ish shefi i inteligjencës së Trump, Richard Grenell më në fund ka marrë një vendim nëse ai do të kandidojë për guvernatorin e Kalifornisë. Grenell i tha drejtuesit të Fox News Sean Hannity se ai ka vendosur të mos hyjë në garë duke u tërhequr.

Ish shefi i inteligjencës së Trump, Richard Grenell më në fund ka marrë një vendim nëse ai do të kandidojë për guvernatorin e Kalifornisë. Grenell i tha drejtuesit të Fox News Sean Hannity se ai ka vendosur të mos hyjë në garën e tërheqjes.

Sipas The Washington Examiner:

“Afati është nesër, dhe unë kam marrë një vendim për të mos kandiduar,” i tha ai drejtuesit të Fox News Sean Hannity.

Ai përmendi dy arsye: Ai dëshiron të mbetet “i disponueshëm për të shtyrë përpara” “axhendën e parë të Amerikës” të ish-Presidentit Donald Trump, dhe ai dëshiron t’i japë përparësi “ndryshimit strukturor” në Kaliforni “sepse jemi duke shkuar në drejtim të gabuar”.

Grenell deklaroi se do të duhen “shumë vite” për t’i kthyer gjërat,duke ju referua punës që ai ende planifikon të bëjë me Fix California, grupi i tij jofitimprurës që tashmë ka filluar të punojë për të “pastruar” listat e votuesve.

Grenell shërbeu si ambasador i SHBA në Gjermani dhe ku ushtronte detyrën e drejtorit të inteligjencës kombëtare gjatë administratës Trump. Ai u bë personi i parë homoseksual për të mbajtur një pozicion të nivelit të lartë në kabinetin Trump. Grenell ishte gjithashtu një i dërguar special i presidencës për Serbinë dhe Kosovën gjatë negociatave për paqen.

Deri tani kemi një fushë të mbushur plot e përplotë me kandidatë të gatshëm për të sfiduar Guvernatorin Gavin Newsom.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!