fbpx
Lajmet me te Klikuara

Hetuesi kryesor të Çështjes Hunter Biden ndaluan Hetimin për të Shmangur Skandalin Përpara Zgjedhjeve …

Read Time:1 Minute, 15 Second

Prokurori federal që drejtonte hetimet mbi taksat e Hunter Biden priti të mbaronin zgjedhjet e vitit 2020 për të marrë urdhra. ndërsa Avokati i Sh.B.A. David Weiss filloi hetimin e tij në 2018 por në fund të fundit Ai priti për të marrë urdhërat për shkak të frikës sepse hetimi do të politizohej.

“Ishte një telefonatë santazhi”, i tha një personi anonim që është i njohur me hetimin. “Kjo çështje ka më shumë besueshmëri tani.”

Weiss është një Republikan i cili u emërua në pozicionin e tij mbi një bazë të përhershme nga ish Presidenti Donald Trump në 2018 me rekomandimin e dy senatorëve Demokratë të Delaware.

Weiss filloi hetimin mbi aktivitetin e biznesit të Biden-it me Kinën dhe Ukrainën në vitin 2018, si dhe pastrimin e mundshëm të parave. Ai më pas hetoi nëse Biden paguante taksa për të gjitha të ardhurat e tij, raportoi Politico.

Në kohën kur hetuesit ishin gati të lëshonin thirrjen e jurisë së madhe dhe urdhërin për kontroll, sezoni i zgjedhjeve ishte në aktivitet të plotë dhe Weiss thuhet se kishte frikë nga publiku duke ditur për hetimin që do të politizohej.

Gjatë fushatës 2020, The New York Post postoi një histori bombë rreth laptopit të Hunter Biden i cili zbuloi marrëveshjet e tij fitimprurëse me bizneset në Ukrainë ndërkohë babai i tij ishte Zëvendës President. Sidoqoftë, historia u censurua gjerësisht dhe u injorua nga rrjetet kryesore dhe demokratët të cilët u përpoqën të pretendonin se ishte një bashkëpunim rus.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!