fbpx
Lajmet me te Klikuara

Çmenduria Fauci: 3-vjeçarët e Pavaksinuar Sigurisht që duhet të Vendosin Maskën .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 59 Second

Dr. Anthony Fauci thotë se fëmijët e moshës tre vjeç duhet të mbajnë maska. I ashtuquajturi ekspert i Koronavirusit i tha Andrea Mitchell në MSNBC se ai “nuk ka dyshime” se fëmijët e pavaksinuar mbi dy vjeç duhet të mbajnë maska.

Mitchell e pyeti: “Ju e dini që fëmijët nën moshën 12 vjeç që nuk janë të pranueshëm për vaksinat, përgjithësisht nuk sëmuren, nuk sëmuren nga sëmundja e kokës ose nuk sëmuren fare. Por çfarë do të thotë kjo përhapje e variantit Delta për ta, për fëmijët nën moshën 12 vjeç dhe cili është afati kohor kur ata mund të bëhen të ligjshëm? “

“Epo, disa pyetje dhe përgjigjet janë, fëmijët që nuk janë në gjendje të vaksinohen për shkak të moshës së tyre duhet të ndjekin – prindërit e tyre duhet të ndjekin me prindërit udhëzimet e CDC, që fëmijët e pavaksinuar në një moshë të caktuar, më i madh se dy vjeç, duhet të ketë maskë, “u përgjigj Fauci. “Pa dyshim për këtë; kjo është mënyra për t’i mbrojtur ata nga infektimi sepse nëse infektohen, ata më pas mund të përhapin infeksionin tek dikush tjetër. “

“Kështu që udhëzimet CDC për njerëzit e pavaksinuar, përfshirë fëmijët, nuk janë ndryshuar aspak,” deklaron Fauci. “Tani jemi duke bërë dhe ‘ne’ jemi qeveria federale që së bashku në bashkëpunim me kompanitë farmaceutike si dhe studimet të de-përshkallëzimit të moshës.

Sigurisht, duke parë sigurinë dhe imunogjenicitetin e vaksinave tek fëmijët nga mosha 12 deri në moshën nëntë vjeç dhe nga nëntë vjec deri në moshën gjashtë vjec dhe nga gjashtë deri në dy vjeç dhe më në fund nga gjashtë muaj deri në dy vjeç. Këto të dhëna ka të ngjarë të jenë të disponueshme deri në fund të vitit dhe më pas do ti mbetet FDA-s që të vendosë kur ata do të bëjnë një rekomandim që në fakt kjo të bëhet në kuptimin e vaksinimit tek fëmijët të asaj moshe. “

Nga udhëzimet e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) thuhet: “Nëse nuk jeni plotësisht të vaksinuar nga mosh 2 vjeç ose më të mëdhenjë, duhet të vendosni një maskë nëper vendet publike ose të mbyllura”. Ata gjithashtu deklarojnë: “Fëmijët e moshës 2 vjeç e lart duhet të mbajnë maska ​​në ambiente publike dhe kur gjenden pranë njerëzve që nuk jetojnë me ta shtëpitë e tyre”.

Burimi: The Daily Wire

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!