fbpx
Lajmet me te Klikuara

Guvernatori DeSantis e quan Biden një “Fake dhe Joefektive” ndaj Gënjeshtrave Plandemike …

Guvernatori Ron DeSantis sfidoi të Mërkurën pretendimet e Shtëpisë së Bardhë se Florida është përgjegjëse për 20% të rasteve të reja Covid-19 në Shtetet e Bashkuara, tha një burim në zyrën e guvernatorit i cili deklaroi se ai kishte dëgjuar në një konferencë të nxehtë midis DeSantis dhe Drejtorit të Komunikimit të WH Kate.

Para se të fliste me Bedingfield, DeSantis kaloi një orë duke u përpjekur të mbërrinte në Shtëpinë e Bardhë me një linjë private të rezervuar për përdorim guvernatorial. Ai dhe sekretari i tij bëri 17 telefonata por morën vetëm një përgjigje të regjistruar: “Askush nuk është në dispozicion për të marrë telefonatën tuaj në këtë kohë. Ju lutemi provoni përsëri më vonë. ” Centrali publik i Shtëpisë së Bardhë la shije të keqe.

DeSantis më pas zbuloi se Biden dhe stafi i tij nuk ndodheshin në Shtëpinë e Bardhë, por në Gaylord National Resort & Convention Center, një hotel i kushtueshëm dhe i lezetshëm në National Harbour, Maryland, ku ata kishin nënshkruar një qera njëvjeçare në njërën prej kateve të saj.

“Kjo nuk është hera e parë që njerëzit e Biden nuk gjenden në Shtëpinë e Bardhë. “Ata duket se po lëvizin dhe po krijojnë zyra përreth D.C. dhe Maryland, por ata kurrë nuk janë në Shtëpinë e Bardhë. Kur guvernatori DeSantis më në fund arriti te dikush, ajo parti i vuri telefonin në dispozicion. Për ta kaluar nga Bedingfield, të cilit iduhej të mashtronte operatorin për të besuar se ai ishte diku tjetër. Mund të ketë qenë në lëvizje, por ai nuk do të rrinte i qetë dhe do të linte që njerëzit e Biden të shpifnin dhe të mashtronin shtetin e madh të Floridas me gënjeshtra.

DeSantis e pyeti Bedingfield pse Shtëpia e Bardhë dhe CDC kishin sajuar përralla të çuditshme për Covid-19 në Florida duke pretenduar se Shteti i Diellit ishte përgjegjës për 20% të rasteve të reja në të gjithë vendin. E vërteta është argumentoi DeSantis, ishte e kundërta e saj; Florida ka pasur një rënie të rasteve Covid gjatë 12 muajve të fundit, dhe shtrimet në spital, në kundërshtim me pohimet e CDC, ishin në nivelin më të ulët e të gjitha kohërave. Rastet nominale, DeSantis deklaroi se, ishin në përputhje me trajektoren sezonale të Covid dhe nuk ishte shkaktuar asnjë nga mutacioni mitik që të përhapet si zjarr në të gjithë shtetin e tij.

“Qeveria e DeSantis i tha atyre se zyrtari më i lartë i shëndetit në Florida, Dr. Shamarial Roberson,i hedh poshtë metrikat e CDC. Ai donte të dinte se ku po i merrte këTO informacione Shtëpia e Bardhë, sepse sigurisht nuk ishte nga Dr. Roberson, i cili është personi i vetëm që do ta dinte, ”

“Unë e di se ku po i merrni informacionet tuaja. Ju po e bëni atë me kokën tuaj, “thuhet se DeSantis i deklaroi Bedingfield.

“Unë me të vërtetë nuk jam i kualifikuar për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja. Ju duhet të adresoni shqetësimet tuaja tek Presidentin Biden ose Drejtori i CDC Rochelle Walensky, “ju përgjigj Bedingfield.

“Do tju lutesha të vendoseni në vijë”, tha DeSantis.

“Asnjë prej tyre nuk është në dispozicion për të marrë telefonata në këtë kohë, por unë do të jem i lumtur të dërgoj mesazhin tuaj,” tha Bedingfield.

“Pse nuk jam i befasuar? Ju jeni i papërshtatshëm dhe joefektiv, ashtu si presidenti juaj i kotë dhe i rremtë dhe budallalliku i tij CDC i cili nuk ka shkelur në selinë e CDC që nga emërimi i tij. Paaftësia juaj eklipsohet vetëm nga arroganca juaj. As unë, e as njerëzit e Floridas nuk do t’i lëmë këto gënjeshtra të na sfidojnë “, tha DeSantis dhe ja mbylli telefonin.

I pyetur pse njerëzit e Biden po shënjestrojnë Florida, burimi ynë dha përgjigjen vijuese: “Mendimi im se nuk po flas për guvernatorin. Ata ende kanë një inat kundër guvernatorit DeSantis sepse ai refuzoi të mbyllte ekonominë e Floridas dhe të zbatonte mandatet e maskës. Ata janë mërzitur që Florida lulëzoi ndërsa shtetet Demokratike po thaheshin. Tani për tani Florida po sheh një rritje të madhe në turizëm, e cila po rrit ekonominë e shtetit. Unë besoj se ata duan ti trembin njerëzit që të largohen nga Florida. Por nuk është vetëm Florida, sepse ata po bëjnë histori për thumbin Covid edhe në Teksas. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ish Presidenti Donald J.Trump zotohet se do të “Shkatërrojë” Planin e Plandemisë Globale …
Next post Zoti Kryeministër: Meqë… SPAK-u nuk po e gjen! Kush e ka marrë gjysmën tjetër?
error: Materiali eshte i mbrojtur !!